Soundbar  TCL C522W

 Soundbar TCL C522W

 Soundbar  TCL C522W

 Soundbar TCL C522W

 Soundbar TCL C935U

Soundbar TCL C935U

 Soundbar TCL C935U

Soundbar TCL C935U

 Soundbar TCL C935U

Soundbar TCL C935U

 ​Soundbar   TCL P733W

​Soundbar TCL P733W

 ​Soundbar   TCL P733W

​Soundbar TCL P733W

 Soundbar  TCL C522W
 Soundbar TCL C935U
 Soundbar TCL C935U
 Soundbar TCL C935U
11
Fotogalerie

Nový soundbar TCL s trojicí měničů pro Dolby Atmos má konkurovat nejlepším

TCL představilo své novinky pro tento rok a nechybí ani tři nové soundbary. Nejzajímavější bude rozhodně nová vlajková loď, ta má nabídnout 3D prostorový zvuk Dolby Atmos, a rovnou v konfiguraci 5.1.2. Dva nižší a dostupnější modely budou určeny pro méně náročné.

TCL C935U soundbar subwoofer.jpg
Soundbar TCL C935U

Nejvyšší model, soundbar TCL C935U, navazuje na povedeného předchůdce, bude opět vybaven technologií RAY-DANZ, ale místo konfigurace 3.1 novinka se chlubí rovnou 5.1.2 kanálovou variantou. Potěší, že horní kanál Dolby Atmos bude řešený trojicí fyzických měničů, které hrají odrazem o strop, nejde tedy o virtuální variantu. Kromě dvou běžných měniči pro Dolby Atmos se třetí má postarat o vylepšení podání hlasu středového kanálů. Výkon má být 660 W.

TCL C935U soundbar_left.jpg

Trojici předních zvukových kanálů u novinky doplní dva s technologií RAY-DANZ. Ta se vyznačuje do boků orientovanými měniči, které se starají o prostorový zvuk a vytváří širší, ale přitom stále homogenní zvukovou scénu (ve srovnání s běžnými soundbary). Výkonný bezdrátový subwoofer je samozřejmostí, co se vzhledu týče, tak ani ten nezůstává pozadu – soundbar získal prestižní ocenění Red Dot Design Award.

TCL C935U bude podporovat HDMI eARC a Low Latency A/V Sync, Bluetooth je samozřejmostí, potěší ale i dvojice HDMI vstupů pro připojení dalších zdrojů zvuku. Se svojí šířkou 1040 mm půjde o soundbar určený k televizorů s úhlopříčkou 65" a větším.

TCL P733W Soundbar.jpg
​Soundbar TCL P733W

Druhou novinku představuje 3.1 kanálový soundbar TCL P733W s výkonem 330 W. O 3D prostorový zvuk se má postarat technologie DTS Virtual X. Soundbar by měl podporovat kalibraci dle poslechového prostoru a zvuk tak na míru přizpůsobit pokoji a místu, kde bude soundbar instalován.

Opět nemá chybět externí bezdrátový subwoofer, pro milovníky mohutných basů nebude ani funkce Bass Boost pro další posílení nejnižších frekvencí. Kromě HDMI ARC připojení soundbar nabídne i bezdrátové připojení televizoru přes Bluetooth 5.2, funkce Sound Sync (pro TCL TV) minimální latenci. Nebude chybět ani mutipoint, tedy možnost současného připojení dvojice různých zdrojů zvuku a plynule mezi nimi přepínat. Velikostí má být vhodný pro TV o velikosti 43" a větší. 

TCL S522W soundbar subwoofer_left 2.jpg
 Soundbar TCL C522W

A poslední novinkou bude 2.1 kanálový TCL C522W o výkonu 200 W. Tento soundbar vyvinulo TCL, byl zvuk byl testovaný a laděný v laboratoři iLab v Belgii. Opět nebude chybět subwoofer. Na výběr bude ze tří zvukových režimů – film, hudba a zprávy. Pro připojení poslouží, HDMI ARC Bluetooth nabídne snadné bezdrátové streamování hudby. Nejmenší soundbar C522W bude pro televizory 32" a větší.

Do prodeje jdou novinky během léta, ceny zatím nejsou známé. 

Zdroj: TCL

Určitě si přečtěte

Články odjinud