Pán prstenů: Prsteny moci v posledním traileru. Epický seriál od Amazonu tu bude za pár dní

Za pár dní, 2. září, startuje jedna z největších seriálových událostí historie. The Lord of the Rings: The Rings of Power, v češtině Pán prstenů: Prsteny moci, diváky přenese stovky let před Jacksonovu filmovou trilogii. A že by se jí co do ambicí a produkčních kvalit mohla nová adaptace vyrovnat, naznačuje i fakt, že Amazon chce jen za první sezonu utratit astronomických 465 milionů dolarů – to je čtyřnásobek rozpočtu jedné řady Hry o trůny. První série bude mimochodem osm epizod.

Začínáme dobou relativního míru a sledujeme společenství postav, které čelí znovuobjevení zla ve Středozemi. Od nejtemnějších hlubin Mlžných hor přes majestátní lesy Lindonu, dechberoucí ostrovní království Númenor, až po nejzazší kouty mapy, stvoří tato království a postavy dědictví, která přežívají ještě dlouho po jejich odchodu,“ zní oficiální anotace první série, kterou budou moci tuzemští diváci vidět s českými titulky i dabingem.

Klepněte pro větší obrázek

Z filmové ságy se vrací postavy Galadriel, Elrond nebo Isildur, byť ztvárnění jinými herci. Důležitou postavou bude též elfský kovář Celebrimbor, který vyrobil tři prsteny moci a kterého si dobře pamatují hráči díky titulům Middle-earth: Shadow of Mordor a Shadow of War. 

Co se týče produkce, tak v čele stojí Patrick McKay a John D. Payne, dvojice, která natočila sci-fi Star Trek: Do neznáma. Potřebný vizuál pak dostal na starost kameraman Oscar Faura, který točil mysteriózní horor Sirotčinec, sci-fi Jurský svět: Zánik říše, či Kód Enigmy. Z režisérů jednotlivých dílů je pak nejznámější J.A. Bayona (režíroval Jurský svět: Zánik říše). Na scénáři k seriálu pracoval i zkušený Bryan Cogman, scénárista mnoha dílů Hry o trůny.

Témata článku: Amazon, Trailer