Panasonic TX-55CS620E: klidná, dobrá volba [test LCD LED TV]

16. prosince 2015
TWEET SDÍLET
Panasonic TX-55CS620E: klidná, dobrá volba [test LCD LED TV]
Výborný obraz, rychlé ovládání, dobrý zvuk i letos nabízí tento cenově velmi příjemný Panasonic. Bude patřit k oblíbeným, levnějším modelům?

Měření

Měření opět potvrdilo, že Panasonic myslí na ty, kteří nemají doma optickou sondu a kalibrační software a rádi by kvalitní, přesně nastavený obraz. Doporučit můžeme především Kino režim, který je nastavený opravdu výborně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nastavení obrazového režimu Kino režim

Barevná odchylka dE je 1,42, průměrná gama 2,4, barevná teplota odpovídá, nastavení barev a gamut je taktéž správně. Co se použitého panelu týče, tak statický kontrast jsme naměřili velmi dobrých 3 703:1, statická černá vykázala hodnotu 0,048 cd/m2. 

 

Zvuk

U zvuku začnu trochu netradičně. Než vyřknete svůj ortel pro zvukovou kvalitu Panasonicu TX-55CS620E, zkuste chvíli přehrazovat s nastavením zvuku pro vzdálenost televizoru od zdi. Na výběr máme standardně dva kroky – do 30cm a nad 30cm. Tato drobnost totiž ovlivní váš konečný názor, anebo alespoň zabrání frustraci z ladění zvuku, který nepřinese požadovaný efekt. Jakmile přijdete na vhodnější styl (dá se říci nehledě na skutečnou vzdálenost CS620 od zdi), přikročte k dalším úpravám, včetně otestování osmipásmového ekvalizéru.

Klepněte pro větší obrázek

Také zvuk má své profily.

Zvuk Panasonicu se přirozeně rozprostírá v místnosti, v pravo-levém, ale náznakově i v předo-zadním směru. Mluvené slovo bylo dostatečně srozumitelné, bez agresivity a zřetelných sykavek. Basy pronikají do zvukového spektra někde na rozhraní technického a příjemně brumlavého basu. Tam, kde běžný uživatel bude povětšinou spokojený. Komu basová složka nedostačuje, sáhne na skokové posílení hlubokých tónů a samozřejmě také posune střelku na ekvalizéru.

Multimediální funkce

Streamovací funkce TV Anywhere, podobně tak stream v domácí síti, anebo ovládání přes prostředí chytrého telefonu funguje (omezení se popisovalo výše). Využít možno pokročilé formy ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sada screenshotů z programu Panasonic TV Remote 2, který spolupracuje s televizorem a podporuje TV Anywhere (dostupnost pouze pro mobilní operační systém iOS a Android).

Stereoskopii a pořízení záznamu – nahrávání, 55CS620E neumí a dodávám – za nepřítomnost 3D kritiku nesklidí. Oproti tomu velmi dobře chodí HbbTV (hybridní teletext) s populárním iVysíláním ČT. Navíc i „Aplikace datových služeb“ byla rovnou spuštěna. Stačilo naladit některý z flotily programů ČT a červený piktogram se ihned zobrazil. Konzervativní stlačí příslušnou klávesu dálky a obdrží stařičký teletext. Přehrávání z USB flešky/HDD předkládá s omezení v podobě neslyšitelného zvuku v DTS. Množství podporovaných formátů se jeví v rovině průměru. Nově nasazenou úpravu titulků (se samozřejmou podporou diakritiky) – změna velikosti, kódování, barvy… chválíme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spolehlivě fungující HbbTV a iVysílání ČT. Ne, teletext zatím stále není zapomenut.

Interní webový prohlížeč si nerozumí s umírající flash technologií. Aplikace v televizoru obsahují vše nejvyužívanější a určitě trochu navíc. Youtube, Prima Play, SledovaniTV.cz , Voyo.cz, Picasa Web Album, předpověď počasí, pár drobných her a další. Znovu vyslovím kacířský názor – proč se kvůli nainstalování aplikace musím někam hlásit?

