Panasonic – Blu-ray a DVD/HDD novinky

21. dubna 2009
TWEET SDÍLET
Dva Blu-ray přehrávače, dvě domácí Blu-ray kina, kompletní bezdrátový systém reproduktorů a DVD/HDD rekordéry.

Že tento rok má být rokem, kdy Blu-ray přehrávače začnou ve větší míře vstupovat do našich domácností, není žádným tajemstvím. I Panasonic přichází s Blu-ray přehrávači (stolními i přenosnými) a BD domácími kiny. Pro ty, kdo přece jen zatím chce zůstat věrný klasickému DVD jsou nachytány samozřejmě i nové DVD/HDD rekordéry, u nichž sice revoluční změny již čekat nelze, ale určitá vylepšení se najdou.

Dva nové Blu-ray přehrávače

Nyní již oficiálně i u nás Panasonic představil Nové Blu-ray přehrávače DMP-BD80 a DMP-BD60. Ty nabízejí vedle špičkové reprodukce záznamu z disků Blu-ray inovativní funkci VIERA CAST (viz článek Panasonic – nové televizory a VIERA CAST). Na svém televizoru můžete tak prohlížet například videoklipy na serveru YouTube, sledovat sportovní klipy stanice Eurosport nebo sdílet fotografie na webu Picasa.

Bavit se budete moci i svými staršími nosiči DVD a to v podstatně vyšší kvalitě, přehrávače dokáží jejich obraz konvertovat až do špičkové kvality 1080p. Panasonic používá technologii PHL Reference Chroma Processor Plus pro vysoce kvalitní zpracování obrazu s věrnou reprodukcí barev. Technologie P4HD (Pixel Precision Progressive Processing pro HD) dokáže zpracovat přes 15 miliard pixelů za sekundu a aplikuje optimální zpracování barev na každý pixel. Díky tomu dokáže přehrávač zobrazit postupně se vykreslující obraz, plynule zachytit pohyb a jasně zobrazit diagonální linie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Model BD80 je vybaven vysoce kvalitními zvukovými obvody a dekodéry pro reprodukci zvuku do 7.1 kanálů a tak můžete použít i starší AV přijímač bez HD dekodérů. Pomocí funkce VIERA Link dokážete ovládat jediným dálkovým ovladačem televizoru VIERA i jiné přístroje propojené přes rozhraní HDMI. Díky BD-Live si uživatelé budou moci vychutnat i bonusový obsah dostupný na discích Blu-ray. Slot pro SD karty a USB vstupu umožňuje prohlížet fotky i přehrávat videa.

Produkty jsou na našem trhu k mání v za 11 995Kč (DMP-BD80) a 9 495Kč (DMP-BD60).

Blu-ray systém domácího kina SC-BT205 s funkcí VIERA CAST

Novinkou je i systém domácího kina SC-BT205. I zde můžete využít funkce VIERA CAST. Použit je také nový grafický procesor PHL Chroma Processor Plus, se kterým se dosahuje vysoké kvality obrazu. Kvalitní zvuk zajišťují kónické reproduktory s bambusovou membránou, které jsou umístěné v předních a středových reproduktorových kuželech. Dle výrobce je reprodukce zvuku díky nim jasná, a to v širokém rozsahu frekvencí od masivního burácení až po řinčení kovu.

Systém Blu-ray domácího kina obsahuje HD audiodekodéry kompatibilní se všemi nejnovějšími formáty prostorového zvuku, které využívá standard Blu-ray Disc. Funkce digitálního zpracování audiosignálů 96 kHz Surround Re-master zdokonaluje kvalitu zvuku CD disků a jiných zdrojů a dokonce zvyšuje kvalitu multikanálových audiodat uložených na Blu-ray a DVD discích. V případě, že se analogový videovýstup nepoužívá, analogový videoobvod je vypnut. Tímto se předejde působení rušivých efektů na audiosignál a výsledkem je čistší zvuk.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Funkce BD-Live podporuje stahování bonusového obsahu Blu-ray disků, kterými jsou obrázky a titulky, a umožňuje se také zúčastnit kvízů a interaktivních her pro více hráčů, které patří k bonusovému obsahu filmů uložených na Blu-ray discích.

Slot na SD karty podporuje videozáznamy nasnímané prostřednictvím HD/SD videokamery ve formátu AVCHD resp. MPEG2 a fotografie ve formátu JPEG vytvořené digitálním fotoaparátem. Funkce „Prezentace s hudbou“ navíc umožňuje prohlížení fotografií zaznamenaných na paměťové SD kartě formou prezentace doplněné v pozadí hudbou z CD disku anebo přehrávače iPod a třemi různými efekty přechodu na další snímek. SC-BT205 podporuje i přehrávání hudby, videoklipů a fotosnímků z přehrávače iPod. Obsah přehrávače iPod se jednoduše zobrazí na obrazovce a dálkovým ovladačem systému domácího kina nebo televizoru VIERA si z něho můžete vybrat a přehrávat jednotlivé soubory.

Model SC-BT205 bude v prodeji od květen 2009 a předpokládaná cena bude okolo 22 000 Kč.

2.1 Blu-ray systémem domácího kina SC-BTX70

Dalším BD domácím kinem bude prostorově nenáročný Panasonic SC-BTX70. Tetokrát jde o designový systém, opět s podporou VIERA CAST a možností připojení iPodu.

O kvalitní obraz se opět postará grafický procesor PHL Reference Chroma Processor Plus, kterým se dosahuje vylepšení obrazu, a technologie přesného zpracování Panasonic High Precision 4:4:4.

2.1-kanálový systém Blu-ray domácího kina SC-BTX70 nabídne stylový vertikální design se zvukem, který se díky nové technologii a konstrukci předních reproduktorů má přiblížit skutečnému 7.1-kanálovému prostorovému zvuku. Ten má být dosažen díky dalšímu reproduktoru, který přibyl v horní části reproduktorové soustavy, virtuální technologie pak vytvoří efekt 7.1-kanálového prostorového zvuku Dolby TrueHD a DTS-HD.

Klepněte pro větší obrázek 

Systém Blu-ray domácího kina obsahuje dekodéry kompatibilní se všemi nejnovějšími zvukovými formáty pro 7.1-kanálový prostorový zvuk, které využívá standard Blu-ray Disc. Navíc funkce digitálního zpracování audiosignálů 96 kHz Surround Re-master dle výrobce zdokonaluje kvalitu zvuku CD disků a jiných zdrojů a také zvyšuje kvalitu multikanálových audiodat uložených na Blu-ray a DVD discích. V případě, že není využit videovýstup, tak přístroj vypíná videoobvody, aby byla zajištěna vyšší kvalita zvuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

SC-BTX70 také podporuje funkci BD-Live, což zahrnuje o BonusView. Stejně tak zde naleznete čtečku SD karet pro sledování videozáznamů z SD/HD videokamer. Plánovaný začátek prodeje je červen 2009 a předpokládaná cena bude okolo 24 000 Kč.

Nové DVD/HDD rekordéry

Populární řada kvalitních DVD/HDD rekordérů se dočkala svých nástupců. Panasonic uvádí na trh v řadě DIGA šest nových DVD rekordérů - DMR-EX89, DMR-EX79, DMR-EX769, DMR-EH69, DMR- EH59, DMR-EH49. Všechny nové modely nabízejí lepší výkon v každém aspektu kvality obrazu i zvuku, velice snadno se ovládají a jsou vybaveny řadou síťových funkcí.

Nejvyšší modely DMR-EX89 a DMR-EH69 jsou vybaveny procesorem Chroma, který využívá originální technologii Panasonic pro špičkové zpracování obrazu. Procesor Chroma nabízí mimo jiné vysoce přesnou i/p konverzi a přepočet na vysoké rozlišení 1080p. Díky tomu bude dle výrobce rekordér schopen věrně reprodukovat obraz s neobyčejnými detaily, a to jak z filmů na DVD, tak z obsahu uloženého na integrovaném pevném disku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další, na čem si dal Panasonic letos záležet je tichý provoz přístrojů, což je jedním z důležitých parametrů při výběru DVD rekordérů. U nových modelů se upravuje rychlost ventilátoru automaticky podle vnitřní teploty jednotky. Je-li vnitřní teplota přístroje nízká, ventilátor se sám vypne. Pokud je ventilátor v provozu, vysoce přesný kontrolní systém snižuje hluk a vibrace.

Každý z šesti uváděných modelů DIGA je vybaven novým grafickým uživatelským rozhraním (GUI) umožňujícím velice snadné přehrávání a nahrávání. Všechny modely jsou vybaveny funkcí automatického výběru kapitoly, která usnadňuje prohlížení televizních programů automatickým vkládáním kapitol při nahrávání. Časové programování díky funkcím jako Free Word Search* a Navi Link Search* (týká se modelů s funkcí EPG) zvládne dle výrobce každý, a díky nim můžete vyhledávat TV pořad i podle klíčového slova.

Na trhu budou tyto produkty v průběhu dubna a května. Jejich doporučené ceny dosud nebyly stanoveny.

Sada bezdrátových reproduktorů SC-ZT1 aneb domácí kino bez kompromisů

A lahůdka na závěr. O systému jsem se již zmiňovali, ale nyní byl systém oficiálně uveden i pro ČR. Bezdrátové reproduktory totiž SC-ZT1 nepotřebují kabely na připojení k hlavní jednotce, a uživateli tak nabízí možnost flexibilního rozložení v prostoru. Jejich tajemství spočívá v bezdrátovém přenosu nekomprimovaných audiodat využívajících frekvenční pásmo 2,4 GHz. Dva ultraštíhlé sloupové reproduktory ladí s plochými televizory a celá sestava má tak získat elegantní vzhled s čistými liniemi. Zákazníci se mohou těšit nejen na vysoce kvalitní stereoreprodukci, ale i na bohatý prostorový zvuk údajně s téměř stejným prostorovým efektem, jaký poskytuje skutečný 7.1 kanálový systém.

Jedinečné sloupové provedení bylo vytvořené použitím nově vyvinutých štíhlých a plochých typů reproduktorů. Umístěním čtyř 24 mm výškových reproduktorů svisle, vzniká ve sloupech paralelní systém šíření zvuku, díky kterému dochází v porovnání s klasickými reproduktory k minimálnímu nežádoucímu odrazu zvuku od podlahy nebo stropu. Ideální akustické podmínky si proto uživatel může vychutnat prakticky z každé polohy, ať už v sedě nebo v leže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Basový reproduktor s membránou a průměrem 12 cm je zabudovaný do reproduktorového stojanu a umožňuje šíření nízkofrekvenčních složek zvuku blízkých rozsahu subwooferu. Systém efektivně využívá podlahy jako akustického reflektoru na vytváření dynamických hlubokých zvuků, které jsou vzhledem ke kompaktní velikosti reproduktorů opravdu velmi působivé. S basovými reproduktory v obou reproduktorových stojanech zažijí posluchači bohaté hloubky z přední, zadní, levé i pravé strany systému. Originální technologie vyvinutá společností Panasonic umožňuje lde výrobce vytvořit bohatý 7.1 kanálový prostorový zvuk použitím pouze dvou reproduktorů. V kombinaci s tenkým televizorem VIERA (TX-P54Z1), který je v nejtenčím místě široký přibližně 1“ (2,54 cm) a novým přehrávačem Blu-ray disků (DMP-BD80 nebo DMP-BD60) je možné vytvořit bezdrátový systém domácího kina.

Na český trh bude produkt uvedený v červenci a jeho cena dosud nebyla stanovena.

Zdroj: Panasonic

Témata článku: Novinky, Panasonic

Určitě si přečtěte

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

82 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Den D je tady. České televize po dvaceti letech mizí z DVB-T

Den D je tady. České televize po dvaceti letech mizí z DVB-T

23 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2