Obrovský 98" QLED televizor od TCL se začíná prodávat. A má překvapivě rozumnou cenu

21. dubna 2022
TWEET SDÍLET

Mezi letošními novinkami od TCL je také QLED televizor řady C735 s obrazovkou o úhlopříčce 98" (2,49 metru). Velikostí obrazovky se tak řadí mezi největší na trhu. O velké úhlopříčky je v posledních letech zájem, a tak výrobci se snaží nabídnout stále větší televizory. Jejich cena však dosud byla v řádu statisíců. Stávající 98" QLED od Samsungu stojí nemalých 339 000 Kč.

TCL však nyní přichází se stejnou velikostí, ale za podstatně nižší cenu – 149 990 Kč. Jasně, není to levné, ale cena je už daleko zajímavější.

Klepněte pro větší obrázek

98" QLED televizor TCL C735 je osazen Quantum Dot LCD VA panelem a přímým zadním podsvětlením s lokálním řízením jasu, ten je udáván 450 cd/m2. Jednoznačně míří i na náročné hráče, neboť má dvojici HDMI 2.1 vstupů s podporou režimu 4K120P, ALLM a VRR v rozsahu 48 Hz až 120Hz. Udávané zpoždění 6,5 ms.

Klepněte pro větší obrázek

Televizor podporuje všechny HDR formáty, tedy HDR10, HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ a HLG, potěší certifikace IMAX Enhanced a Netflix. Co se systému týče, tak nechybí nejnovější Google TV s hlasovým ovládáním. S obrazovkou tak velkých rozměrů se sice počítá do domácího kina s externím ozvučením, nicméně samotný televizor je osazen systémem Onkyo 2.1 o výkonu 60 W (2x 15 W + 20 W), podpora Dolby Atmos samozřejmě nesmí chybět, stejně jako eARC pro připojení systému. 

Klepněte pro větší obrázek

Svojí výbavou a vlastnostmi tedy nový 98" televizor od TCL udělá radost i těm náročnějším. Jasně, větší není vždy lepší, zejména když máte malý pokoj – TCL uvádí doporučenou pozorovací vzdálenost 3,5 až 4 metry. 98" QLED televizor TCL C735 může být zajímavou variantou pro jedince, kteří projektor, či projekční laserový televizor nechtějí kvůli horší viditelnosti za jasného dne, ale zkrátka by chtěli opravdu velký obraz. 

Zdroj: TCL, Alza

 
 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Android TV, Dolby Vision, eARC, HDR10 Plus, TCL, Quantum Dot, LCD a LED, Dolby Vision IQ, HDMI 2.1, Dolby Vison, Televize s Android TV na Heureka.cz