Panasonic: nové 4K HDR LCD TV nabídnou HDMI 2.1 pro hráče, jedna řada zkouší Android TV

Panasonic: nové 4K HDR LCD TV nabídnou HDMI 2.1 pro hráče, jedna řada zkouší Android TV

Kromě nových OLED televizorů i letos samozřejmě Panasonic nabídne několik řad LCD televizorů. Vzhledem k celkově vyššímu jasu a nižší ceně stále LCD zůstává lepší volbou pro spoustu diváků. Na rozdíl od OLEDů, které končí u velikosti 65" nabídne nejvyšší řada LCD také stále oblíbenější velikost 75" (zájem o opravdu velké TV rok od roku roste). 

Zatím jsou ohlášení tři řady – JX940, JX850 a JX800. Tím to samozřejmě končit nebude, nižší řady ale přijdou později. Otázkou je trochu také řada JX850, která byla oznámena, ale na českém webu zatím není.

V každém případě loni Panasonic bez velkých fanfár začal prodávat řadu televizorů HX710E, která má Android TV místo firemního systému MyHomeScreen (dříve Firefox OS). Letos Panasonic pokračuje a Android TV dostane model JX800. Ve všech vyšších řadách (včetně OLED TV) však Panasonic stále sází na My Home Screen 6.0.

Panasonic JX940

Panasonic-JX940-Series-768x463.jpg

Nejvyšší řada míří na náročnější diváky i hráče, kteří však preferují LCD technologii.

Nese označením JX940 se bude prodávat ve velikostech 75", 75", 55" a 49". Bude mít stejný špičkový procesor, jako mají OLEDy – HCX Pro AI Processor . Nemá chybět 120Hz/100Hz Cinema Display Pro displej (dle dostupných informací má být IPS), dva HDMI 2.1 konektory s podporou 4K120P, VRR, ALLM režimů uspokojí hráče, o minimální zpoždění se má postarat nový režim Game Mode Extreme a FreeSync.

HDR formáty mají být podporovány všechny – tedy Dolby Vison, HDR 10, HDR10+, HLG, nově k režimu upravující jas televizoru dle okolního světla Dolby Vision IQ přibude také HDR10+ Adaptive. Zvuková část má mít výkon 30 W a podporu Dolby Atmos

Ve výbavě budou zdvojené digitální tunery (Panasonic už tradičně mívá dva CI sloty). Systém bude My Home Screen 6.0, nechybí podpora hlasových služeb Google Assistant a Alexa.

Panasonic JX850

Panasonic-JX850.jpg

Tato řada se má prodávat ve velikostech 65", 58", 50" a 40". O zpracování obraz se stará procesor HCX AI (tedy bez Pro v názvu). Kompletní podpora HDR formátů zůstává tedy Dolby Vison, HDR 10, HDR10+, HLG, i zde k režimu upravující jas televizoru dle okolního světla Dolby Vision IQ přibude také HDR10+ Adaptive

Nižší řada už má 50Hz panel, nebude mít tedy již HDMI 2.1, má tedy HDMI 2.0b. Herní režim zde je také, nese název Game Mode, ale není zde podpora 4K/120p a VVR, k dispozici bude ALLM. Zvuková část má výkon 20 W a podporu Dolby Atmos. 

Systém je opět My Home Screen 6.0, z hlasových služeb se podporuje Google Assistant. Tento model už má klasicky jeden digitální tuner. 

Panasonic JX800

Panasonic-JX800-Series-768x456.jpg

První televizor s Android TV, který Panasonic zařadí do své běžné modelové nabídky, bude JX800, má mít velikost obrazovky 65", 58", 50" a 40". Zajímavostí je, že díky Android TV bude mít Disney+ – ten ve vyšších modelech není, stejně tak zde bude integrovaný ChromeCast. Co se obrazového zpracování týče, o ten se stará loňský procesor HCX.

HDR formáty mají být podporovány všechny (na rozdíl od loňského modelu), tedy HLG, HDR10, HDR10+ Adaptive a Dolby Vision. Filmmaker Mode nechybí také. Displej bude 50 Hz HDR Bright Panel Plus, HDMI 2.0b konektory mají být tři, podpora ALLM nechybí. 

Z hlasových služeb je podporován Google Assistent.

Všechny LCD televizory se mají začít prodávat v průběhu května. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud