Panasonic letos přidává 42" a 77" OLED televize, všechny mají mít nové EX panely s vyšším jasem

17. května 2022
TWEET SDÍLET
Japonský Panasonic představil letošní řady televizorů pro rok 2022. Letošní řady OLED televizorů mají být čtyři a bez ohledu na velikost obrazovky v rámci celé řady OLED pro rok 2022 má být dispozici vstup HDMI2.1 s pokročilými herními funkcemi VRR a 120Hz HFR. To znamená, že všechny řady mají být 100Hz/120Hz. 
[********************]
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
[********************]
Klepněte pro větší obrázek
 
Panasonic také uvedl, že všechny nové řady budou mít nové OLED.EX panely, které mají o 40 % vyšší jas modré (jde tedy o WRGB panely od LG). Výrobce slibuje vylepšený celkový jas a sytější barvy. Všechny OLED televizory a nejvyšší 100Hz LCD řada LX940 LED pak využívají prémiový procesor HCX Pro AI. Samozřejmostí je také podpora všech HDR formátů – Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive, HDR10, HLG a HLG Photo. Všechny modely OLED také podporují adaptivní kalibrovaný režim Netflix.
Klepněte pro větší obrázek 
Panasonic OLED LZ2000
 
Řada OLED zahrnuje modely LZ2000 ve velikostech 77’’, 65’’, 55’’, nově tak nejvyšší řada nabídne právě 77" velikost. Tato řada má mít také nejvyšší jas (Master OLED Pro s Luminance Booster) a jako jediná bude mít vestavěný soundbar. Nabídne tak 5.1.2 kanálový zvuk o výkonu 160W s prostorovým zvukem 360 Soundscape Pro.
 
Klepněte pro větší obrázek
 
Nižší řada LZ1500  bude ve velikostech 65’’, 55’’, 48’’ a 42’’ a řadí se také do série Master OLED Pro. Zvuk bude o něco méně výkonný a má označení Dynamic Cinema Surround Pro. 
 
Klepněte pro větší obrázek 
Panasonic OLED LZ1000
 
Třetí řadou má být LZ1000 ve velikostech 65", 55", řadí se do série Master OLED, zvuk už má být Cinema Surround Pro.
 
Klepněte pro větší obrázek
Základní OLED řadou má být LZ980 ve velikostech 65’’, 55’’, 48" a 42’’.
 
Všechny modely 2022 OLED byly společností Panasonic speciálně zkonstruovány tak, aby měly vyšší jas v režimech True Cinema, Cinema, Filmmaker a Professional. 
Klepněte pro větší obrázek 
Nejvyšší řada LCD televizorů  LX940 LED bude mít 100Hz/120Hz LCD panely a systém Smart TV OS My Home Screen 7.0

LCD řada nese název Core LED a letos zahrnuje modely LX940 LED (75’’, 65’’, 55’’, 49’’, 43’’) a LX800 Core LED (75’’, 65’’, 55’’, 50’’, 43’’). Řada Core LED bude osazená procesorem HCX Processor Pro AI (LX940) a HCX Processor (LX800), Panasonic slibuje vysokou přesnost barev a vynikající kontrast, nechybí úprava jasu podle okolního osvětlení.

Klepněte pro větší obrázek 
Modelová řada LX800 Core LED bude mít 50Hz/60Hz LCD panel a operační systém Android TV

Všechny televizory OLED i LCD řada LX940 budou mít certifikát AMD FreeSync Premium a letošní modely mají mít snížený Input Lag. Support Pro hráče výrobce nachystal i nový herní režim Panasonic Game Mode Extreme shromažďuje všechna důležitá herní nastavení a informace na jednom místě a prezentuje je jako překryvnou vrstvu hry – takže kvůli nim hráči nemusí hru opouštět.

Klepněte pro větší obrázek

Překryvná vrstva Game Control Board má poskytnout hráčům přístup k následujícím funkcím a informacím v reálném čase:

  • Informace – tato možnost zobrazuje všechny informace ze zdrojové hry, například snímkovou frekvenci, metadata HDR a údaje o podvzorkování chromatičnosti.
  • Rozšířená viditelnost tmavých scén (Dark Visibility Enhancer) – umožňuje hráči jemně upravit téměř černou část tmavých scén, což zlepšuje viditelnost cesty nebo usnadňuje odhalení nepřátel skrývajících se ve stínech.
  • HDR Tonemap – zobrazuje aktuální nastavení mapování tónů HDR, mezi které patří režimy „Vypnuto“ (mapování tónů řídí herní konzole), „Zapnuto“ (mapování tónů řídí televizor) nebo „Dynamické“ (televizor analyzuje příchozí snímky v reálném čase a vytváří dynamické mapování tónů pro jednotlivé scény, i když je zdrojem statické HDR).
  • Input Lag a VRR – zobrazení a úprava vstupního zpoždění a VRR.
  • Režim zobrazení – umožňuje hráči v reálném čase měnit režim zobrazení a vidět efekt v přímém náhledu, aby si mohl vybrat preferovaný vzhled.

Všechny televizory OLED a televizor LX940 LED mají mít letos nové senzory, které detekují teplotu barev okolí a upravují obraz, aby poskytovaly přirozenější zážitek ve dne i v noci. Tato nová funkce navazuje na loni představený režim Auto AI společnosti Panasonic, který využívá umělou inteligenci k tomu, aby v reálném čase rozpoznal typ přehrávaného obsahu a plynule a automaticky optimalizoval kvalitu obrazu i zvuku. 

V roce 2022 navíc Panasonic přidává výše zmíněnou podporu adaptivního kalibrovaného režimu Netflix pro automatické zpracování obrazu v závislosti na okolním osvětlení v místnosti. Režim Netflix Adaptive Calibrated Mode (bude v OLED řadě), umožňuje reprodukovat kvalitu obrazu Master Monitor, kterou používají tvůrci filmů Netflix v postprodukci, a poskytovat obraz věrný záměrům filmařů.

Klepněte pro větší obrázek
OLED LZ200 má integrovaný zvukový systém Panasonic 360° Soundscape all-in-one 

Co se zvuku týče, tak OLED LZ200 bude mít integrovaný zvukový systém Panasonic 360° Soundscape all-in-one TV a má vestavěné reproduktorové jednotky směřující vzhůru, do stran a dopředu.

Klepněte pro větší obrázek
Kromě vylepšeného prostorového zvuku nabídne model LZ2000 technologii Beam Forming a nový systémem reproduktorů Front Array.

Modely řady OLED LZ1500 (pouze 65’’, 55’’ modely) se mohou pochlubit pokročilým zvukovým systémem „Dynamic Cinema Surround Pro“, který podporuje Dolby Atmos a využívá vestavěný subwoofer. Další modely řady LZ1500 (kromě 65’’ a 55’’), a nižší LZ1000 a LZ980 jsou vybaveny systémem „Cinema Surround Pro“, který rovněž podporuje Dolby Atmos. Řada LX940 obsahuje funkci „Cinema Surround“, zatímco řada LX800 je vybavena vylepšenou funkcí „Surround Sound“.

Klepněte pro větší obrázek
LCD řada LX800 LED bude mít operační systém Android TV

U všech televizorů řady 2022 OLED a LX940 LED zůstává Panasonic věrný svému systému Smart TV OS My Home Screen 7.0. LCD řada LX800 LED pak bude mít operační systém Android TV.

Zdroj: Panasonic

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Panasonic, Dolby Atmos, Dolby Vision, OLED, HDR10 Plus, eARC, Televize, HLG, HDMI 2.1, Dolby Vision IQ, Dolby Vison, Televize na Heureka.cz