Nový televizor Philips OLED+ 935 se zvukem od B&W nabídne také 48" úhlopříčku

4. září 2020
TWEET SDÍLET

Philips doplnil svoji nabídku OLED televizorů o nový model pod názvem OLED+ 935. Kromě 65" a 55" verze Philips poprvé nabídne i 48" úhlopříčku, a tak budou spokojeni ti, kdo chtějí prémiový OLED televizor, ale nechtějí překročit 50" velikost. Navíc pokud máte rádi Ambilight, novinka nabídne rovnou čtyřstranou variantu. 

OLED+935 je první televizor Philips, který nabídne pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation (hrajících odrazem o strop). Nově je zde také centrální měnič Tweeter-on-Top od Bowers & Wilkins, namontovaný v samostatném krytu reproduktoru. Vše bude v minimalistickém kovovém rámu, který funguje i jako stojan, nicméně TV lze také pověsit na zeď.

Oddělení výškového měniče od větších používá B&W také u svých High-End reprobeden, nyní bude i u tohoto televizoru. Díky tomu je vysokofrekvenční výkon dodáván bez zkreslení spojeného s difrakcí, která se objevuje u výškových reproduktorů zabudovaných do větších skříní.

Integrovaný soundbar u OLED+935 je osazen celkem deseti měniči; nabízí tak Dolby Atmos zvuk ve specifikaci 3.1.2. Nechybí tři 19mm titanové měniče a výškový Tweeter-on-Top namontovaný ve své vlastní pevné, chromované kovové schránce. Celkem má zvukový systém výkon 70 W. Proti předchozímu modelu OLED805 jde o velký upgrade.

Klepněte pro větší obrázek

Součástí všech televizorů OLED modelové řady 2020, včetně modelu OLED+935, jsou interně vyvinuté funkce umělé inteligence (AI), výrobce nyní přidává druhý jednoúčelový čip AI ke čtvrté generaci procesoru P5. Čip dodává extra výpočetní kapacitu a vylepšenou verzi systému AI, kdy se využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů z databáze vytvořené vývojovým týmem Philips TV za posledních 30 let.

Software AI nevylepšuje samostatně známých pět pilířů kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost - to dělá procesor P5), ale má vytvořit lepší rovnováhu a mnohem realističtější, přirozenější obraz.

Philips v nové verzi čipsetu Inteligent Dual Engine přidává další ochranu vypalování obrazových bodů, o které jsme podrobněji psali v lednu. Využívá detekce programových log (monitorováním mřížky o 32 400 zónách). V místech, kde je logo, dojde ke snížení jasu. Tím se zabraňuje vypalování aniž by to nějak ovlivnilo zobrazení ostatních částí obrazovky. Nový systém má odstranit problém s vypalováním u 95 % statických částí obrazu včetně log, ale také například u konzolových her.

A jak jsme zmínili už na začátku, po několika letech se Philips vrací k čtyřstrannému Ambilightu, zadním podsvícení televizoru, které se barevně přizpůsobuje sledovanému obrazu a zvětšuje tak subjektivní dojem velikosti obrazu. Velký rozdíl uvidíte u čtyřstranného Ambilightu proti třístranné verzi zejména pokud televizor bude namontovaný na stěně. 

Jako jeden ze dvou výrobců Philips nabízí podporu všech HDR formátů – tedy HDR10, HLG, a dynamických HDR10+ a Dolby Vision. Co se týče další výbavy, tak HDMI nových modelů zůstává u verze 2.0, jedinou převzatou funkcí z verze 2.1 bude ALLM (Auto Low Latency Mode). Podpora 4K/120p, VVR, eARC zde nebude. Systémem je tradičně už Android TV 9.0.

Nové televizory se začnou prodávat konce září a začátkem října, největší 65" verze má stát 3 500 Euro (92 000 Kč), 55" má stát orientačně 2 500 Euro (66 000 Kč) a za nejmenší zaplatíte 2 200 Euro (58 000 Kč). 

Zdroj: TP Vision

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, 4K TV, OLED, Dolby Vision, Dolby Atmos, Philips, Bowers & Wilkins

Určitě si přečtěte

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

27 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

92 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2