Nové 4K HDR OLED televizory Panasonic pro rok 2020

5. března 2020
TWEET SDÍLET

Na rok 2020 Panasonic nachystal tři řady OLED televizorů HZ 2000, HZ 1500 a HZ1000. Proti minulému roku tak je o jednu řadu méně. Stejně jako v roce 2019 všechny televizory budu podporovat HDR10+, Dolby Vision a Dolby Atmos.

Klepněte pro větší obrázek
 4K HDR OLED Panasonic HZ 2000

Letošní modely nabídnout dva nové režimy – Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode. Dolby Vision IQ používá dynamická metadata Dolby Vision k inteligentnímu zobrazení všech detailů a přizpůsobí se jasu okolního prostředí. Filmmaker Mode je vyvinutý UHD Alliance a slibuje, že si uvidíte filmový obsah tak, jak to tvůrci zamýšleli – poslouží k tomu tlačítko na dálkovém ovladači. Když je režim aktivován, respektuje obnovovací frekvenci, poměr stran, barvu a kontrast obsahu a zároveň vypíná redukci šumu a ostření.

K tomu Panasonic přidává tzv. Intelligent Sensing. Ta to funkce funguje podobně jako DV IQ, tedy přizpůsobí jas obrazu okolním podmínkám, aby korektně byly vidět i velmi tmavé scény, které u kterých tvůrci předpokládají, že je budete sledovat v zatemněném kině, či místnosti. Filmmaker Mode s technologií Intelligent Sensing podporuje obsah ve formátech HDR10 +, HDR10, HLG a SDR.

Klepněte pro větší obrázek  
4K HDR OLED Panasonic
 HZ 1500

Všechny řady OLED TV se bodu prodávat v úhlopříčkách 65 palců i 55 palců a jsou samozřejmě osazeny obrazovkami od LG. Nicméně pouze nejvyšší řada HZ 2000 bude vybavena speciálním upraveným panelem Master HDR OLED Professional Edition. Maximální jas má být tak vyšší o 20 %, a to na úrovni 1 100 nitů (u OLEDu se jinak pohybuje kolem 900 nitů). Osazena bude novým obrazovým procesorem HCX Pro Intelligent.

 Klepněte pro větší obrázek 
4K HDR OLED Panasonic HZ 1000

Nové televizory boudou mít také inovovaný BFI systém, tj. vkládání černých mezisnímků, díky čemuž je pak obraz ostřejší. Panasonic BFI systém má pracovat s kratšími intervaly, než konkurence, takže po aktivaci funkce obraz by měl být jasnější a méně "blikat", než při využití standardního BFI.

Po zvukové stránce navazuje nejvyšší HZ2000 na loňský model, má vestavěné nahoru směrované reproduktory, audiosystém pro Dolby Atmos se jmenuje 360° Soundscape Pro a celkový výkon bude 140 W. Nese opět značku Tuned by Technics a obsahuje také proprietární JENO Engine od Technicsu.

Klepněte pro větší obrázek
U OLEDů HZ 2000 a HZ 1500 můžete zvuk vylepšit  o aktivní subwoofer.
Ten se bude zapojovat do kombinovaného výstupu pro sluchátka, kdy v menu přepnete výstupní zvukový signál.

Nově bude osazen i prostřední OLED HZ1500 audiosystémem 360 ° Soundscape, výkon má být 80 W (a nemá logo Tuned by Technics). Oba modely tak bez dalších reproduktorů nabídnou skutečně prostorový zvuk Dolby Atmos. Základní OLED řada HZ1000 má pouze přední reproduktory, ale samozřejmě stále podporuje Atmos. 

Klepněte pro větší obrázek
Modely HZ1500 a HZ 1000 nově budou mít otočný podstavec

Co se designu týče, tak modely HZ1500 a HZ 1000 nově budou mít otočný podstavec. Takže televizory jako jedny z mála půjde natočit do stran. Dle vyjádření Panasonicu se otočné podstavce vrátily na základě poptávky zákazníků.

Všechny televizory mají systém My Home Screen 5.0, jsou kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. I pro OLEDy platí, že modely roku 2020 nebudou mít HDMI 2.1, pouze funkci ALLM pro herní konzole, nebudou však mít 4K120 a VVR režimy. 

Nové televizory HZ 1500 a HZ1000 se mají začít prodávat během května či začátkem června, OLED HZ2000 pak bude dostupný během července. 

Témata článku: DVB-T2, OLED, 4K TV, Dolby Atmos, Panasonic, HDR10 Plus, Televize, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

18 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory
Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

35 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Video
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy