8
Fotogalerie

Nový televizor Philips OLED807 se chlubí jasnějším OLED EX panelem. Míří na náročné diváky i hráče

Společnosti TP Vision vyrábějící televizory Philips se daří, zejména o OLED televizory je zájem, vždyť jen za minulý rok jich se jejich prodeje zvedly o 53 %. Nyní představila svoji letošní prémiovou novinku – televizor Philips OLED807. Bude osazen OLED EX panelem nové generace. Aktuálně jde o první OLED televizor mimo LG, který nový panel bude oficiálně mít.

OLED807-01.jpg

Nový panel OLED-EX ve své konstrukci nahrazuje sloučeniny na bázi vodíku účinnějším a stabilnějším deuteriem, výsledkem má být o 30 % vyšší světelný výkon než standardní panel OLED. Samozřejmostí podpora všech HDR režimů – Dolby Vision, HDR10+, Adaptive HDR 10, HLG, novinkou pro rok 2022 je přidání podpory IMAX Enhanced.

Vše pro diváka

Další vylepšením má být 6. generace firemního procesoru P5 AI, nyní Philips přidal více "inteligence" do začlenění světelného senzoru televizoru do funkcí AI sady. Funkce Ambient Intelligence televizoru P5 nyní sleduje aktuální okolní světlo v místnosti a v reálném čase umí průběžně upravovat jas, gamu a barvy, aby byl kontrast SDR nebo HDR obsahu byl vždy optimalizován pro dané světelné podmínky. P5 AI 6. generace umožní také nastavit priority, například optimalizaci tmavých detailů nebo optimalizaci teploty barev.

OLED807-OLED837-F.jpg

U nových OLEDů (2022) bude také nová verze automatického filmového režimu AI. Ta rozšíří počet alternativních inteligentních obrazových režimů při detekování filmu z původních dvou na sedm. Při detekci obsahu Dolby Vision automaticky přepne do nastavení Dolby Vision Dark.

Novinkou je také režim Crystal Clear – ten nahrazuje předchozí režim Vivid: Philips slibuje „stejně mimořádně ostrý obraz a bohaté barvy, ale s lepší přirozenější rovnováhou mezi ostrostí, barvami a kontrastem“.

OLED807-77-RFT.jpg

OLED807 má mít nový design s nulovým rámečkem (4 až 5 mm) a vnějším kovovým rámem s novým a vylepšeným čtyřstranným systémem Ambilight (má mít vyšší přesnost a lepší detaily barev). Velikosti 48", 55" a 65" budou mít elegantní a úzký kovový stříbrně chromovaný otočný stojan ve tvaru písmene T. Pouze největší 77" model bude mít klasické podstavce.

Vše pro hráče

Novinka má být také perfektní pro pokročilé hraní her s funkcemi HDMI 2.1, které zahrnují: e-ARC, podporu VRR pro 4K/40 Hz až 120 Hz při plné šířce pásma 48 Gb/s (444, 12 bitů), FreeSync Premium a kompatibilitu s G-SYNC. Nechybí ani režimy Auto Game a Auto-Low-Latency.

TP-Vision-8807-01.jpg

Pro hráče bude k dispozici nový herní panel. Ten umožní rychlý přístup k nastavení obrazu a zvuku prostřednictvím zjednodušené nabídky, která umožňuje rychlou kontrolu nebo úpravu herních nastavení během hraní. Hráči mohou tak jednoduše zapnout VRR, NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync.

Samozřejmostí je také technologie Philips TV proti vypalování OLED panelu. Ta využívá pokročilou funkci detekce loga a má rozpoznání statického obsahu, TV pak postupně snižuje intenzitu jeho lokálního světelného výstupu, aby se zabránilo vypalování - a to bez vlivu na zbytek obrazu.

Prostorový zvuk snadno a rychle

Nový OLED807 má tím vylepšený, výkonnější audiosystémem 2.1 o výkonu 70 W se speciálním basovým měničem směřujícím dozadu. O další posílení basů se starají čtyři pasivní zářiče.

TV je samozřejmě součástí systému Philips TV & Wireless Home System s bezdrátovou technologií DTS Play-Fi Home Theater. TV lze tak mít jako součást multiroom systému, ale také domácího kina. U TV lze zvolit, aby sloužilo jako centrální dialogový kanál v AV systému s více reproduktory, případně TV lze snadno bezdrátově rozšířit o soundbar, zadní reproduktory nebo subwoofer.

Systém bude nejnovější Android 11 TV s vestavěným hlasovým asistentem Google a kompatibilitou s Alexou.

A jak to u této třídy TV bývá, tak nesmí chybět prémiový dálkový ovladač s elegantní stříbrnou kovovou povrchovou úpravou a podsvícenými tlačítky. Zadní strana je z kůže Muirhead pro „dokonalý dotek luxusu“, jak praví Philips.

Nový Philips OLED807 se má ve velikostech 48", 55", 65" a 77", dostupný by měl být v první polovině roku 2022, ceny zatím nejsou známé.

Zdroj: Philips

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud