Orava: dvě domácí kina v jednom boxu

Orava: dvě domácí kina v jednom boxu

Společnost Orava uvedla na trh dvě novinky - systémy domácího kina bez satelitních reproduktorů s 3D prostorovým zvukem. Oba systémy ve stylovém designu jsou oproti předchůdci vybaveny mechanikou na CD/DVD disky. Možnost přehrávat soubory skrze SD/MMC karty, USB slot či DVD přehrávač zůstává i nadále. 

Domácí kino je již poměrně běžnou součástí řady domácností. Drtivá většina systémů je však tvořena několika reproduktory, které jsou rozmístěny v okolí systému. Jednotlivé části tak mnohdy překáží, nehledě na nevzhledné kabely například na plovoucí podlaze. Jedním z možných řešení, jak si užívat všech výhod domácího kina, avšak bez obtěžujících satelitních reproduktorů, je pořízení systému domácího kina v jednom boxu. Dvě takové novinky uvedla Orava na tuzemský trh. 

I přes provedení, kdy jsou všechny reproduktory umístěny v jednom boxu, je možné vychutnávat si 3D prostorový zvuk. Jednotlivé reproduktory využívají odrazů zvuku a ten k divákovi doléhá podobně, jako by měl reproduktory umístěny klasicky okolo sebe. Úroveň hlasitosti každého kanálu lze navíc nastavit zvlášť. Pro ještě lepší kvalitu je systém vybaven dekodéry digitálního prostorového zvuku Dolby ProLogic a Dolby Digital. 

Klepněte pro větší obrázek

Domácím kinům DAV-304 a DAV-305 nechybí 2 analogové stereo vstupy a 2 digitální optické audio vstupy. Využít je možné i dvojici digitálních koaxiálních audio vstupů a jeden RCA video výstup. Informace lze zobrazit jak na televizní obrazovce, tak na LCD displeji, přičemž vedle možnosti zobrazení menu v řadě jazyků nechybí ani čeština či slovenština. 

Pro snadné přehrávání jsou oba systémy vybaveny USB konektorem a slotem pro paměťové karty SD/MMC. Domácí kina řady DAV-304 a 305 jsou oproti předchůdci DAV-303 nově osazena štěrbinovou CD/DVD mechanikou. Z formátů lze přehrávat hudební MP3, filmové AVI, MPEG a DivX s podporou diakritiky. Nechybí rovněž možnost zobrazení JPEG fotografií.

Výkon Oravy DAV-304 je v režimu stereo 30W + 30W (RMS), v režimu Surround je výkon pro přední reproduktor 30W + 30W (RMS), pro středové repro 30W (RMS) a pro zadní 30W + 30W (RMS). Výstup pro subwoofer je 70W (RMS). 

Oproti modelu DAV-304 se DAV-305 odlišuje kromě designu a mechaniky spolu s ovladacími tlačítky na přední straně také technickými parametry. V případě zesilovače v režimu stereo je výkon 20W + 20W (RMS), stejně jako v režimu Surround, kdy je výkon pro přední reproduktor 20W + 20W (RMS), pro středové repro 20W (RMS) a pro zadní 20W + 20W (RMS). Výstup pro subwoofer je 50W (RMS). 

Rozměry systému domácího kina DAV-304 jsou 920 x 197 x 116mm (š x v x h), váha pak 9,5 kilogramů. V případě modelu DAV-305 činí rozměry 950 x 175 x 99mm a hmotnost 8,3 kg. Cena domácího kina Orava DAV-304 i DAV-305 činí 5.499 korun včetně DPH a zakoupit je lze v běžné prodejní síti. Současně s uvedením nových modelů byl zlevněn předchozí DAV-303 na 3.999 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

86 Jaromír Puk

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech