7
Fotogalerie

Nový soundbar Denon DHT-S517 nabídne 3D zvuk Dolby Atmos v kompaktním balení

Nový soundbar představil Denon a nese označení DHT-S517. Novinka podporuje prostorový 3D zvuk Dolby Atmos a potěší faktem, že má fyzické měniče hrající odrazem o strop, nespoléhá se tak pouze na virtuální dopočet. 

Soundbar má konfiguraci 3.1.2, má tedy tři přední kanály včetně centrálního dialogového, dále dva horní pro Dolby Atmos. To vše doplňuje aktivní bezdrátový subwoofer. Potěší, že pravý a levý kanál jsou dvoupásmové, tedy s výškovým a středovým měničem. O střed se stará menší širokopásmový měniče, o horní kanály pak dva větší aktivní měniče. 

DHT-S517_gallery_1.jpg

Vzhledem k podpoře Dolby Atmos má 4K HDR HDMI vstup a také HDMI výstup kompatibilní s eARC, tedy pro připojení a přenos HD zvuku přes propojení s televizorem. Kromě toho nesmí chybět samozřejmě Bluetooth pro poslech streamované hudby, či analogový a digitální optický vstup. Tento model nemá Wi-Fi a HEOS, neumí tak přímé streamování.

Co se zvuku týče, tak režimy mají být tři (film, hudba a noc), je zde ale také režim Pure, který slibuje co nejčistější zvuk, kdy podobně jako firemní AV receivery soundbar vypne surround zvuk a další dodatečné korekce zvuku. Potěší, že centrální dialogový kanál má tři nastavitelné úrovně hlasitosti. Soundbar je možné samozřejmě také připevnit přímo na stěnu.

Denon DHT-S517 má pro Evropu oficiální cenu 399 Euro, což je zhruba 10 000 Kč.

Zdroj: Denon

Určitě si přečtěte

Články odjinud