Panasonic SC-BTT770: domácí kino s dockem pro iPhone (test)

19. července 2011
TWEET SDÍLET
Panasonic SC-BTT770: domácí kino s dockem pro iPhone (test)
Domácí kino s 3D Blu-ray/DVD přehrávačem nabízí prostorový zvuk i obraz. Podporuje mnoho formátů, přehraje videa ze sítě a lze k němu připojit i iPhone.

I když je na první pohled vidět, že v tomto případě se jedná opravdu o systém určený ke sledování filmů, nedalo mi to, a zkusil jsem, jak si poradí s reprodukcí hudby z CD. No, je to lepší, než byste si mysleli. Nikdy nedejte na první dojem. Pro test byly použity nahrávky na CD: Madonna – Erotica, Kraftwerk – The Mix, Dire Straits – Brothers in Arms, Iron Maiden – The Number of the Beast, Miles Davis – In a Silent Way, Antonio Vivaldi – Šest koncertů pro flétnu a orchestr, op.10.

Test hudby

Elektronická hudba Kraftwerk je podle očekávání podána téměř bezchybně s hutnými basy a zvonivými výškami. Madonna s doprovodem elektronických nástrojů zní také velmi solidně, ale vokál je již zbarven lehce do plastova. Také těch výšek a basů je tam tolik, že jsem musel přepnout na jinou ze čtyř pevně přednastavených ekvalizačních křivek, která je zde pojmenována „flat“, což neznamená, že je vhodná do bytu, ale má ploché nastavení jednotlivých kmitočtových pásem. Ale do bytu je vhodná také, protože poslech se stal značně příjemnějším. Dalšími variantami jsou „soft“, „clear“ a „heavy“. Víc kouzel se zvukem nenaděláte, ale ještě můžete zdůraznit basy. Ale to jsem trochu odbočil.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Rocková hudba Dire Straits již lehce postrádá pravolevou lokalizaci a vokály jsou opět plastové, u Iron Maiden se začínají slévat zvuky jednotlivých nástrojů, ale u jazzu Milese Davise se zvuk opět projasňuje a pravolevý prostor se vrací. Vážná hudba je reprodukována poměrně solidně, ale ve fortissimech již systém nemůže popadnout dech a veškeré pokusy o alespoň náznak lokalizace nástrojů vzdává.

Všechny tyto nahrávky byly pochopitelně testovány v režimu dvoukanálového sterea, protože pokusy o reprodukci v některém z prostorových režimů nevedly k uspokojivému výsledku. Zde bych rád podotknul, že i přes všechny výhrady, je zvuk z CD velmi dobrý a uživatelé, kteří poslouchají především pop, budou spokojeni. Postřehy jsou spíše ve srovnání s poslechem na klasickém Hi-Fi stereosystému.

Filmový zvuk

Přejděme raději k testu systému v režimu, pro který byl určen. Pro tento test byly vybrány filmy na DVD: Ponorka U-571 (DTS 5.1), Den nezávislosti (DD 5.1), Mission Impossible III (DD 5.1) a BD Já, legenda (Dolby TrueHD 5.1).

Zde systém hraje jako vyměněný a předvádí, že je konečně ve svém živlu. Dialogy jsou srozumitelné a prostor je vykreslen velmi přesně a věrně. Výbuchy v Ponorce U-571 sice nejsou tak razantní, jak bývají při použití mohutnějších subwooferů, ale ten, který je součástí tohoto domácího kina příjemně překvapil, protože výbuch je stále výbuch a ne nějaké upšouknutí a navíc nedrnčí, což (musím se přiznat) jsem nečekal. Honička vrtulníků mezi větrnými elektrárnami v Mission Impossible byla podána velmi sugestivně. Při sledování filmu Já, legenda na BD se prostor ještě více pročistil a zážitek byl velmi příjemný. Nač utrácet stále více peněz v multiplexech?

 

Klepněte pro větší obrázek 

Ani při sledování koncertů na hudebních DVD a BD nebudete zklamáni. Pro poslech hudby byly použity nahrávky na DVD: AC/DC – Stiff Upper Lip Live (DTS 5.1.), Eric Clapton – One More Car, One More Rider (DTS 5.1) a na BD: Santana – Hymns for Peace (DTS High Resolution Audio).

Atmosféra koncertů je navozena velmi věrně. Jen při výstřelech z děl v nahrávce AC/DC opět basy nebyly tak razantní, jak by mohly být. To je však problém pouze několika málo scén v některých filmech a několika okamžiků v některých hudebních nahrávkách a nepřikládal bych tomu význam. Zmiňuji se o tom pouze pro úplnost.

