Panasonic SC-TMAX50: party audiosystém s mohutným zvukem, basy a světýlky [test]

27. července 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • zvukový projev
 • osazení a výkonová rezerva
 • množství vstupů

Minusy

 • nepodsvícená tlačítka
 • horší přenositelnost
 • nemá baterii
 • ergonomie ovládání
8/10
Hodnocení

Po miniaturních bezdrátových reproduktorech se v řadě domácností usídlila populárnější skupiny bezdrátových reproduktorů s výkonem kolem 20 W a relativně kompaktními rozměry.

Zejména movitější a náročnější posluchači si pak libují v systémech, které nabídnou prakticky vše, co by mohli chtít, navíc zabalené do povedeného obalu. Obvykle zde také platí, že zvukové podání je adekvátní pořizovací ceně a mnohdy nabídne i něco navíc.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Ovšem party reproduktory zatím v našich končinách toliko populární nejsou, což bude dáno zejména jejich „novostí“ na trhu. Samozřejmě je možné je pořídit již delší dobu, ovšem teprve v posledních dvou letech je nabídka zajímavá nejen cenově ale i zvukově. Velké popularity se tento segment reproduktorů dočkal zejména v Jižní Americe.

Velký, větší, největší

Smyslem party reproduktoru je především dostatečné ozvučení velkého prostoru, které je obvykle doplněno nejrůznějšími zvukovými efekty a samozřejmě nezbytným monstrózním výkonem. V případě námi testovaného modelu SC-TMAX50 udává výrobce RMS výkon 2000 W a až těžko uvěřitelných 22 000 W PMPO. Inu na čísla spousta posluchačů stále slyší.

Mírně diskutabilní je určení takového reproduktoru – upřímně řečeno domů bych si jej nepořídil, do hudebního klubu by to chtělo něco decentnějšího a zvukově šťavnatějšího. Kde tedy takový reproduktor potkáte? Nejčastěji to bude svatba, nejrůznější společenské akce v menším obsazení s reprodukovanou hudbou anebo karaoke klub. Zkrátka nasazení tohoto drobečka je pravděpodobnější spíše v obchodní sféře než doma na dvorku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A proč mluvím o drobečkovi? Protože Panasonic SC-TMAX50 má rozměry 305 × 904 × 326 mm a váží celých 20 kg. Na rozdíl od jiných výrobců zde Panasonic příliš nepřemýšlel nad transportem, takže na těle najdete pouze dva mělké prolisy na bocích pro přenášení. Integrovaná kolečka na předělu spodní a zadní strany by jistě posloužila lépe, takto zkrátka musíte celých 20 kg přenášet.

Klepněte pro větší obrázek

Z pohledu konstrukce je zde vše připraveno pro typické party použití. Na zadní straně je zásuvka pro dvoužilový napájecí kabel, nad ní pak AUX IN s dvojicí cinchů, konektor pro FM anténu a digitální vstup zvuku. Zcela nahoře na zadní straně najdete dvojici mikrofonních vstupů, které sekunduje dvojice USB portů. V horní části čelní strany je ještě umístěna jednotka s CD přehrávačem.

Svítí všechno, mimo tlačítek

Hlavní ovládací centrum najdete na horní straně, případně je k dispozici dálkové ovládání. Ergonomie ovládání je někde na půli cesty, celkem najdete na horní straně patnáct tlačítek, která doplňuje rozměrný otočný ovladač (jog dial).

Skupina šesti tlačítek po pravé straně slouží především k ovládání přehrávání a zároveň umožňují přístup k DJ efektům. Asi nejpoužívanější pak bude dvojice Select a Bluetooth, kdy první vybírá zdroj signálu a druhá automaticky aktivuje Bluetooth připojení.

Druhá skupina tlačítek slouží spíše pro zábavu, najdete zde aktivaci DJ efektů, možnost vybrat si z celkem 60 typů podsvícení, upravovat zvukový charakter, aktivovat karaoke či nastavit hlasitost mikrofonu a v neposlední řadě také možnost procházet složkami na připojeném USB nebo MP3 CD. U přední hrany je pak hlavní vypínač, tlačítko pro vysunutí CD a tlačítko pro aktivaci funkce jukebox nebo demo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Velká část horní strany je podsvícena, což sice může být efektní, ale rozhodně ne efektivní, protože ani jedno ze zmíněných tlačítek není podsvícené, což je z mého pohledu velký přešlap. Určitě by se také hodilo nějaké tlačítko, pro uzamčení všech ostatních tlačítek (například na boční straně) – ruce opilých nenechavců jsou totiž obvykle cestou do hudebního i zvukového pekla.

A to nejlepší /nejhorší nakonec – veškeré informace související s nastavením a přehráváním jsou zobrazeny na sice rozměrném, avšak pouze jednořádkovém displeji, na němž se postupně roluje zobrazený text – a například oznámení Vocal Cancel L+R je poměrně dlouhé a rolování pomalé...

Doplňkové funkce

Mezi doplňujícími funkcemi se zde objevuje zejména podsvícení, úprava zvuku a různé zvukové efekty. Vezměme to postupně. Podsvícená je jak horní strana, tak i okruží kolem největších měničů, vzhledem k použití LED technologie není problém se změnou barevnosti nebo změnou rychlosti.

Celkem je v paměti uloženo přes 60 různých režimů osvětlení, ovšem pokud jej chcete vypnout, tak vás čeká takřka nekonečné mačkání tlačítka, až se objeví na displeji požadované Off – nesmíte jej ale minout, jinak vás čeká další kolečko 60× kliknutí. Oč jednodušší by bylo vypnutí podsvícení pouhým delším podržením tlačítka.

V případě zvuku je to podobné. Jeho úprava je dostupná formou klasických přednastavených ekvalizačních křivek anebo si můžete sami upravit množství basů, výšek a středů. K dispozici je také samostatné zesílení basů (D.Bass) a aktivace prostorového efektu. V praxi se osvědčilo mírné přidání všech tří pásem, kdy se zvuk mírně vyčistí.

Honosně pojmenované DJ funkce nejsou dostupné vždy (nefungují při Bluetooth, Audio In a Digital in připojení zvuku) a v nabídce mají následující – Phaser, Filter, Sound Chopper, Electro Echo, Pitch Shifter a Harmonizer. Jejich využitelnost je však velmi diskutabilní, zejména vinou nepříliš jednoduchého použití. Ostatně stejné je to i s funkcí Karaoke – mikrofony bohužel musíte mít vlastní.

V případě Bluetooth propojení je využita verze BT 5.0 s velkým dosahem, avšak k dispozici je pouze SBC kodek. Rádio podporuje RDS a do paměti je možné uložit až 30 stanic

Osazení a projev

Výrobce se chlubí osazením hned několika různými měniči a promyšlenou konstrukcí. Dominantní je zde dvojice super wooferových měničů o průměru 20 cm, které jsou umístěny nad sebou. Mezi nimi a nad vyšším z nich pak najdete CD mechaniku a výdechy bassreflexů. 

Ještě o něco výš je dvojice středobasových měničů s průměrem 10 cm a následuje dvojice tweeterů s průměrem 6 cm. Podle technických specifikací mají všechny čtyři velké reproduktory příkon 500 W/kanál (3 ohmy, 1 kHz, 30 % THD), celková spotřeba reproduktoru je pak 277 W. Kompletní specifikaci najdete na webu výrobce.

Klepněte pro větší obrázek

Zvukový projev je zde překvapivě dobrý – srovnáte-li s velmi podobným reproduktorem Blaupunkt PS10DB, tak je zvuk úplně někde jinde. Vzhledem k objemu ozvučnice je projev planý a dynamický, basová složka je zde samozřejmě výrazná a dominuje, ovšem díky osazení více měniči nepřijdete ani o zbytek pásma.

Celkový rozsah nastavitelné hlasitosti je poměrně široký a jemně odstupňovaný, dostanete-li se však za polovinu rozsahu, začnou se vám pomalu třást nohavice ve vzduchu, okenní tabulky začínají rezonovat a sousedům vstávají vlasy na hlavě. Jenže vy můžete ještě přidat, protože očekávané zkreslení a zahlcení vlastním výkonem se zde nekoná. Tedy až při opravdu extrémní plné hlasitosti, která již je nesnesitelná ze vzdálenosti kratší jak 5 metrů.

Klepněte pro větší obrázek

Hudební projev je tedy z mého pohledu velmi dobrý, reproduktor není pouze jednoúčelový kousek na diskotéku, ale poradí si i s rockem, hip-hopem nebo náročnější jazzovou skladbou. Orchestrální skladby zvládne taky, ovšem velmi bude záležet na jejich aranžmá, u složitějších kusů s velkým ansámblem se jednotlivé nástroje poměrně rychle začínají slévat.

Porovnáme-li s přednesem renomovaných výkonných reproduktorů pro domácí poslech, je někdy patrná agresivita u výšek a mírná zastřenost projevu v některých situacích.

Verdikt

Party reproduktory jsou svébytnou skupinou zařízení, které má velmi širokou cílovou skupinu. Osobně bych si Panasonic TMAX50 asi nekoupil, jednak bych pro něj neměl využití a jednak nemá příliš pohotové a ergonomické ovládání, o displeji nemluvě.

