20
Fotogalerie

Panasonic RZ-B100W: nové lehká True Wireless sluchátka míří proti Apple AirPods

Loni Panasonic začal vyrábět dvojici TWS sluchátek RZ-S500W a Panasonic RZ-S300W. Mají klasickou konstrukci "do ucha", vyšší model má navíc aktivní potlačení okolního hluku. Nejen po zvukové stránce se vyšší model Panasonic RS-S500W mimořádně povedl a po poklesu ceny jde podle mne aktuálně nejlepší koupi na trhu, co se týče TWS sluchátek s ANC. Nicméně "ucpávací" konstrukce nemusí každému vyhovovat, navíc tyto modely jsou o chlup rozměrnější, než některým jedincům vyhovuje. Proto logicky zde máme nový model.

04_rz-b100w_open_case_3_4_view_white_51219907693_o.jpg

Japonská společnost začal prodávat nová, zcela bezdrátová sluchátka Panasonic RZ-B100W. Sluchátka Sluchátka slibují "výkonný zvuk podpořený extra dávkou basů, dlouhou dobu přehrávání a pohodlný design, kdy jedna velikost padne všem". Konstrukčním řešením a designem připomínají oblíbené AirPods.

Má jít o univerzální, všestranný model pro cesty městem, relaxaci doma, ale i pro běhání, jsou odolné proti dešti i potu dle IPX4. Sluchátka nemají náušníky, váží pět gramů, nic tedy netlačí na zvukovod. O plný zvuk se stará také firemní systémem XBS Extra Bass Systém, který nabízí silný zvuk, měniče mají průměr 13 mm. 

Pro ovládání slouží dotykové ovládání, nechybí podpora hlasových asistentů Siri a Google Assistant. Lze tedy telefonovat, zjišťovat předpověď počasí a dělat mnoho dalších věcí pomocí hlasového ovládání, i když máte telefon v kapse.

Párování se spustí ve chvíli, kdy jsou sluchátka vyjmuta z nabíjecího pouzdra. Bluetooth je ve verzi 5.0, kodeky jsou podporovány AAC a SBC. Funkce Dual Connect také umožňuje používat sluchátka samostatně, lze tak jedno sluchátko dobíjet, a zároveň mít nasazené druhé a třeba poslouchat hudbu, nebo ho využívat pro vyřizování hovorů.  

Po plném nabití vydrží baterie sluchátek čtyři hodiny bezdrátového poslechu hudby. Kompaktní nabíjecí pouzdro přidává dalších 12 hodin, celkem se tedy dostanete na 16 hodin. Pouzdro se nabíjí přes USB-C.

Sluchátka Panasonic RZ-B100W se začínají prodávat nyní v červnu, oficiální cena je 1 799 Kč, na výběr je mezi bílou a černou variantou.

Zdroj: Panasonic

Určitě si přečtěte

Články odjinud