Orava: dvě domácí kina v jednom boxu

Orava: dvě domácí kina v jednom boxu

Společnost Orava uvedla na trh dvě novinky - systémy domácího kina bez satelitních reproduktorů s 3D prostorovým zvukem. Oba systémy ve stylovém designu jsou oproti předchůdci vybaveny mechanikou na CD/DVD disky. Možnost přehrávat soubory skrze SD/MMC karty, USB slot či DVD přehrávač zůstává i nadále. 

Domácí kino je již poměrně běžnou součástí řady domácností. Drtivá většina systémů je však tvořena několika reproduktory, které jsou rozmístěny v okolí systému. Jednotlivé části tak mnohdy překáží, nehledě na nevzhledné kabely například na plovoucí podlaze. Jedním z možných řešení, jak si užívat všech výhod domácího kina, avšak bez obtěžujících satelitních reproduktorů, je pořízení systému domácího kina v jednom boxu. Dvě takové novinky uvedla Orava na tuzemský trh. 

I přes provedení, kdy jsou všechny reproduktory umístěny v jednom boxu, je možné vychutnávat si 3D prostorový zvuk. Jednotlivé reproduktory využívají odrazů zvuku a ten k divákovi doléhá podobně, jako by měl reproduktory umístěny klasicky okolo sebe. Úroveň hlasitosti každého kanálu lze navíc nastavit zvlášť. Pro ještě lepší kvalitu je systém vybaven dekodéry digitálního prostorového zvuku Dolby ProLogic a Dolby Digital. 

Klepněte pro větší obrázek

Domácím kinům DAV-304 a DAV-305 nechybí 2 analogové stereo vstupy a 2 digitální optické audio vstupy. Využít je možné i dvojici digitálních koaxiálních audio vstupů a jeden RCA video výstup. Informace lze zobrazit jak na televizní obrazovce, tak na LCD displeji, přičemž vedle možnosti zobrazení menu v řadě jazyků nechybí ani čeština či slovenština. 

Pro snadné přehrávání jsou oba systémy vybaveny USB konektorem a slotem pro paměťové karty SD/MMC. Domácí kina řady DAV-304 a 305 jsou oproti předchůdci DAV-303 nově osazena štěrbinovou CD/DVD mechanikou. Z formátů lze přehrávat hudební MP3, filmové AVI, MPEG a DivX s podporou diakritiky. Nechybí rovněž možnost zobrazení JPEG fotografií.

Výkon Oravy DAV-304 je v režimu stereo 30W + 30W (RMS), v režimu Surround je výkon pro přední reproduktor 30W + 30W (RMS), pro středové repro 30W (RMS) a pro zadní 30W + 30W (RMS). Výstup pro subwoofer je 70W (RMS). 

Oproti modelu DAV-304 se DAV-305 odlišuje kromě designu a mechaniky spolu s ovladacími tlačítky na přední straně také technickými parametry. V případě zesilovače v režimu stereo je výkon 20W + 20W (RMS), stejně jako v režimu Surround, kdy je výkon pro přední reproduktor 20W + 20W (RMS), pro středové repro 20W (RMS) a pro zadní 20W + 20W (RMS). Výstup pro subwoofer je 50W (RMS). 

Rozměry systému domácího kina DAV-304 jsou 920 x 197 x 116mm (š x v x h), váha pak 9,5 kilogramů. V případě modelu DAV-305 činí rozměry 950 x 175 x 99mm a hmotnost 8,3 kg. Cena domácího kina Orava DAV-304 i DAV-305 činí 5.499 korun včetně DPH a zakoupit je lze v běžné prodejní síti. Současně s uvedením nových modelů byl zlevněn předchozí DAV-303 na 3.999 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

82 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Bose TV Speaker: dostupný, kompaktní a překvapivě kvalitní soundbar [test]

Existuje mnoho cest ke kvalitnějšímu a silnějšímu zvuku televizorů. V našem testu představujeme jednu velmi rychlou a jednoduchou.

15 Alexandr Bray

Alexandr Bray
RecenzeTestSoundbarBoseTestyDomácí kino
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

25 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory