OLED TV od LG s 55" a 120Hz obrazem v rekordní slevě. Cena spadla těsně pod 20 tisíc  | Zdroj: LG

Zdroj: LG

OLED TV od LG s 55" a 120Hz obrazem v rekordní slevě. Cena spadla těsně pod 20 tisíc

Televizor LG OLED55B1 je dostupný v ElectroWorldu jen za 19 990 Kč. Když přišel loni na trh, stál dvojnásobek a i nyní se v jiných obchodech prodává od 22 tisíc. Akční nabídka ale má jednu nepříjemnost, TV nelze zakoupit přímo v e-shopu, ale pouze rezervovat a vyzvednout v prodejně. ElectroWorld ale hlásí dostupnost v 35 prodejnách po celém Česku.

Zařízení osloví ty, co na něm budou chtít sjíždět filmy, televizní sport i hry. 4K OLED slibuje pěkné barvy a dokonalý kontrast, frekvence 100/120 Hz pak dobrou plynulost. Na těle jsou i dva HDMI 2.1 s podporou VRR a ALLM, takže se hodí pro PlayStation 5, Xbox Series S|X i herní PC s patřičně vybavenou grafickou kartou.

Vzhledem k OLEDu nečekejte nijak oslňující jas. Obrazovka běžně svítí až 300 nity, v HDR (HDR10, Dolby Vision, HLG) umí ve špičkách zářit dvakrát tak silně. Zvuková aparatura má výkon 40 W a podporuje Dolby Atmos. Zvuk lze vyvést digitálně přes HDMI i S/PDIF, sluchátka pak připojíte kabele i pomocí Bluetoth.

Televizor disponuje tunerem pro DVB-T2/S2/C a systémem webOS 6.0 slibující podporu prakticky všech důležitých online platforem pro přehrávání videí. Případně se umí spojit s mobily i počítači prostřednictvím Miracastu nebo Apple AirPlay 2.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud