Orava X-2G: MP3 přehrávač pro sportovce

11. dubna 2008
TWEET SDÍLET

Nový MP3 player, kterému nevadí déšť ani extrémní teploty, uvádí na trh Orava. Odolný přehrávač s dlouhou výdrží lze schovat do silikonového pouzdra, případně připevnit na paži pomocí dodávané pásky a s hudbou v uších vyrazit zdolávat první jarní běžecké kilometry.

Přehrávač váží 28 gramů a svojí velikostí (7 cm x 4,7 cm x 1,2 cm) jen o něco málo přesahuje krabičku od zápalek. Zvládá přehrání hudebních MP3, WMA, WAV či ACT formátů a také AMV video. Poradí si i se zobrazením fotografií (JPEG, BMP a GIF). Údaje o skladbě, video či fotografie lze zobrazit na 1,8" barevném LCD displeji.

Kromě přehrávání skladeb uložených v interní paměti přehrávače (1GB nebo 2GB) lze využít k poslechu také FM stereo rádio s automatickým či manuálním laděním a s možností uložení až 40 předvoleb. Jak je již standardem nechybí ani možnost hlasového záznamu ve dvou různých režimech kvality. A pokud budete zrovna oddechovat na zdolaném kopečku, můžete si zkrátit dlouhou chvíli některou z trojice her Sudoku, Tetris či Puzzle.

Pro úsporu akumulátoru, který lze nabíjet jak z USB portu počítače, tak přiloženou nabíječkou, je přehrávač vybaven i funkcí automatického vypnutí displeje. Akumulátor vydrží při přehrávání MP3 či WMA skladeb na zhruba 15 hodin.

Stejně jako u jiných modelů Oravy, lze i u tohoto MP3 přehrávače část paměti pomocí aplikace z přiloženého CD v režimu Secret Space zaheslovat a využít ji k uložení citlivých souborů. Dané místo se určí jako privátní a bude přístupné jen po zadání hesla.

Cena MP3 přehrávače Orava je 1 199 korun (1 GB) nebo 1 499 Kč (2 GB). Zájemce si může vybrat mezi oranžovou či modrou barvou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

32 Tomáš Holčík