Nuže dobrá, přihlásili jsme se k účtu Panasonicu a odzkoušeli pár prográmků. Youtube běží dobře, bezproblémově. U Prima Play se nám po několika minutách sledování, rozcházel zvuk s obrazem, anebo trochu kousal obraz. Jak kdy. Měli jsme také možnost prubnout SledovaniTV.cz. Jedná se o televizní vysílání pro určitou skupinu uživatelů v rámci internetu - forma IP TV. Aplikace, prostředí, EPG tam přítomné – vše šlapalo. Paráda!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sada aplikací v televizoru. Další přidáte přes Apps Market. Druhý snímek představuje aplikaci SledovaniTV.cz, aneb internetovou televizi.

EPG (elektronický programový průvodce) s filtračními vlastnostmi, při aktivaci neumlčí, byť na chvíli obraz a zvuk. Obraz se stáhne do okna v levé horní části. EPG přináleží k hodně přehledným. Informace o právě sledované pořadu se zde, díky My Home Screnu, dělí do dvou. Běžná nabídka popisu pořadu, jak ho známe odjinud a v případné boční nabídce vyvolané při Mé domovské obrazovce. „Drobnosti“, které potěší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

EPG (programový průvodce), informace o právě sledovaném pořadu a My Home Screen ve stylu s boční nabídkou informací o právě vysílaných pořadech.

Orientačně měřený input lag neměl problém dotknout se 47 ms, ano – v režimu HRA. Hraní nutno odzkoušet. Představa, že pouhá hodnota input lagu jest dostatečnou informací pro posouzení kvalitního hrání, se mnohdy nemusí zakládat na pravdě.

Závěr

Po testech vysoce postavených LCD televizorů, různých výrobců – televizorů s operačním systémem, s UHD rozlišením, jsme se vrátili zpět „na zem“. A jednalo se o mimořádně příjemné setkání. Radost, klid, pohoda a stabilita. Přitom se ale nejedná o nějaké „ořezávátko“. Vše máme zabaleno pro běžného uživatele, ovšem ten pokročilý v žádném případě nebude strádat. V menu si pohraje a ocení pokročilé funkce televizoru. Tento se tak stává výborným prostředkem pro základ kvalitní domácí zábavy.

Pozitivně znějící obraz s mimořádně příjemnou – subjektivně viděnou - barevností, slušný zvuk, pokročilé funkce se streamováním obsahu, HbbTV a soubor několika výborně využitelných aplikací. Co víc si přát? No, zcela jistě jinak se chovající přehrávač multimédií. Kritika padá zvláště na způsob prezentace, kdy po zapojení HDD, či flešky vidíte vše na jedné „hromadě“, včetně obsahu, který ani být vidět nemá. A konkurence skutečně zvládne více „koncovek“, proč tedy Ty, pane Panasonicu, ne? Zamrzí chybějící pořízení záznamu.

Nepřítomnost DTS zvuku taktéž nepotěší. Byl jsem až zaskočen rychlostí přehrávače při testu přehrávání formátů u koncovky ts (záznam pořízený například satelitním receiverem). Byť video bylo pořízeno ve vysokém rozlišení, Panasonic jej přehrál okamžitě. Načtení netrvalo snad ani vteřinu. Zde chválíme.

LCD televizor s LED podsvícením a spíše polomatným panelem – Panasonic TX 55CS620E určitě doporučíme. Celkově jde o výborný televizor a domníváme se, že se hodí jej zvolit při pomyslném výběrovém řízení, minimálně, jakožto ten porovnávací. Věřte - někteří z vás u něj rádi zůstanou. Opravdu náročný uživatel a příznivce značky, si následně vybírá vyšší modelové řady ze stejné stáje.

Klady

+ Prostorovost scény u HD
+ Subjektivně vnímaná výborná barevnost s přirozeným podáním
+ TV Anywhere (streamování mimo domácí síť)
+ Velmi dobře vypadající obraz při denním sledování s „filmovým“ nádechem
+ Možnosti titulků
+ Obsáhlé menu
+ Osmipásmový ekvalizér
+ Kontinuální procházení menu
+ Samostatné řízení hlasitosti sluchátkového výstupu s nastavením
+ My Home Screen v „klasické“ podobě
+ Slušný zvuk s náznakem prostoru
+ Design
 

Zápory

- Stále se opakující nepřehlednost u zobrazení multimédií
- Nepodporuje DTS
- Průměrná podpora multimédialních formátů k přehrávání přes USB
- Občasné „zdvojení“ hran objektů při pohyblivých scénách (zvláště u horšího signálu)
- Neumí nahrávat na HDD

Panasonic TX-55CS620E

Cena orientační:

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Test, Panasonic, LCD a LED, LED

Určitě si přečtěte

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech