Orava X-2G: MP3 přehrávač pro sportovce

11. dubna 2008
TWEET SDÍLET

Nový MP3 player, kterému nevadí déšť ani extrémní teploty, uvádí na trh Orava. Odolný přehrávač s dlouhou výdrží lze schovat do silikonového pouzdra, případně připevnit na paži pomocí dodávané pásky a s hudbou v uších vyrazit zdolávat první jarní běžecké kilometry.

Přehrávač váží 28 gramů a svojí velikostí (7 cm x 4,7 cm x 1,2 cm) jen o něco málo přesahuje krabičku od zápalek. Zvládá přehrání hudebních MP3, WMA, WAV či ACT formátů a také AMV video. Poradí si i se zobrazením fotografií (JPEG, BMP a GIF). Údaje o skladbě, video či fotografie lze zobrazit na 1,8" barevném LCD displeji.

Kromě přehrávání skladeb uložených v interní paměti přehrávače (1GB nebo 2GB) lze využít k poslechu také FM stereo rádio s automatickým či manuálním laděním a s možností uložení až 40 předvoleb. Jak je již standardem nechybí ani možnost hlasového záznamu ve dvou různých režimech kvality. A pokud budete zrovna oddechovat na zdolaném kopečku, můžete si zkrátit dlouhou chvíli některou z trojice her Sudoku, Tetris či Puzzle.

Pro úsporu akumulátoru, který lze nabíjet jak z USB portu počítače, tak přiloženou nabíječkou, je přehrávač vybaven i funkcí automatického vypnutí displeje. Akumulátor vydrží při přehrávání MP3 či WMA skladeb na zhruba 15 hodin.

Stejně jako u jiných modelů Oravy, lze i u tohoto MP3 přehrávače část paměti pomocí aplikace z přiloženého CD v režimu Secret Space zaheslovat a využít ji k uložení citlivých souborů. Dané místo se určí jako privátní a bude přístupné jen po zadání hesla.

Cena MP3 přehrávače Orava je 1 199 korun (1 GB) nebo 1 499 Kč (2 GB). Zájemce si může vybrat mezi oranžovou či modrou barvou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

Nový Chromecast dostal dálkový ovladač a androidový systém Google TV

7 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Android TVChromecast
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

82 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět