Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 – seriál Netflixu ukáže téměř v reálném čase první civilní misi na oběžnou dráhu Země

Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 – seriál Netflixu ukáže téměř v reálném čase první civilní misi na oběžnou dráhu Země

Netflix uvede dokumentární seriál Odpočítávání: Vesmírná mise Inspiration4 (Countdown: Inspiration4 Mission To Space), o první vesmírné misi na světě, která je složená z výhradně civilistů.

Seriál nabídne podrobný pohled do zákulisí výpravy – od nekonvenčního výběru čtyřčlenné posádky, jejího intenzivního několikaměsíčního výcviku, až po chvíle během startu rakety Falcon 9 společnosti SpaceX. 

Turisté se samozřejmě do vesmíru už vydali v letech 2001 až 2009 na palubě ruských kosmických lodí, ale vždy je provázeli profesionální astronauti. Mise je naplánována na 15. září, financuje a vede ji americký miliardář Jared Isaacman, 38letý zakladatel společnosti Shift4 Payments. 

countdown_inspirationfour_mission_to_space_xlg.jpg

První dvě epizody seriálu mají být k dispozici 6. září, další dvě budou mít premiéru 13. září a celovečerní finále mapující samotný start bude mít premiéru na Netflixu několik dní po dokončení mise, takže koncem září. Zajímavé je, že seriál má tak vše mapovat téměř v reálném čase během závěrečných příprav – běžně dokumenty bývají k dispozici až s větším časovým odstupem.

Oživeno 8. září: Na Netflixu už najdete první díly seriálu.

Zdroj: Netflix

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud