OLED brýle TCL NXTWEAR G slibují soukromé kino kdekoli. Začaly se prodávat i v Česku

21. prosince 2021
TWEET SDÍLET

Společnost TCL uvedla na český trh brýle TCL NXTWEAR G Wearable Display Glasses, a to jako v první zemi v Evropě vůbec. Výrobce produkt definuje jako brýle s nositelným displejem, které představují přenosné domácí kino, obrazovku pro hráče nebo displej zajišťující více soukromí při práci i zábavě doma nebo na cestách. Vyznačují se stylovým, reflexním tmavě černým povrchem a prémiovým vzhledem. 

Brýle TCL NXTWEAR G jsou vybaveny dvojicí mikro OLED displeji Sony s poměrem stran 16:9. Ty mají Full HD rozlišení, obnovovací frekvenci 60 Hz a podporují jak 2D tak 3D zobrazení a výrobce slibuje „soukromý“ obraz s úhlopříčkou 140", což jsou přibližně 4 metry. 

Brýle mají vestavěnou dvojici reproduktorů po stranách, nemusí se tedy připojovat sluchátka. TCL uvádí, že mají vestavěný akcelerometr, gyro, kompas a proximity sensor. Hmotnost brýlí je 130 gramů s propojovacím kabelem. Pokud nosíte brýle, tak uvítáte vkládací korekci, do které je třeba dát potřebné dioptrie přímo pro vás, posuvná korekce zde není.

Zařízení nemá vlastní baterii, stačí je jen připojit přes USB-C kabel k notebooku tabletu nebo smartphonu. Uživatel tedy brýle může jednoduše využívat se zařízeními, která již vlastní, jsou plně kompatibilní s více než 100 smartphony, hybridními zařízeními typu "2-v-1" a notebooky všech významných výrobců.

OLED brýle TCL NXTWEAR G se již prodávají, oficiální cena je 14 999 Kč.

Za redakci doplňujeme, že jako u všech podobných novinek bývá velmi individuální, jak brýle sednou a zda majitel bude obraz „sedět“.  Doporučujeme tedy zařízení osobně vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat, případně – jestli vás láká brýle darovat, tak si dejte pozor, aby dotyčný nebyl postaven před hotovou věc.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, TCL, Brýle, Televize na Heureka.cz