Nový, levnější OLED Sony A75K doplní dražší řady, nechybí 100 Hz panel a HDMI 2.1 pro hráče

Nový, levnější OLED Sony A75K doplní dražší řady, nechybí 100 Hz panel a HDMI 2.1 pro hráče

Začátkem ledna na CESu představila Sony tři nové OLED 4K televizory pro rok 2022. Jedná se o řadu QD-OLED Master Series A95K s novým OLED panelem od Samsungu, a také řady A90K a A80K s OLED panely od LG. Nyní poměrně překvapivě Sony přidala do letošní nabídky OLED televizorů ještě jednu řadu – Sony A75K.

Tato řada má být nejdostupnější a nejlevnější, přitom stále má mít 100Hz OLED panel a dva plné HDMI 2.1 vstupy s podporou 4K120P a VRR. Že s novým televizorem míří Sony také na hráče dokazuje také automatické mapování tónů HDR pro konzole PS5.

Nebude chybět ani firemní procesor pro zpracování obrazu Cognitive Processor XR, kterým Sony osazuje další prémiové modely. Z výše zmíněného výčtu vyplývá, že byť půjde o cenově nejdostupnější OLED od Sony, tak stále bude cenově výše, než základní 50Hz/60Hz řada A1 od LG.

sonya75k_tvd_1_large.jpg

Proti vyšším OLEDům bude mít řada A75K méně prémiový design. Specialitka Sony, zvukový systém Acoustic Surface Audio, který se stará o vyzařování zvuku prostřednictvím obrazovky, zde bude také, ovšem v jednodušší podobě. Bude použito méně měničů, zvuk nebude tak precizní, jako u vyšších modelů. Automatické doladění zvuku dle místnosti Acoustic Auto Calibration zde bude také.

Operační systém bude Google TV, tradičně nesmí chybět integrovaný ChromeCast a hlasový Google Assistant. OLED televizor Sony A75K bude dostupný v úhlopříčkách 55" a 65", cena však zatím není známa.

Zdroj: Sony

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud