Nové 4K HDR OLED televizory Panasonic pro rok 2020

5. března 2020
TWEET SDÍLET

Na rok 2020 Panasonic nachystal tři řady OLED televizorů HZ 2000, HZ 1500 a HZ1000. Proti minulému roku tak je o jednu řadu méně. Stejně jako v roce 2019 všechny televizory budu podporovat HDR10+, Dolby Vision a Dolby Atmos.

Klepněte pro větší obrázek
 4K HDR OLED Panasonic HZ 2000

Letošní modely nabídnout dva nové režimy – Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode. Dolby Vision IQ používá dynamická metadata Dolby Vision k inteligentnímu zobrazení všech detailů a přizpůsobí se jasu okolního prostředí. Filmmaker Mode je vyvinutý UHD Alliance a slibuje, že si uvidíte filmový obsah tak, jak to tvůrci zamýšleli – poslouží k tomu tlačítko na dálkovém ovladači. Když je režim aktivován, respektuje obnovovací frekvenci, poměr stran, barvu a kontrast obsahu a zároveň vypíná redukci šumu a ostření.

K tomu Panasonic přidává tzv. Intelligent Sensing. Ta to funkce funguje podobně jako DV IQ, tedy přizpůsobí jas obrazu okolním podmínkám, aby korektně byly vidět i velmi tmavé scény, které u kterých tvůrci předpokládají, že je budete sledovat v zatemněném kině, či místnosti. Filmmaker Mode s technologií Intelligent Sensing podporuje obsah ve formátech HDR10 +, HDR10, HLG a SDR.

Klepněte pro větší obrázek  
4K HDR OLED Panasonic
 HZ 1500

Všechny řady OLED TV se bodu prodávat v úhlopříčkách 65 palců i 55 palců a jsou samozřejmě osazeny obrazovkami od LG. Nicméně pouze nejvyšší řada HZ 2000 bude vybavena speciálním upraveným panelem Master HDR OLED Professional Edition. Maximální jas má být tak vyšší o 20 %, a to na úrovni 1 100 nitů (u OLEDu se jinak pohybuje kolem 900 nitů). Osazena bude novým obrazovým procesorem HCX Pro Intelligent.

 Klepněte pro větší obrázek 
4K HDR OLED Panasonic HZ 1000

Nové televizory boudou mít také inovovaný BFI systém, tj. vkládání černých mezisnímků, díky čemuž je pak obraz ostřejší. Panasonic BFI systém má pracovat s kratšími intervaly, než konkurence, takže po aktivaci funkce obraz by měl být jasnější a méně "blikat", než při využití standardního BFI.

Po zvukové stránce navazuje nejvyšší HZ2000 na loňský model, má vestavěné nahoru směrované reproduktory, audiosystém pro Dolby Atmos se jmenuje 360° Soundscape Pro a celkový výkon bude 140 W. Nese opět značku Tuned by Technics a obsahuje také proprietární JENO Engine od Technicsu.

Klepněte pro větší obrázek
U OLEDů HZ 2000 a HZ 1500 můžete zvuk vylepšit  o aktivní subwoofer.
Ten se bude zapojovat do kombinovaného výstupu pro sluchátka, kdy v menu přepnete výstupní zvukový signál.

Nově bude osazen i prostřední OLED HZ1500 audiosystémem 360 ° Soundscape, výkon má být 80 W (a nemá logo Tuned by Technics). Oba modely tak bez dalších reproduktorů nabídnou skutečně prostorový zvuk Dolby Atmos. Základní OLED řada HZ1000 má pouze přední reproduktory, ale samozřejmě stále podporuje Atmos. 

Klepněte pro větší obrázek
Modely HZ1500 a HZ 1000 nově budou mít otočný podstavec

Co se designu týče, tak modely HZ1500 a HZ 1000 nově budou mít otočný podstavec. Takže televizory jako jedny z mála půjde natočit do stran. Dle vyjádření Panasonicu se otočné podstavce vrátily na základě poptávky zákazníků.

Všechny televizory mají systém My Home Screen 5.0, jsou kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. I pro OLEDy platí, že modely roku 2020 nebudou mít HDMI 2.1, pouze funkci ALLM pro herní konzole, nebudou však mít 4K120 a VVR režimy. 

Nové televizory HZ 1500 a HZ1000 se mají začít prodávat během května či začátkem června, OLED HZ2000 pak bude dostupný během července. 

Témata článku: DVB-T2, 4K TV, OLED, Panasonic, Dolby Atmos, HDR10 Plus, Televize, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

V roce 2017 Samsung přišel se svojí QLED řadou televizorů, tedy Quantum Dot LCD TV. Postupně tuto prémiovou řadu rozšířil a doplnil o 8K. Letos Samsung posílil řadu 8K QLED televizorů a designem ji odlišil, chlubí se prakticky bezrámečkovým vzhledem.

38 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

1 Marek Čech

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

11 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

41 Marek Čech, Vojtěch Malý