Klepněte pro větší obrázek

Zpracování vypadá odolně, ovšem při pořizovací ceně přes 13 000 Kč bych již čekal nejen podsvícení tlačítek, ale i základní ochranu proti povětrnostním podmínkám.

Zvukově však velmi příjemně překvapil a za to mu patří palec nahoru. Pokud hledáte velký a výkonný systém a máte pro něj využití, tak největší party reproduktor Panasonic z řady TMAX udělá rozhodně patřičný dojem jak na vás, tak i na sousedy. Pro skromnější podmínky Panasonic dělá ve stejné řadě TMAX i menší a levnější varianty, které mají nižší výkon, ale podobně "velký", ale stále univerzální hudební projev.

Panasonic SC-TMAX50

Cena: 13 990 Kč

Technické parametry

 • Udávaný výkon: 2 000 W
 • Počet měničů: 6 – 2x Super Woofer 20 cm, 2x Woofer 10 cm,
 • 2x výškový 6 cm
 • Vylepšení zvuku: AIRQUAKE BASS, D. Bass
 • Funkce: DJ Jukebox, DJ Sampler, DJ Effect, aplikace Panasonic MAX Juke
 • Karaoke se 6 efekty, světelný systém MAX DANCE Illumination
 • Bluetooth 5.0
 • USB
 • CD přehrávač
 • FM rádio
 •  
 • Hmotnost: 20 kg
 • Rozměry: 90 x 30 x 32 cm

Témata článku: Testy, Reproduktory, Recenze, Test, Panasonic, Hudba, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz


PUBG už je k dispozici zdarma. K některým částem obsahu se ale bez placení nedostanete

PUBG už je k dispozici zdarma. K některým částem obsahu se ale bez placení nedostanete

Jedna z největších battle royale her přešla na model free-to-play. Co všechno se s tím ve hře změnilo?

Martin Nahodil
Hry zdarmaMultiplayer
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Na některých telefonech s Androidem půjde vypnout 2G sítě. K čemu je to dobré?

Na některých telefonech s Androidem půjde vypnout 2G sítě. K čemu je to dobré?

** 2G sítě jsou s námi již 26 let, za tu dobu se však mnohé změnilo ** Google v USA umožňuje u Androidů vypnout 2G sítě ** V Česku si musíte pomoci samostatnou aplikací

Martin Chroust
2GMobilní sítěAndroid
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Velký srovnávací test smartphonů s cenou do 4 000 Kč. Levnější raději nekupujte

Velký srovnávací test smartphonů s cenou do 4 000 Kč. Levnější raději nekupujte

Vybrali jme deset telefonů s cenou do 4 000 Kč a překvapivě jsme našli obrovské rozdíly. Zároveň nás potěšilo, že jde o docela dobře použitelné stroje, ale musíte si být vědomi jejich limitů.

Jakub Michlovský
SrovnáníSmartphoneTesty
Bezdrátová powerbanka CubeNest. Díky MagSafe ji připnete na záda iPhonu a výrazně prodloužíte jeho výdrž

Bezdrátová powerbanka CubeNest. Díky MagSafe ji připnete na záda iPhonu a výrazně prodloužíte jeho výdrž

** Powerbanky už nemusíte připojovat kabelem. Tuto jen připnete na záda iPhonu ** Má kapacitu 5000 mAh, takže výdrž už nemusíte řešit ** Kromě zpracování potěší také velmi atraktivní cenou

Martin Miksa
MagSafePowerbankyiPhone
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Animovaný seriál Arcane z univerza League of Legends láká nabušeným trailerem

Animovaný seriál Arcane z univerza League of Legends láká nabušeným trailerem

Netflix pro nás chystá další animovanou bombu ve spolupráci s Riot Games.

Michal Maliarov
League of LegendsFilm
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Tady to půjde snadno. Opravy Samsungu Galaxy S21 FE nebudou nijak časově náročnou operací

Tady to půjde snadno. Opravy Samsungu Galaxy S21 FE nebudou nijak časově náročnou operací

** Na světě je první rozborka Samsungu Galaxy S21 FE ** Opravy telefonu by měly být velmi jednoduchou záležitostí ** Čipset kryje grafit a v těle najdeme i vypařovací komoru

Martin Chroust
GalaxyRozborka
V PS5 obchodě se začínají objevovat PS3 hry. Čeká nás lepší zpětná kompatibilita?

V PS5 obchodě se začínají objevovat PS3 hry. Čeká nás lepší zpětná kompatibilita?

Sony možná chystá příjemné oznámení.

Michal Maliarov
Zpětná kompatibilitaSpekulaceKonzole