Panasonic – Blu-ray a DVD/HDD novinky

21. dubna 2009
TWEET SDÍLET
Dva Blu-ray přehrávače, dvě domácí Blu-ray kina, kompletní bezdrátový systém reproduktorů a DVD/HDD rekordéry.

Že tento rok má být rokem, kdy Blu-ray přehrávače začnou ve větší míře vstupovat do našich domácností, není žádným tajemstvím. I Panasonic přichází s Blu-ray přehrávači (stolními i přenosnými) a BD domácími kiny. Pro ty, kdo přece jen zatím chce zůstat věrný klasickému DVD jsou nachytány samozřejmě i nové DVD/HDD rekordéry, u nichž sice revoluční změny již čekat nelze, ale určitá vylepšení se najdou.

Dva nové Blu-ray přehrávače

Nyní již oficiálně i u nás Panasonic představil Nové Blu-ray přehrávače DMP-BD80 a DMP-BD60. Ty nabízejí vedle špičkové reprodukce záznamu z disků Blu-ray inovativní funkci VIERA CAST (viz článek Panasonic – nové televizory a VIERA CAST). Na svém televizoru můžete tak prohlížet například videoklipy na serveru YouTube, sledovat sportovní klipy stanice Eurosport nebo sdílet fotografie na webu Picasa.

Bavit se budete moci i svými staršími nosiči DVD a to v podstatně vyšší kvalitě, přehrávače dokáží jejich obraz konvertovat až do špičkové kvality 1080p. Panasonic používá technologii PHL Reference Chroma Processor Plus pro vysoce kvalitní zpracování obrazu s věrnou reprodukcí barev. Technologie P4HD (Pixel Precision Progressive Processing pro HD) dokáže zpracovat přes 15 miliard pixelů za sekundu a aplikuje optimální zpracování barev na každý pixel. Díky tomu dokáže přehrávač zobrazit postupně se vykreslující obraz, plynule zachytit pohyb a jasně zobrazit diagonální linie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Model BD80 je vybaven vysoce kvalitními zvukovými obvody a dekodéry pro reprodukci zvuku do 7.1 kanálů a tak můžete použít i starší AV přijímač bez HD dekodérů. Pomocí funkce VIERA Link dokážete ovládat jediným dálkovým ovladačem televizoru VIERA i jiné přístroje propojené přes rozhraní HDMI. Díky BD-Live si uživatelé budou moci vychutnat i bonusový obsah dostupný na discích Blu-ray. Slot pro SD karty a USB vstupu umožňuje prohlížet fotky i přehrávat videa.

Produkty jsou na našem trhu k mání v za 11 995Kč (DMP-BD80) a 9 495Kč (DMP-BD60).

Blu-ray systém domácího kina SC-BT205 s funkcí VIERA CAST

Novinkou je i systém domácího kina SC-BT205. I zde můžete využít funkce VIERA CAST. Použit je také nový grafický procesor PHL Chroma Processor Plus, se kterým se dosahuje vysoké kvality obrazu. Kvalitní zvuk zajišťují kónické reproduktory s bambusovou membránou, které jsou umístěné v předních a středových reproduktorových kuželech. Dle výrobce je reprodukce zvuku díky nim jasná, a to v širokém rozsahu frekvencí od masivního burácení až po řinčení kovu.

Systém Blu-ray domácího kina obsahuje HD audiodekodéry kompatibilní se všemi nejnovějšími formáty prostorového zvuku, které využívá standard Blu-ray Disc. Funkce digitálního zpracování audiosignálů 96 kHz Surround Re-master zdokonaluje kvalitu zvuku CD disků a jiných zdrojů a dokonce zvyšuje kvalitu multikanálových audiodat uložených na Blu-ray a DVD discích. V případě, že se analogový videovýstup nepoužívá, analogový videoobvod je vypnut. Tímto se předejde působení rušivých efektů na audiosignál a výsledkem je čistší zvuk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Funkce BD-Live podporuje stahování bonusového obsahu Blu-ray disků, kterými jsou obrázky a titulky, a umožňuje se také zúčastnit kvízů a interaktivních her pro více hráčů, které patří k bonusovému obsahu filmů uložených na Blu-ray discích.

Slot na SD karty podporuje videozáznamy nasnímané prostřednictvím HD/SD videokamery ve formátu AVCHD resp. MPEG2 a fotografie ve formátu JPEG vytvořené digitálním fotoaparátem. Funkce „Prezentace s hudbou“ navíc umožňuje prohlížení fotografií zaznamenaných na paměťové SD kartě formou prezentace doplněné v pozadí hudbou z CD disku anebo přehrávače iPod a třemi různými efekty přechodu na další snímek. SC-BT205 podporuje i přehrávání hudby, videoklipů a fotosnímků z přehrávače iPod. Obsah přehrávače iPod se jednoduše zobrazí na obrazovce a dálkovým ovladačem systému domácího kina nebo televizoru VIERA si z něho můžete vybrat a přehrávat jednotlivé soubory.

Model SC-BT205 bude v prodeji od květen 2009 a předpokládaná cena bude okolo 22 000 Kč.

2.1 Blu-ray systémem domácího kina SC-BTX70

Dalším BD domácím kinem bude prostorově nenáročný Panasonic SC-BTX70. Tetokrát jde o designový systém, opět s podporou VIERA CAST a možností připojení iPodu.

O kvalitní obraz se opět postará grafický procesor PHL Reference Chroma Processor Plus, kterým se dosahuje vylepšení obrazu, a technologie přesného zpracování Panasonic High Precision 4:4:4.

2.1-kanálový systém Blu-ray domácího kina SC-BTX70 nabídne stylový vertikální design se zvukem, který se díky nové technologii a konstrukci předních reproduktorů má přiblížit skutečnému 7.1-kanálovému prostorovému zvuku. Ten má být dosažen díky dalšímu reproduktoru, který přibyl v horní části reproduktorové soustavy, virtuální technologie pak vytvoří efekt 7.1-kanálového prostorového zvuku Dolby TrueHD a DTS-HD.

Klepněte pro větší obrázek 

Systém Blu-ray domácího kina obsahuje dekodéry kompatibilní se všemi nejnovějšími zvukovými formáty pro 7.1-kanálový prostorový zvuk, které využívá standard Blu-ray Disc. Navíc funkce digitálního zpracování audiosignálů 96 kHz Surround Re-master dle výrobce zdokonaluje kvalitu zvuku CD disků a jiných zdrojů a také zvyšuje kvalitu multikanálových audiodat uložených na Blu-ray a DVD discích. V případě, že není využit videovýstup, tak přístroj vypíná videoobvody, aby byla zajištěna vyšší kvalita zvuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

SC-BTX70 také podporuje funkci BD-Live, což zahrnuje o BonusView. Stejně tak zde naleznete čtečku SD karet pro sledování videozáznamů z SD/HD videokamer. Plánovaný začátek prodeje je červen 2009 a předpokládaná cena bude okolo 24 000 Kč.

Nové DVD/HDD rekordéry

Populární řada kvalitních DVD/HDD rekordérů se dočkala svých nástupců. Panasonic uvádí na trh v řadě DIGA šest nových DVD rekordérů - DMR-EX89, DMR-EX79, DMR-EX769, DMR-EH69, DMR- EH59, DMR-EH49. Všechny nové modely nabízejí lepší výkon v každém aspektu kvality obrazu i zvuku, velice snadno se ovládají a jsou vybaveny řadou síťových funkcí.

Nejvyšší modely DMR-EX89 a DMR-EH69 jsou vybaveny procesorem Chroma, který využívá originální technologii Panasonic pro špičkové zpracování obrazu. Procesor Chroma nabízí mimo jiné vysoce přesnou i/p konverzi a přepočet na vysoké rozlišení 1080p. Díky tomu bude dle výrobce rekordér schopen věrně reprodukovat obraz s neobyčejnými detaily, a to jak z filmů na DVD, tak z obsahu uloženého na integrovaném pevném disku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další, na čem si dal Panasonic letos záležet je tichý provoz přístrojů, což je jedním z důležitých parametrů při výběru DVD rekordérů. U nových modelů se upravuje rychlost ventilátoru automaticky podle vnitřní teploty jednotky. Je-li vnitřní teplota přístroje nízká, ventilátor se sám vypne. Pokud je ventilátor v provozu, vysoce přesný kontrolní systém snižuje hluk a vibrace.

Každý z šesti uváděných modelů DIGA je vybaven novým grafickým uživatelským rozhraním (GUI) umožňujícím velice snadné přehrávání a nahrávání. Všechny modely jsou vybaveny funkcí automatického výběru kapitoly, která usnadňuje prohlížení televizních programů automatickým vkládáním kapitol při nahrávání. Časové programování díky funkcím jako Free Word Search* a Navi Link Search* (týká se modelů s funkcí EPG) zvládne dle výrobce každý, a díky nim můžete vyhledávat TV pořad i podle klíčového slova.

Na trhu budou tyto produkty v průběhu dubna a května. Jejich doporučené ceny dosud nebyly stanoveny.

Sada bezdrátových reproduktorů SC-ZT1 aneb domácí kino bez kompromisů

A lahůdka na závěr. O systému jsem se již zmiňovali, ale nyní byl systém oficiálně uveden i pro ČR. Bezdrátové reproduktory totiž SC-ZT1 nepotřebují kabely na připojení k hlavní jednotce, a uživateli tak nabízí možnost flexibilního rozložení v prostoru. Jejich tajemství spočívá v bezdrátovém přenosu nekomprimovaných audiodat využívajících frekvenční pásmo 2,4 GHz. Dva ultraštíhlé sloupové reproduktory ladí s plochými televizory a celá sestava má tak získat elegantní vzhled s čistými liniemi. Zákazníci se mohou těšit nejen na vysoce kvalitní stereoreprodukci, ale i na bohatý prostorový zvuk údajně s téměř stejným prostorovým efektem, jaký poskytuje skutečný 7.1 kanálový systém.

Jedinečné sloupové provedení bylo vytvořené použitím nově vyvinutých štíhlých a plochých typů reproduktorů. Umístěním čtyř 24 mm výškových reproduktorů svisle, vzniká ve sloupech paralelní systém šíření zvuku, díky kterému dochází v porovnání s klasickými reproduktory k minimálnímu nežádoucímu odrazu zvuku od podlahy nebo stropu. Ideální akustické podmínky si proto uživatel může vychutnat prakticky z každé polohy, ať už v sedě nebo v leže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Basový reproduktor s membránou a průměrem 12 cm je zabudovaný do reproduktorového stojanu a umožňuje šíření nízkofrekvenčních složek zvuku blízkých rozsahu subwooferu. Systém efektivně využívá podlahy jako akustického reflektoru na vytváření dynamických hlubokých zvuků, které jsou vzhledem ke kompaktní velikosti reproduktorů opravdu velmi působivé. S basovými reproduktory v obou reproduktorových stojanech zažijí posluchači bohaté hloubky z přední, zadní, levé i pravé strany systému. Originální technologie vyvinutá společností Panasonic umožňuje lde výrobce vytvořit bohatý 7.1 kanálový prostorový zvuk použitím pouze dvou reproduktorů. V kombinaci s tenkým televizorem VIERA (TX-P54Z1), který je v nejtenčím místě široký přibližně 1“ (2,54 cm) a novým přehrávačem Blu-ray disků (DMP-BD80 nebo DMP-BD60) je možné vytvořit bezdrátový systém domácího kina.

Na český trh bude produkt uvedený v červenci a jeho cena dosud nebyla stanovena.

Zdroj: Panasonic

Témata článku: Novinky, Panasonic

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory