Ostatní trial verze ruší, Spotify teď láká na bezplatné tříměsíční předplatné | Foto: Spotify

Foto: Spotify

Ostatní trial verze ruší, Spotify teď láká na bezplatné tříměsíční předplatné

Streamovací videoslužby jako Netflix nebo HBO Max se postupně zbavily bezplatných zkušebních verzí, protože tyto nabídky zneužívali vypočítaví uživatelé, kteří byli ochotní si stále registrovat nové e-maily a tvořit další virtuální platební karty.

U hudebních služeb zatím trial verze coby lákadlo zůstávají a největší z nich dokonce prodlužuje bezplatnou lhůtu z jednoho měsíce na tři. Nabídka je podle všecho jen dočasná a vyprší 11. září. Nárok mají pouze uživatelé, kteří na Spotify dosud účet neměli.

Ty, kteří si již Premium platili a zrušili jej do 15. července, pak chce firma nalákat zpět tím, že jim nabídne předplatné na tři měsíce v ceně jednoho. U nás stojí individuální účet 6 eur měsíčně (150 Kč).

Vábnička na předplatitele má zároveň uchlácholit akcionáře. Spotify dnes poslouchá 433 milionů lidí, z toho 188 milionů jich využívá tarif Premium. Do toho ale Spotify počítá i ty s bezplatnými trialy či jinými marketingovými akcemi. Nově rozšířená tříměsíční lhůta se navíc protáhne mezi dvě účetní období, takže služba bude do konce roku hlásit další nárůsty posluchačů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud