Orava X-2G: MP3 přehrávač pro sportovce

Nový MP3 player, kterému nevadí déšť ani extrémní teploty, uvádí na trh Orava. Odolný přehrávač s dlouhou výdrží lze schovat do silikonového pouzdra, případně připevnit na paži pomocí dodávané pásky a s hudbou v uších vyrazit zdolávat první jarní běžecké kilometry.

Přehrávač váží 28 gramů a svojí velikostí (7 cm x 4,7 cm x 1,2 cm) jen o něco málo přesahuje krabičku od zápalek. Zvládá přehrání hudebních MP3, WMA, WAV či ACT formátů a také AMV video. Poradí si i se zobrazením fotografií (JPEG, BMP a GIF). Údaje o skladbě, video či fotografie lze zobrazit na 1,8" barevném LCD displeji.

Kromě přehrávání skladeb uložených v interní paměti přehrávače (1GB nebo 2GB) lze využít k poslechu také FM stereo rádio s automatickým či manuálním laděním a s možností uložení až 40 předvoleb. Jak je již standardem nechybí ani možnost hlasového záznamu ve dvou různých režimech kvality. A pokud budete zrovna oddechovat na zdolaném kopečku, můžete si zkrátit dlouhou chvíli některou z trojice her Sudoku, Tetris či Puzzle.

Pro úsporu akumulátoru, který lze nabíjet jak z USB portu počítače, tak přiloženou nabíječkou, je přehrávač vybaven i funkcí automatického vypnutí displeje. Akumulátor vydrží při přehrávání MP3 či WMA skladeb na zhruba 15 hodin.

Stejně jako u jiných modelů Oravy, lze i u tohoto MP3 přehrávače část paměti pomocí aplikace z přiloženého CD v režimu Secret Space zaheslovat a využít ji k uložení citlivých souborů. Dané místo se určí jako privátní a bude přístupné jen po zadání hesla.

Cena MP3 přehrávače Orava je 1 199 korun (1 GB) nebo 1 499 Kč (2 GB). Zájemce si může vybrat mezi oranžovou či modrou barvou.

Orava X2G Blue.jpgOrava X2G.jpgOrava X2G Orange.jpg

Určitě si přečtěte

Články odjinud