Verdikt

Z domácího kina Panasonic SC-BTT770 nebudou nadšeni hi-fi puristé, kterým však ani není určeno. Tenoučké reproduktory s jednoduchou montáží na stěnu a 3D DVD/BD multimediální srdce dávají jasně najevo, že systém poslouží jako ideální doplněk velkého plochého televizoru, díky HDMI vstupu jej plně využije i majitel satelitního HD přijímače.

Příznivci domácího kina, kteří hudbu z CD poslouchají okrajově, ocení kvalitní filmový zvuk, konverzi 2D obrazu na 3D a možnosti dané připojením k internetu. Nezanedbatelnou výhodou je přehrávání nejrozmanitějších komprimovaných audio-video souborů a podpora síťových funkcí.  Zejména v kombinaci s 3D plazmou už na návštěvu místního kina v klidu můžete zapomenout – proč chodit na horší, že.

Panasonic SC-BTT770

Centrální jednotka

 • Výkon zesilovače: 2 x 185 W (3 Ohm) přední, 1 x 180 W (3 Ohm) centr, 2 x 125 W (3 Ohm) zadní, 1 x 200 W (3 Ohm) subwoofer
 • Tuner: FM RDS 30 předvoleb
 • Vstupy: SD card, USB, iPod/iPhone, LAN, 2 x HDMI, FM anténa, optical audio, AUX (cinch)
 • Výstupy: 6 x repro, HDMI, video, digital transmitter pro bezdrátové připojení dalších dvou zadních reprosoustav
 • Dekodér: DPLII, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Digital TrueHD, DTS, DTS HD
 • Přehrává: CD, CD-R/RW, DVD, DVD +-R/RW, DVD+-R/DL, BD, BD-RE, BD-R, AVCHD, DivX, DivX HD, MKV, MP3, JPEG/MPO
 • Rozměry (š x h x v): 430 x 40 x 279 mm
 • Hmotnost: 3 kg

Přední reprosoustavy

 • 2 x dvoupásmová se třemi reproduktory a basreflexem
 • Impedance: 3 Ohm
 • Kmitočtový rozsah: 100 Hz – 30 kHz
 • Rozměry (š x h x v): 255 x 1024 x 255 mm
 • Hmotnost: 2,3 kg

Centrální reprosoustava

 • dvoupásmová se třemi reproduktory a basreflexem
 • Impedance: 3 Ohm
 • Kmitočtový rozsah: 100 Hz – 30 kHz
 • Rozměry (š x h x v): 424 x 59 x 76 mm
 • Hmotnost: 1,06 kg

Zadní reprosoustavy

 • 2 x jednopásmová s jedním reproduktorem a basreflexem
 • Impedance: 3 Ohm
 • Kmitočtový rozsah: 105 Hz – 25 kHz
 • Rozměry (š x h x v): 80 x 117 x 70,5 mm
 • Hmotnost: 0,35 kg

Subwoofer

 • pasivní jednopásmový s jedním reproduktorem a basreflexem
 • Impedance: 3 Ohm
 • Kmitočtový rozsah: 30 Hz – 220 Hz
 • Rozměry (š x h x v): 180 x 408 x 300 mm
 • Hmotnost: 4,3 kg
 • Příslušenství: FM anténa, dálkový ovladač

AVmania hodnotí
design a provedení 8
zvuk domácího kino 9
zvuk CD audio 6
zvuk MP3 8
ovládání 9

hce counter

Speciál o 3D

Praktické rady, tipy, recenze a další informace o novinkách, které patří k vysokému rozlišení a kvalitnímu obrazu a zobrazení 3D.

Témata článku: Testy, Domácí kino, 3D, Panasonic, Test, DVD a Blu-ray

Určitě si přečtěte

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Japonská společnot Sony představila na CESu nové modelové řady svých televizorů pro rok 2020. Mezi novinkami jsou nový 8K televizor ZH8 Full Array LED, dvě řady 4K OLED televizorů A8 (55” a 65”) a A9 (48”) 4K OLED, na které navazují 4K HDR LCD řady XH95 a XH 90 s Full Array LED podsvícením.

24 Jaromír Puk

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Daniel Craig v hravé, chytré a zábavné variaci na poirotovské nebo holmesovské příběhy s excentrickými detektivy s geniálními deduktivními schopnostmi.

7 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

69 Jaromír Puk

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

Nikdy neodvracej zrak, Irčan, Joker, Sbohem, synu, Poslední večery na Zemi, Le Mans '66, Bolest a sláva, Narušitel systému. Čtvrté ohlédnutí za nejlepšími snímky, které se letos objevily v našich kinech nebo na streamovacích platformách.

4 Marek Čech