Nový iPod Shuffle: přinese radost, nebo problémy?

17. března 2009
TWEET SDÍLET

Dvě zajímavosti kolují internetem o této u nás poněkud předražené, nicméně zajímavé novince. Takže nejdříve tu lepší, a pak tu horší.

Rychlost třetích výrobců, s jakou jsou schopni zareagovat na potřeby trhu, někdy udiví. V tomto případě je už na trhu velmi praktický USB adaptér pro čerstvé majitele mluvícího jablíčkového zázraku. Pod názvem Shu-Lip se skrývá hliníková maličkost s jack konektorem na straně jedné, a USB konektorem na straně druhé. Umožní nabít přehrávač přes USB vstup a samozřejmě také přenášet data. Není to levné, ale je to praktické – na stránkách výrobce stojí 9,90 USD (200 Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Druhá zpráva už je méně příjemná. Zklame asi zejména ty, kteří jsou zvyklí k přenosnému MP3 přehrávači používat svá stávající kvalitnější sluchátka. Podle aktuálních informací nový iPod Shuffle obsahuje hardwarový ekvivalent DRM ochrany u digitální hudby – tentokrát ale pro sluchátka!!! Zatím to vypadá, že nový iPod má autentizační čip, který kontroluje, zda jsou připojena originální sluchátka.

Podle serveru boingboing jiná sluchátka než originální prostě nefungují, a to včetně stávajících originálních sluchátek Apple ke starším přehrávačům. Když pomineme adaptér, který připojení v budoucnosti umožní (a jenž určitě nebude levný), začíná se objevovat náznak nepříjemného fenoménu. Budou muset výrobci neoriginálních (ale kvalitnějších) sluchátek platit „licenční“ poplatek společnosti Apple, aby právě ta jejich sluchátka fungovala?

Určitě si přečtěte

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma