O True Wireless sluchátka je velký zájem, Apple jich prodává desítky miliónů

27. ledna 2020
TWEET SDÍLET
Je tomu tři roky, kdy Apple zrušil u svých nových iPhonů sluchátkový výstup 3,5 mm - tzv. malý Jack. Tehdy naprostý standard, bez kterého drtivá většina lidí nedokázala smartphone představit.

 Nyní o tři roky později se ukazuje, že šlo o skvělý obchodní tah. Především se opět povedlo Applu vytvořit nový segment trhu, na kterém vydělává. Zcela bezdrátová, tzv. True Wireless sluchátka (TWS).

Jestliže o bezdrátová sluchátka byl dříve zájem, tak nebyl tak masivní, zkrátka od té doby se dramaticky zvýšil. Velký podíl na tom má však i technický vývoj –zlepšila se kvalita zvuku, prodloužila výdrž baterie, rozšířil se výběr. 

Klepněte pro větší obrázek

Nejzajímavějším segmentem jsou však právě True Wireless sluchátka. Jak pro firmy, tak (zjevně) i pro kupující. TWS před třemi lety nikdo prakticky neznal, avšak po uvedení prvních sluchátek Apple AirPods v roce 2016 se vše změnilo.

Velmi rychle se True Wireless sluchátka stala nejrychleji rostoucím segmentem sluchátkového trhu, který si prakticky nikdo nedovolí ignorovat. TWS sluchátka postupně začali prodávat všichni, ti poslední se přidali letos na CESu 2020. Lze si všimnout, že TWS sluchátka prodávají i výrobci audiotechniky, kteří sluchátka dříve ignorovali. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokud se podíváme na současný trh s True Wireless sluchátky, tak Apple má necelých 60 % trhu. V roce 2019 se prodeje TW sluchátek zvedly o 200 %, ale vzhledem k vyšším cenám sluchátek Apple z růstu nejvíce profituje tato "ovocnářská společnost", neboť inkasuje 71 % z celkové částky, kterou za TW sluchátka lidé utratí. A pokud se podíváme na tabulku zisku, je vidět, jak s uvedením prvních AirPodů velmi rychle začal růst nejen příjem, ale především zisk. 

Klepněte pro větší obrázek

Loni začal Apple prodávat svá první True Wireless sluchátka s aktivním potlačením hluku. Bez ohledu na to, že je Apple nezačal prodávat jako první, tak zájem je enormní. A to jsou drahá (7 290 Kč), dražší než lépe hrající konkurence. Dle Nikkei je zájem tak velký, že se na sluchátka musí čekat – a to Apple zvýšil výrobu z 1 miliónu na 2 miliony kusů měsíčně. 

Klepněte pro větší obrázek

Podle Canalys se na každých 100 smartphonů prodá 48 bezdrátových sluchátek, v roce 2023 se má prodat celkem 726 miliónů bezdrátových sluchátek. Jen letos Apple má prodat 60 miliónů bezdrátových AirPodů, a to nepočítáme značku Beats, kterou má pod sebou Apple také.  

Apple AirPods Pro: skutečně bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením zvuku [test]

Apple AirPods Pro: skutečně bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením zvuku [test]

Pokud jste uživatel Applu, který nechce řešit technické záležitosti, AirPods Pro s aktivním potlačením hluku lze jen doporučit.

Dá se předpokládat, že True Wireless sluchátka si lidé nekupují jako svá jediná, zvláště u movitějších jedinců slouží jako doplněk k velkým cestovním sluchátkům s aktivním potlačením hluku. Na rozdíl od drátových si tak lidé koupí více modelů, a to pomíjím fakt, že bezdrátová sluchátka mají v drtivé většině vestavěnou baterii bez možnosti výměny, takže výrobci mají jistotu, že si po pár letech koupí sluchátka zase nová. 

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

Z podílu jednotlivých výrobců TWS je vidět, že s obrovským odstupem Apple následuje Bose, Samsung, Sony a další výrobci. Celkové tržby za bezdrátová sluchátka mají v roce 2024 přesáhnout 100 miliard. A z tak velkého koláče si bude chtít ukrojit každý. 

Zdroj: CanalysStrategy Analytics 

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, True Wireless, Sony, ANC, Bose, Apple

Určitě si přečtěte

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

14 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

6 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Android TVChromecast
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

37 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Reproduktory