Nový AMBEO Soundbar Plus bude podstatně levnější než předchůdce. Doplní jej i bezdrátový subwoofer

15. září 2022
TWEET SDÍLET

Sennheiser spouští prodej novinky, nejnovějšího soundbaru Sennheiser AMBEO Soundbar Plus. Ten se pyšní schopností vytvořit v místnosti virtuální sestavu domácího kina v konfiguraci 7.1.4, podporuje formáty prostorového zvuku Dolby Atmos, DTS:X, 360 Reality Audio a MPEG-H.

Aby si divák užil prostorový 3D zvuk, tak stačí jen 5.1kanálový zvuk, nebo stereo, soundbar dokáže 360° zvuk dopočítat. Na rozdíl od tradičního domácího kina přitom soundbar zabere minimum prostoru. Pro připojení slouží jeden HDMI 2.1 eARC výstup/dva HDMI 2.1 vstupy. Nechybí ale ani digitální optický, či analogový vstup, USB, či výstup pro subwoofer. Bluetooth, Wi-Fi a síťové připojení je samozřejmostí. 

Klepněte pro větší obrázek
 

Kromě milovníků filmu si na své přijdou i fanoušci hudby. Nový soundbar stejně jako jeho předchůdce využívá software AMBEO OS, který umožňuje přímé spojení se streamingovými službami Spotify Connect a TIDAL Connect. Nechybí ani podpora Apple AirPlay 2 a Google Chromecast. Nechybí ani podpora Apple Homekit, Google Home, či hlasová asistence Alexa.

AMBEO Soundbar Plus je osazen sedmi 2″ širokopásmovými měniči s aluminiovou membránou, ty doplňuje čtveřicí 4″ duálních basových měničů s vysokým zdvihem. O napájení se stará 9 zesilovačů třídy D pohánějících. Celek má udávaný výkon 400 W, frekvenční rozsah je 38 Hz – 20 000 Hz.

Klepněte pro větší obrázek

Sennheiser slibuje, že Soundbar Plus dokáže dokonale simulovt všechny virtuální reprosoustavy, pozná i druh vstupního signálu. Dle výrobce dokáže automaticky upravit ekvalizér pro co nejlepší poslech hudby, filmů či mluveného slova. Samozřejmě nechybí ani možnost upravit ekvalizaci ručně přímo v aplikaci Sennheiser Smart Control. Zvuk tak může být dle nastavení věrný, nebo výrazně úderný a dynamický, což ocení například milovníci taneční hudby.

K dispozici je také možnost rozšíření o bezdrátový subwoofer Ambeo. Ten bude osazen 8" měničem, zesilovač třídy D nabídne výkon 350 W, udávaný frekvenční rozsah je 27 Hz až 80 Hz. Soundbar umožňuje spárování dokonce se čtyřmi subwoofery AMBEO Sub zároveň a nasytit tak basem i ty největší obývací pokoje. 

Nový Sennheiser AMBEO Soundbar Plus má oficiální cenu 37 900 Kč, což je podstatně méně, než 65 000 Kč – tolik stojí stávající Ambeo soundbar. Bezdrátový subwoofer Sennheiser AMBEO Sub se bude prodávat za 17 900 Kč. 

Zdroj:  www.pantershop.cz, Sennheiser

Témata článku: Soundbary, Domácí kino, DTS:X, Dolby Atmos, eARC, Sennheiser, Spotify, Subwoofery, HDMI 2.1, Domácí kina na Heureka.cz