Panasonic SC-PMX802: nový síťový Hi-Fi mikrosystém dostal i zesilovač Technics

28. března 2021
TWEET SDÍLET

Mikrosystémy Panasonic považujeme dlouhé roky za sázku na jistou, pokud chcete za rozumné peníze výborný, univerzální zvuk. Nyní japonská firma představila novinku, mikrosystém Panasonic SC-PMX802.

PMX802 designově navazuje na stávající řadu PMX, nicméně v tomto případě přidává také síťovou konektivitu pro přímé streamování hudby. Základem zůstává tradiční CD přehrávač a FM/DAB+ rádio. CD přitom má funkci CD High-Res Re-Master pro vylepšení zvuku, podobě tomu je při přehrávání MP3 souborů, či streamované hudby přes Bluetooth (AAC, SBC kodeky). 

Klepněte pro větší obrázek

Přidejte zabudovaný ChromeCast s podporou přehrávání Hi-Res audio služeb Tidal a Deezer. Je zde podpora AirPlay 2, Wi-Fi (2,4 GHz / 5 GHz) a síťové rozhraní, nesmí chybět Spotify Connect a kompatibilita s Google Assistant. Přes USB přehrajete Hi-Res FLAC, WAV a AIFF audio (až 192 kHz / 24 bitů), DSD je podprováno také (2,8 MHz/5,6MHz). Podpora DLNA nesmí chybět také. 

Zesilovač má výkon 2x 60 W a využívá zesilovač Technics s technologií JENO Engine (Jitter Elimination, Noise-Shaper Optimization Engine). Reprosoustavy, jak je u této řady zvykem, jsou třípásmové s basreflexem, basový měnič má 14 cm, výškový 1,9 cm a pomocný piezzo výškový 1,5 cm, přičemž udávaný nejvyšší frekvence je 50 kHz.

Klepněte pro větší obrázek

Co se konektivity týče, tak té výše zmíněné je zde analogový a digitální vstup, USB, ale také AUX vstup s podporou automatického zapnutí mikrosystému (což se využívá pro připojení TV).

Nový prémiový mikrosytém Panasonic SC-PMX802 má stát 549 Euro (orientačně 14 400 Kč), bude se prodávat v černé a stříbrné variantě. 

Zdroj: Panasonic

Témata článku: Hi-Fi, Panasonic, Hi-Res Audio, Mikrosystémy, DAB+, Hi-Fi systémy na Heureka.cz