5
Fotogalerie

Panasonic: pět nových SD kamer

Každý nyní může mít všech pět pohromadě – pět nových videokamer pro každou příležitost. SD videokamera SDR-S26 a dvě HDD videokamery SDR-H90 a SDR-H80 se mohou pochlubit objektivem s působivým 70ti-násobným optickým superzoomem, díky kterému máte na dosah i objekty okem sotva viditelné. Kdyby se vám snad od samého nadšení roztřásly ruce, nevadí, zdokonalená optická stabilizace obrazu Advanced O.I.S. eliminuje každý záchvěv a výsledné záběry zůstanou čisté a absolutně ostré.

Základní výbava těchto tří modelů, stejně jako modelu S15, je navíc rozšířena
o funkci Inteligentní Auto režim iA (Intelligent Auto), kterou uvítají ti, co se rádi spolehnou na automatický výběr nejvhodnějšího nastavení. Další do party – SW21 miluje adrenalin a bez problémů odolá vodě, prachu i nárazu. Všech pět novinek Panasonic si vystačí bez klasických záznamových médií a vaše data pečlivě uloží na SDHC/SD karty, odkud je můžete jednoduše přenést na DVD či přímo na You Tube. Prostě ideální společníci kamkoliv se vydáte.

Natáčení nebylo ještě nikdy tak jednoduché a zábavné (SDR S15, S26, SW21)

Rozhodování bývá občas těžké, hlavně když si máte vybrat ze tří skvělých technických novinek. Jako první vás okouzlí přitažlivý a ultrakompaktní model S15, který se vejde i do kapsy a tím pádem ho můžete mít stále při sobě. Za chvíli však už budete žasnout nad super-odolnou kamerou SW21, která nadšeně potopí do hloubky 2 metrů i slané mořské vody a odolá prachu i nárazu při pádu z výšky až 1,2 metru.

Copy of S15slant_T_LCD1.jpg Copy of S26slant_A_LCD1.jpg

No a nakonec může vaše volba padnout na SDR-S26 se zdokonalenou funkcí stabilizace obrazu Advanced O.I.S. a objektivem s působivým 70ti-násobným optickým superzoomem. S touto výbavou bez problémů natočíte záběry vzdálených objektů bez rozostření. Navíc funkce Inteligentního Äuto režimu iA udělá z videokamer S26 a S15 plně samostatné jednotky, které se bez potřeby nastavováni dokážou postarat o dokonalý výsledek.

Zapomeňte na záznamová média, s SD kartami je to jednoduché a bezpečné (H90, H80)

Potrpíte si na spolehlivost a s kamerou v ruce trávíte celé hodiny? Potom jsou právě pro vás určené hybridní SD/HDD modely H90 a H80, které používají jako záznamová média paměťové SDHC/SD karty a nebo pevný disk. Zabudovaný 80GB pevný disk modelu H90 má kapacitu záznamu až 72 hodin (v režimu LP) a na zabudovaný 60GB pevný disk modelu H80 natočíte až 54 hodin záznamu (v režimu LP). Navíc 32GB paměťová SDHC karta (volitelný doplněk) poskytuje přídavnou kapacitu až 26 hodin a 40 minut (v režimu LP). Tyto dva modely díky své výjimečné spolehlivosti poslouží pro vaše data jako trezor. Postarají se o ně super-spolehlivé paměťové SDHC/SD karty a mechanizmus kompenzace otřesů Anti-Shock Shield, který pomáhá chránit zabudovaný pevný disk před nárazy.

Copy of H80a_slantLCD1.jpg Copy of H90k_slantLCD.jpg

Prodloužený čas záznamu a robustní provedení předurčuje tyto modely k snímaní delších sekvencí, avšak absolutně spokojeni s nimi budete i na cestách. Kombinace zdokonalené funkce stabilizace obrazu Advanced O.I.S. a objektivu se 70ti‑násobným optickým superzoomem se postará o to, že objekt zůstane ostrý i po přiblížení. Funkce Inteligentího Auto režimu iA zajistí nádherné záběry bez potřeby těžkopádného nastavování. Ty potom už jen jednoduše zkopírujete z paměťové SD karty nebo pevného disku na DVD. Postačí vám k tomu přenosná DVD vypalovačka VW‑BN1 (volitelný doplněk).

Co všechno můžete od pětice novinek očekávat?

70ti-násobný optický zoom [Novinka] (S26/H90/H80)

Systém zdokonalené optické stabilizace Advanced O.I.S. umožnil realizaci objektivu s působivým 70ti-násobným optickým superzoomem. Optická korekce systému zdokonalené optické stabilizace Advanced O.I.S. spolehlivě eliminuje chvění rukou, i když se snímaný objekt přiblíží s maximálním zvětšením. Tyto funkce pomáhají vytvářet jasné záběry vzdálených objektů.

Zdokonalená optická stabilizace obrazu Advanced O.I.S. (S26/H90/H80)

Pokud kamera prostřednictvím gyrosenzorů zjistí chvění rukou, zdokonalená funkce optické stabilizace obrazu Advanced O.I.S. posune optickou soustavu tak, aby se zkorigovala optická osa. Funkce Advanced O.I.S. opakuje tento proces detekce a korekce přibližně 4 000x za sekundu. Tento způsob stabilizace je neporovnatelný s elektronickými systémy stabilizace obrazu a díky němu je možné použít 70ti-násobný superzoom
k zachycení původní krásy bez ztrát na kvalitě.

Funkce inteligentního automatického režimu iA (Intelligent Auto) [Novinka]
(S26/S15/H90/H80)

Funkce iA detekuje podmínky snímání a automaticky vybere nejvhodnější režim. Při tomto procesu se aktivuje také funkce Detekce tváří, která nastavuje expoziční parametry tak, aby byly tváře věrně nasnímané. Zároveň se aktivuje funkce Inteligentního výběru scény, která určí podmínky snímání a chytře zvolí režim scény, který poskytne optimální výsledek. Uživateli tak nastaví nejvhodnější ze čtyř režimů: snímání moře nebo krajiny, lidských tváří, slabě osvětlených scén a scén typu jeviště osvětleného reflektory, kde jsou v záběru současně tmavé i osvětlené oblasti. Model S15 disponuje jen funkcí detekce tváře a inteligentního výběru scény.

Copy of SW21slant_D_LCD.jpg

Jednoduchý přenos na YouTube [Novinka] (S26/S15/SW21/H90/H80)

Tato pohodlná funkce zabezpečuje rychlé a jednoduché přenášení videoklipů na webovou stránku YouTube. Stačí jen nainstalovat program VideoCam Suite, který je součástí výbavy, a připojit videokameru k počítači přes USB rozhraní. Software se spustí automaticky a při dodržení postupu dostane videoklip na YouTube i úplný začátečník. Jedinou podmínkou je, aby byly videoklipy zaznamenány v režimu Web.

Trojnásobná odolnost (SW21)

  • vodotěsná do hloubky 2 metrů [Novinka]

Vodě odolná konstrukce, která využívá vodotěsných paměťových SDHC/SD karet, umožňuje pracovat s modelem SW21 pod vodou až do hloubky 2 metrů. S kamerou SW21 bez problémů natočíte šnorchlující přátele nebo exotické ryby na korálových útesech. Tuto neohroženou parťačku SW21 můžete používat všude tam, kde by se nikdo neodvážil použít konvenční videokameru.

  • prachotěsná

Odolnost vůči prachu zabraňuje pronikaní prachových částic ze vzduchu, které mohou být příčinou různých poruch. Tato funkce umožňuje bezstarostné snímání na plážích a nebo na jiných prašných místech.

  • nárazuvzdorná – odolá nárazu při pádu z výšky až 1,2 metru

Na rozdíl od záznamových médií, jakými jsou pevné disky, kazety nebo DVD disky, paměťové SDHC/SD karty nevyžadují mechaniku. Videokamera SW21 je dostatečně odolná vůči nárazům a bez sebemenší újmy přežije i pády z výšky 1,2 metru. V kombinaci s odolností vůči prachu a vodě je tato videokamera ideální do každých podmínek.

Rychlý start pro okamžité snímání (S26/S15/SW21/H90/H80)

Po zapnutí videokamery je možné natáčet už za 0,6 (S15/SW21) respektive 0,8 sekundy (S26/H90/H80). Nezmeškáte tak žádný z neopakovatelných zážitků.

Světový čas (S26/S15/SW21/H90/H80)

Konec manuálního nastavování času při překračování časových pásem. Stačí jen zvolit cíl cesty na zobrazené mapě a čas se nastaví automaticky. Čas je možné nastavit pro dvě různá místa a jednoduchým stisknutím tlačítka se dá mezi nimi přepínat.

Jednoduché kopírovaní videozáznamů na DVD (S26/S15/SW21/H90/H80)

Funkce přímého kopírování na DVD umožňuje ukládat záznamy na DVD bez komplikací. Připojením videokamery k DVD vypalovačce VW-BN1 (volitelný doplněk) prostřednictvím USB kabelu lehce zkopírujete záznamy na 12cm (DVD-RAM/-RW/-R/-R DL). Disk si poté můžete přehrávat na standardních DVD přehrávačích.

Určitě si přečtěte

Články odjinud