Nový Apple iPhone SE láká cenou, ale také podporou Dolby Vision a natáčením ve 4K

15. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Nový "levný" Apple iPhone SE navazuje na model z roku 2016. A přes menší 4,7" IPS LCD Retina displej s rozlišením 1334 × 750 bodů (hustota je 326 ppi) přináší moderní technologie.  Udávaný kontrast je 1 400:1, jas je velmi dobrých 625 nitů. U videa jsou podporovány i formáty Dolby Vision a HDR10, takže se počítá s možností streamováním kvalitního videa z Netflixu.

Přes nižší rozlišení displeje Apple nezapomněl na nahrávání 4K videí (30 fps, či 60 fps), stabilizace obrazu je optická, nechybí ani oblíbená zpomalená videa s frekvencí 120 fps a 240 fps. Podporováno je nahrávání jak H.264, tak HEVC kodeku, zvuk je samozřejmě stereo. 12 MPx fotoaparát má poskytovat nejlepší výsledky na trhu v rámci přístrojů s jednou optikou, která je zde širokoúhlá se světelností f/1,8. 

Pokud jde o výstup zvuku, sluchátkový výstup samozřejmě budete hledat marně, je zde jen Lightning konektor (nebo Bluetooth 5.0), výrobce k telefonu dodává "drátová" sluchátka EarPods s Lightning konektorem.

Nový Apple iPhone SE vychází z iPhonu 8 (vzhled, rozměry a nižší norma voděodolnosti IP67), ale si procesor A13 Bionic bere ze současné špičky (iPhonu 11/11 Pro). S osazeným čipsetem souvisí také podpora Wi-Fi 6, gigabitové LTE a Dual SIM.

Apple tradičně neuvádí kapacitu baterie, ale slibuje 40 hodin přehrávání hudby a 8 hodin přehrávání streamovaného videa (13 hodin normálního). Nechybí bezdrátové nabíjení a rychlé nabíjení (30 minut = 50 % kapacity).

A ceny? Základní verze má mít 64GB a bude stát 12 990 Kč, vyšší 128GB verze stojí 14 490 Kč, za největší kapacitu 256 GB zaplatíte 17 590 Kč. Vyrábět se má bílá, černá a červená varianta.

Zdroj: Apple

Témata článku: Novinky, Dolby Vision, HDR, Apple

Určitě si přečtěte

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nové Xavian Stella Esclusiva jsou ambiciózní sloupky, které mají s původními jmenovci společnou jen podobu na první pohled. Tak pěkné, tak čistě hrající, tak v konečném důsledku přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy za dané peníze aby jeden pohledal.

24 Daniel Březina

Daniel Březina
Reproduktory
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

15 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

25 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless