13
Fotogalerie

Panasonic – Blu-ray a DVD/HDD novinky

Dva Blu-ray přehrávače, dvě domácí Blu-ray kina, kompletní bezdrátový systém reproduktorů a DVD/HDD rekordéry.

Že tento rok má být rokem, kdy Blu-ray přehrávače začnou ve větší míře vstupovat do našich domácností, není žádným tajemstvím. I Panasonic přichází s Blu-ray přehrávači (stolními i přenosnými) a BD domácími kiny. Pro ty, kdo přece jen zatím chce zůstat věrný klasickému DVD jsou nachytány samozřejmě i nové DVD/HDD rekordéry, u nichž sice revoluční změny již čekat nelze, ale určitá vylepšení se najdou.

Dva nové Blu-ray přehrávače

Nyní již oficiálně i u nás Panasonic představil Nové Blu-ray přehrávače DMP-BD80 a DMP-BD60. Ty nabízejí vedle špičkové reprodukce záznamu z disků Blu-ray inovativní funkci VIERA CAST (viz článek Panasonic – nové televizory a VIERA CAST). Na svém televizoru můžete tak prohlížet například videoklipy na serveru YouTube, sledovat sportovní klipy stanice Eurosport nebo sdílet fotografie na webu Picasa.

Bavit se budete moci i svými staršími nosiči DVD a to v podstatně vyšší kvalitě, přehrávače dokáží jejich obraz konvertovat až do špičkové kvality 1080p. Panasonic používá technologii PHL Reference Chroma Processor Plus pro vysoce kvalitní zpracování obrazu s věrnou reprodukcí barev. Technologie P4HD (Pixel Precision Progressive Processing pro HD) dokáže zpracovat přes 15 miliard pixelů za sekundu a aplikuje optimální zpracování barev na každý pixel. Díky tomu dokáže přehrávač zobrazit postupně se vykreslující obraz, plynule zachytit pohyb a jasně zobrazit diagonální linie.

EGEB_BD60_image_A_h090106.jpg EGEB_BD80_image_B_h090106.jpg

Model BD80 je vybaven vysoce kvalitními zvukovými obvody a dekodéry pro reprodukci zvuku do 7.1 kanálů a tak můžete použít i starší AV přijímač bez HD dekodérů. Pomocí funkce VIERA Link dokážete ovládat jediným dálkovým ovladačem televizoru VIERA i jiné přístroje propojené přes rozhraní HDMI. Díky BD-Live si uživatelé budou moci vychutnat i bonusový obsah dostupný na discích Blu-ray. Slot pro SD karty a USB vstupu umožňuje prohlížet fotky i přehrávat videa.

Produkty jsou na našem trhu k mání v za 11 995Kč (DMP-BD80) a 9 495Kč (DMP-BD60).

Blu-ray systém domácího kina SC-BT205 s funkcí VIERA CAST

Novinkou je i systém domácího kina SC-BT205. I zde můžete využít funkce VIERA CAST. Použit je také nový grafický procesor PHL Chroma Processor Plus, se kterým se dosahuje vysoké kvality obrazu. Kvalitní zvuk zajišťují kónické reproduktory s bambusovou membránou, které jsou umístěné v předních a středových reproduktorových kuželech. Dle výrobce je reprodukce zvuku díky nim jasná, a to v širokém rozsahu frekvencí od masivního burácení až po řinčení kovu.

Systém Blu-ray domácího kina obsahuje HD audiodekodéry kompatibilní se všemi nejnovějšími formáty prostorového zvuku, které využívá standard Blu-ray Disc. Funkce digitálního zpracování audiosignálů 96 kHz Surround Re-master zdokonaluje kvalitu zvuku CD disků a jiných zdrojů a dokonce zvyšuje kvalitu multikanálových audiodat uložených na Blu-ray a DVD discích. V případě, že se analogový videovýstup nepoužívá, analogový videoobvod je vypnut. Tímto se předejde působení rušivých efektů na audiosignál a výsledkem je čistší zvuk.

img_room_BT205_EU.jpg SC-BT205_h090123.jpg

Funkce BD-Live podporuje stahování bonusového obsahu Blu-ray disků, kterými jsou obrázky a titulky, a umožňuje se také zúčastnit kvízů a interaktivních her pro více hráčů, které patří k bonusovému obsahu filmů uložených na Blu-ray discích.

Slot na SD karty podporuje videozáznamy nasnímané prostřednictvím HD/SD videokamery ve formátu AVCHD resp. MPEG2 a fotografie ve formátu JPEG vytvořené digitálním fotoaparátem. Funkce „Prezentace s hudbou“ navíc umožňuje prohlížení fotografií zaznamenaných na paměťové SD kartě formou prezentace doplněné v pozadí hudbou z CD disku anebo přehrávače iPod a třemi různými efekty přechodu na další snímek. SC-BT205 podporuje i přehrávání hudby, videoklipů a fotosnímků z přehrávače iPod. Obsah přehrávače iPod se jednoduše zobrazí na obrazovce a dálkovým ovladačem systému domácího kina nebo televizoru VIERA si z něho můžete vybrat a přehrávat jednotlivé soubory.

Model SC-BT205 bude v prodeji od květen 2009 a předpokládaná cena bude okolo 22 000 Kč.

2.1 Blu-ray systémem domácího kina SC-BTX70

Dalším BD domácím kinem bude prostorově nenáročný Panasonic SC-BTX70. Tetokrát jde o designový systém, opět s podporou VIERA CAST a možností připojení iPodu.

O kvalitní obraz se opět postará grafický procesor PHL Reference Chroma Processor Plus, kterým se dosahuje vylepšení obrazu, a technologie přesného zpracování Panasonic High Precision 4:4:4.

2.1-kanálový systém Blu-ray domácího kina SC-BTX70 nabídne stylový vertikální design se zvukem, který se díky nové technologii a konstrukci předních reproduktorů má přiblížit skutečnému 7.1-kanálovému prostorovému zvuku. Ten má být dosažen díky dalšímu reproduktoru, který přibyl v horní části reproduktorové soustavy, virtuální technologie pak vytvoří efekt 7.1-kanálového prostorového zvuku Dolby TrueHD a DTS-HD.

BTX70_image3.jpg 

Systém Blu-ray domácího kina obsahuje dekodéry kompatibilní se všemi nejnovějšími zvukovými formáty pro 7.1-kanálový prostorový zvuk, které využívá standard Blu-ray Disc. Navíc funkce digitálního zpracování audiosignálů 96 kHz Surround Re-master dle výrobce zdokonaluje kvalitu zvuku CD disků a jiných zdrojů a také zvyšuje kvalitu multikanálových audiodat uložených na Blu-ray a DVD discích. V případě, že není využit videovýstup, tak přístroj vypíná videoobvody, aby byla zajištěna vyšší kvalita zvuku.

SC-BTX70_h081212.jpg img_room-BTX70.jpg

SC-BTX70 také podporuje funkci BD-Live, což zahrnuje o BonusView. Stejně tak zde naleznete čtečku SD karet pro sledování videozáznamů z SD/HD videokamer. Plánovaný začátek prodeje je červen 2009 a předpokládaná cena bude okolo 24 000 Kč.

Nové DVD/HDD rekordéry

Populární řada kvalitních DVD/HDD rekordérů se dočkala svých nástupců. Panasonic uvádí na trh v řadě DIGA šest nových DVD rekordérů - DMR-EX89, DMR-EX79, DMR-EX769, DMR-EH69, DMR- EH59, DMR-EH49. Všechny nové modely nabízejí lepší výkon v každém aspektu kvality obrazu i zvuku, velice snadno se ovládají a jsou vybaveny řadou síťových funkcí.

Nejvyšší modely DMR-EX89 a DMR-EH69 jsou vybaveny procesorem Chroma, který využívá originální technologii Panasonic pro špičkové zpracování obrazu. Procesor Chroma nabízí mimo jiné vysoce přesnou i/p konverzi a přepočet na vysoké rozlišení 1080p. Díky tomu bude dle výrobce rekordér schopen věrně reprodukovat obraz s neobyčejnými detaily, a to jak z filmů na DVD, tak z obsahu uloženého na integrovaném pevném disku.

EB_EX769_h090109.jpg EPS_EX769_h090213_2.jpg EB_EX89_h090109.jpg

Další, na čem si dal Panasonic letos záležet je tichý provoz přístrojů, což je jedním z důležitých parametrů při výběru DVD rekordérů. U nových modelů se upravuje rychlost ventilátoru automaticky podle vnitřní teploty jednotky. Je-li vnitřní teplota přístroje nízká, ventilátor se sám vypne. Pokud je ventilátor v provozu, vysoce přesný kontrolní systém snižuje hluk a vibrace.

Každý z šesti uváděných modelů DIGA je vybaven novým grafickým uživatelským rozhraním (GUI) umožňujícím velice snadné přehrávání a nahrávání. Všechny modely jsou vybaveny funkcí automatického výběru kapitoly, která usnadňuje prohlížení televizních programů automatickým vkládáním kapitol při nahrávání. Časové programování díky funkcím jako Free Word Search* a Navi Link Search* (týká se modelů s funkcí EPG) zvládne dle výrobce každý, a díky nim můžete vyhledávat TV pořad i podle klíčového slova.

Na trhu budou tyto produkty v průběhu dubna a května. Jejich doporučené ceny dosud nebyly stanoveny.

Sada bezdrátových reproduktorů SC-ZT1 aneb domácí kino bez kompromisů

A lahůdka na závěr. O systému jsem se již zmiňovali, ale nyní byl systém oficiálně uveden i pro ČR. Bezdrátové reproduktory totiž SC-ZT1 nepotřebují kabely na připojení k hlavní jednotce, a uživateli tak nabízí možnost flexibilního rozložení v prostoru. Jejich tajemství spočívá v bezdrátovém přenosu nekomprimovaných audiodat využívajících frekvenční pásmo 2,4 GHz. Dva ultraštíhlé sloupové reproduktory ladí s plochými televizory a celá sestava má tak získat elegantní vzhled s čistými liniemi. Zákazníci se mohou těšit nejen na vysoce kvalitní stereoreprodukci, ale i na bohatý prostorový zvuk údajně s téměř stejným prostorovým efektem, jaký poskytuje skutečný 7.1 kanálový systém.

Jedinečné sloupové provedení bylo vytvořené použitím nově vyvinutých štíhlých a plochých typů reproduktorů. Umístěním čtyř 24 mm výškových reproduktorů svisle, vzniká ve sloupech paralelní systém šíření zvuku, díky kterému dochází v porovnání s klasickými reproduktory k minimálnímu nežádoucímu odrazu zvuku od podlahy nebo stropu. Ideální akustické podmínky si proto uživatel může vychutnat prakticky z každé polohy, ať už v sedě nebo v leže.

SC-ZT1_h081216.jpg ZT1_room_3_eu.jpg ZT1_room_main_eu.jpg

Basový reproduktor s membránou a průměrem 12 cm je zabudovaný do reproduktorového stojanu a umožňuje šíření nízkofrekvenčních složek zvuku blízkých rozsahu subwooferu. Systém efektivně využívá podlahy jako akustického reflektoru na vytváření dynamických hlubokých zvuků, které jsou vzhledem ke kompaktní velikosti reproduktorů opravdu velmi působivé. S basovými reproduktory v obou reproduktorových stojanech zažijí posluchači bohaté hloubky z přední, zadní, levé i pravé strany systému. Originální technologie vyvinutá společností Panasonic umožňuje lde výrobce vytvořit bohatý 7.1 kanálový prostorový zvuk použitím pouze dvou reproduktorů. V kombinaci s tenkým televizorem VIERA (TX-P54Z1), který je v nejtenčím místě široký přibližně 1“ (2,54 cm) a novým přehrávačem Blu-ray disků (DMP-BD80 nebo DMP-BD60) je možné vytvořit bezdrátový systém domácího kina.

Na český trh bude produkt uvedený v červenci a jeho cena dosud nebyla stanovena.

Zdroj: Panasonic

Určitě si přečtěte

Články odjinud