Novinky Sonosu: předvánoční slevy a Sonos Arc konečně s vícekanálovým PCM

Novinky Sonosu: předvánoční slevy a Sonos Arc konečně s vícekanálovým PCM

V rámci Black Friday slev se přidává i Sonos a má na pár dní do konce listopadu nižší ceny několika reproduktorů:

  • Sonos One SL (původně 5 490 Kč, nyní 4 190 Kč)
  • Sonos One (původně 6 290 Kč, nyní 4 990 Kč)
  • Sonos Move (původně 10 990 Kč, nyní 8 490 Kč)
  • Sonos Beam (původně 12 490 Kč, nyní 9 990 Kč)
  • Sonos Sub (původně 21 990 Kč, nyní 19 490 Kč)

Slevy platí u těchto partnerů: Alza.cz, Datart.cz, Electroworld.cz, Mall.cz a CZC.cz

„Původní ceny“ jsou doporučené, ne reálné (a nižší) na trhu. Ale i tak se v rámci akce dostanete s cenou minimálně o pár stokorun dolů. Z nabídky slev za doporučení určitě stojí Sonos Beam, který za deset tisíc výrazně vylepší zvuk z televizoru a oceníte jej i při běžném poslechu hudby.  Sleva u One SL vás pak třeba pobídne k investici do zadních reproduktorů k soundbaru.

Bez slevy je letošní novinka soundbar Sonos Arc, ale jeho hodnota konečně vzrostla už při uvedení slibovanou aktualizací. V novém firmwaru už Sonos Arc podporuje vícekanálové PCM, tedy nekomprimovaný čistý prostorový zvuk. Arc sice uměl od začátku Dolby TrueHD s podobnou datovou náročností, ale jednodušší PCM mu chybělo. Konečně tedy lze Arc využít s prostorovým zvukem z počítačových her případně vhodným nastavením přehrávat i jinak nepodporované DTS a jeho varianty, kdy se o dekódování do čistého PCM postará přehrávač.

Stále ale platí, že pro přehrávání vícekanálového PCM potřebujete televizor s konektorem HDMI-eARC. Starší HDMI-ARC nenabídne potřebnou propustnost a Sonos Arc obsahuje jediný HDMI konektor pro připojení k televizoru.

Sonos také po bezplatném Sonos Radiu spouští placené Sonos Radio HD, tedy internetové rádio s vyšší kvalitou zvuku s mnoha různými stanicemi za 8 dolarů měsíčně. Sonos Radio HD není zatím dostupné v České republice, ale vzhledem k ceně to asi nikomu vadit nebude. Základní Sonos Radio spolehlivě stačí na běžný poslech a při požadavku na vyšší kvalitu si už nejspíš platíte Spotify, YouTube Music nebo Apple Music, které samozřejmě na Sonosu fungují také. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud