Panasonic, Samsung, Sony společně za jedny univerzální 3D brýle

Panasonic, Samsung, Sony společně za jedny univerzální 3D brýle

O prázdninách se nechaly firmy Panasonic, Samsung, Sony a X6D slyšet, že vytvoří jedny univerzální 3D brýle, koncem měsíce srpna se k iniciativě připojily další firmy. Nyní jsou jasné přesnější kroky.

3dhd.jpg 

Dalším krokem „Iniciativy 3D Full HD brýlí“, bylo spuštění informačního webu na adrese www.fullhd3Dglasses.com. V praxi to znamená, že je vytvořen standard aktivních 3D brýlí, které musí umět komunikovat se zobrazovací jednotkou prostřednictví infračerveného světla (IR), Bluetooth signálu, nebo pomocí klasické radiofrekvence (RF). 3D brýle tak budou spolupracovat se všemi televizory, displeji či projektory ostatních výrobců a odpadnou problémy, kdy aktuálně si musíte koupit 3D brýle od stejného výrobce, jako máte například televizor. Brýle budou podléhat licenci, takže kompatibilita bude garantována. K iniciativě se přidali prakticky všichni známí výrobci, takže je předpoklad, se v příštím roce již jednotného standardu pro 3D brýle dočkáme.

Speciál o 3D

Praktické rady, tipy, recenze a další informace o novinkách, které patří k vysokému rozlišení a kvalitnímu obrazu a zobrazení 3D.

Určitě si přečtěte

Články odjinud