Panasonic: modelové řady televizorů pro rok 2013

22. ledna 2013
TWEET SDÍLET

S ohlédnutím na novinky představené na CESu se zastavíme ještě u Panasonicu. Na oficiální uvedení produktů pro Evropu se chystáme v půlce února, odkud přineseme podrobný přehled novinek i produktů, ale zatím se můžeme podívat, co nového představil Panasonic v USA na CESu.

LCD televizory Panasonic

V kategorii LCD televizorů Panasonic přechází zcela na technologii LED. Letos nabídne sedm řad LED televizorů, z nichž 4 vyšší řady podporují pasivní zobrazení 3D.

Nejvyšší modelovou řadou je designová řada WT60. V nabídce budou dvě velikosti úhlopříček 47“ a 55“. Televizory jsou osazeny 3D IPS LED panely s technologií Clear Panel Pro, zde by měla být zabudovaná „vyskakovací“ webkamera pro telefonování přes Skype či identifikaci uživatele pro spuštění jeho „Home Screen.“ Nechybí ani Swipe & Share 2.0 či možnost kalibrace obrazu v obrazovém módu ISFccc.
 

Druhou nejvyšší řadou bude DT60 s nabídkou dvou úhlopříček – 55“ a 60“ s rozlišením 1080p Full HD a širokým pozorovacím úhlem 178°. Mezi její podporované funkce patří například Swipe & Share 2.0 či hlasová interakce.

Klepněte pro větší obrázek

Řada E60 s úhlopříčkami 42“, 50“, 58“ a 65“ má rozlišení 1080p Full HD, zabudovanou Wi-Fi, hlasovou interakci či Swipe & Share 2.0.

Vstupní tři řady bez 3D technologie EM60 v úhlopříčkách 39“ a 50“ a řady XM6a B6 ve velikosti 32“ jsou určeny zejména pro použití do kuchyní či dětských pokojů.

Plazmové televizory Panasonic

Ani letos plazmy Panasonic neopouští. Řada ZT60 má být nová vlajková loď mezi televizory a nabídne dvě velikosti úhlopříček 65 a 60 palců. Zde najdete Full HD 3D NEO plazma panel s technologií Infinite Black Ultra Panel, 3000 FFD (Focused Field Drive), konverzi obrazu 2D → 3D a certifikací THX pro 2D i 3D (aktivní) zobrazení, zabudovanou Wi-Fi, VIERA Connect s internetovým prohlížečem, multitasking a také vestavěnou výsuvnou webkameru pro telefonování přes Skype a rozpoznání uživatele pro spuštění jeho „Home Screen.“

Klepněte pro větší obrázek

Nechybí kalibrace obrazu v módu ISFccc, který je určený náročným divákům. Nově je možné díky dotykovému peru „malovat“ přímo na obrazovku, televizor lze ovládat hlasem, díky čemuž můžete snadno vyhledávat na Internetu, přepínat kanály či zvyšovat a snižovat úroveň hlasitosti. Nechybí funkce Swipe & Share 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Modely řady VT60 budou k dostání ve třech úhlopříčkách (55“, 60“, 65“) nabídnou podobnou funkčnost jako prémiová řada ZT60..

Klepněte pro větší obrázek

Řada ST60 nabídne úhlopříčky 50“, 55“, 60“, 65“. Ve výbavě bude Infinite Black Pro Panel s 2500 FFD, Full HD 3D panel či Swipe & Share 2.0, aktivní technologie zobrazení 3D.

V kategorii televizorů bez 3D zobrazení budou v letošních plazmách zastoupeny modelové řady S60 s úhlopříčkami42“, 50“, 55“, 60“, 65“, zabudovaným Wi-Fi a obrazovkou s rychlostí 600Hz a X60 v úhlopříčkách 42“ a 50“, s rozlišením 720p HD a obrazovkou 600 Hz Sub-field Drive.

Přehled nových funkcí

Úvodní obrazovka (My Home Screen) – každý uživatel (tedy i víc členů jedné rodiny) může přizpůsobit hlavní obrazovku svým potřebám. Bude se zobrazovat vysílání oblíbeného kanálu s předpovědí počasí, poznámkami a schůzkami synchronizovanými s Google kalendářem či s ikonami aplikací jako např. Facebook či Twitter. Televizor prostřednictvím Skype kamery rozpozná, kdo před ním právě sedí a otevře úvodní obrazovku konkrétnímu uživateli (tato funkce bude dostupná v plazmových TV ZT60, VT60, ST60 a LED modelech WT60, DT60, ET60 a E60).

Swipe & Share 2.0 – nová verze služby Swipe & Share umožňuje přehrávat na televizoru obrázky a videa ze smartphonu či tabletu (iOS/Android) přetažením z displeje telefonu směrem k televizoru. Lze poslat obraz i zpět z televizoru do mobilního zařízení či si na něm v průběhu přehrávání televizního kanálu pustit jiný program. Nově bude možné přes televizor sdílet fotografie či videa z jednoho telefonu na druhý (funkce Swipe & Share 2.0 bude dostupná u modelových řad ZT60, VT60, ST60, WT60, DT60, ET60 a E60).

Dotykové pero –umožňuje malovat či psát do fotografií přímo na obrazovku televizoru. Poté lze stáhnout upravené obrázky zpět do telefonu (dotykové pero TY-TP10U bude možno použít u televizorů řady ZT60, VT60, ST60, S60 a nebude součástí balení).

Hlasová interakce –funkce, která umožňuje používat k vyhledávání televizních pořadů nebo např. informací v internetovém prohlížeči hlas. Pomocí aplikace VIERA Remote 2 App nainstalované do ovladače Smart VIERA Touch Pad Controller, Smartphonu či tabletu nahraje uživatel dotaz, který se převede na text a v televizoru vyhledá relevantní výsledek.

Podpora HTML5 – Panasonic letos do svého vývojářského SDK zahrne i programovací jazyk HTML5, který je hojně využíván při programování nových aplikací a umožňuje lepší přizpůsobení obsahu klasických webových stránek pro jejich zobrazení na HD obrazovkách.

Zdroj: Panasonic

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, Novinky, Panasonic

Určitě si přečtěte

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Nejlepší české a slovenské filmy roku 2019

Vlastníci, Nabarvené ptáče, Budiž světlo, Ostrým nožom, Staříci, Na střeše, Tiché doteky, Amnestie, Národní třída, Karel, já a ty, Hra, Abstinent. Dvanáct nejzajímavějších domácích a slovenských titulů, které se letos objevily v našich kinech.

7 Marek Čech

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

Otestovali jsme cenově dostupný televizor méně tradiční značky, nicméně s velmi zajímavou výbavou.

24 Alexandr Bray

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

10 tipů a triků pro reproduktory Sonos: odhalte, co opravdu umí

10 tipů a triků pro reproduktory Sonos: odhalte, co opravdu umí

Multiroom systém reproduktorů Sonos může na první pohled vypadat docela složitě. Poradíme, jak jej nejlépe využít, a na co si případně dát pozor.

2 Tomáš Holčík

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

Viděli jsme nový Shield Android TV a víme, co nabídne

S novým Shieldem jsme mohli strávit pár hodin a získat tak nejen technické specifikace, ale i pár prvních dojmů. Na trh přichází právě nyní.

29 Tomáš Holčík

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

96 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech