petr-vena
30. dubna 2016 • 20:35

Dobrý večer, DX 900 je jedna z televizí kterou mám v hledáčku a zajímá mě jedna věc jestli obrazově předčí 3 roky starou referenční plazmu ZT 60 zajímá mě to proto, protože DX 900 není zrovna laciná a pukuď obrazově nepředčí ZT 60 tak je pro mě naprosto nepřijatelný si za velký peníze kupovat televizy, která obrazově nepředčí 3 roky starý model. Mě nezajímá jako uživatele výsledná kvalita obrazu a jestli to bude plazma lcd nebo oled to je mi úplně jedno. A ještě mám jednu otázku jak jste přišly na to, že DX 900 je nejlepší LCD na trhu, když jste ještě v redakci neměli vlajkové lodě od Samsungu, Sony, LG.

Tony
30. dubna 2016 • 22:14

O tom, že je DX900 špičková televize v rámci LCD technologie, vůbec nepochybuji. Už jsem to zde psal u jiného článku, že to bude pravděpodobně král letošních LCD. No a testy ze všech koutů světa to začínají potvrzovat.
Od prosince 2013 užívám profesionálně nakalibrovanou ZT60 a troufnu si napsat, že v přímé konfrontaci by DX900 v celkovém hodnocení čisté kvality obrazu plazmu neporazila ... Každopádně až budu svou plazmu v budoucnu měnit, tak jedině za puristický dopracovaný OLED by PANASONIC. Ovšem to tak rychle nebude, takže mě to zatím trápit nemusí ... B-]P.S. Za plazmu ZT60 jsem včetně kalibrace vysolil pěkný "balík" ... Ale když porovnám technologickou vyjímečnost a složitost výroby Studio Master Panelu u ZT60, tak je cena za LCD DX900 absolutně mimo a neexistuje pro to žádné ospravedlnění!

Ruda
21. února 2018 • 11:40

Tony, premyslim, ze bych si ZT60 z druhe ruky koupil, ale jeste nikdy jsem ji nazivo nevidel, myslis, ze by bylo mozne se domluvit, abych se na ni mohl prijet podivat? Mam doma Pioneera KRP500A, ale bohuzel ma prakticky neopravitelnou vadu s retenci naboje kdy cerna na obrazce jde do cervena. OLEDy jeste porad nejsou ready a cena, za kterou si to clovek muze koupit, neodpovida ani zdaleka kvalitam, ktere nabizi plazma (posuv barevneho spektra pri low gamma atd, jsou problemy, ktere se asi nikdy nepodari odstranit na OLEDu). Diky moc za info, Ruda

Dunar
1. května 2016 • 6:54

Teba na televizore nezaujima kvalita obrazu?

Alexandr Bray
1. května 2016 • 13:29 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, já, jak již mnohokráte zaznělo, zastávám názor, že srovnání různých platforem je sice možné, avšak ne zcela. Bezesporu má každá z nich své klady a zápory. I špičkový model ZT60 jistě nebude po všech směrech totálně bezchybný. Já ho do testu bohužel nedostal, neměl jsem tak možnost ho dostatečně vidět. Navíc - bylo by falešné srovnávat věc, která nestála vedle další, jež mám přímo nově prověřenou. Jak znám příznivce plazmy, bude pro Vás zbytečné se o podobný produkt zajímat. Neustálé opakování často zmiňovaných hlášek se stálo běžným koloritem diskuzí pod články. Bohužel se dosti nekriticky staví k této - jistě zajímavé a dnes již, bohužel, takřka nedostupné technologii. Popírají negativa, která plazma měla, nebo o nich hovoří, jako o nedůležitých. V době příprav článku, startu testu a psaní, byl Panasonic, pokud se nepletu, jediným certifikovaným UHD HDR (Ultra HD Premium) televizorem na trhu. Další vlajkové lodě jsem doposud neměl možnost dostatečně vidět a ani netuším, zda se výrobci, či příslušná zastoupení, budou chtít těmito kousky moderní techniky pochlubit a model do testu nabídnou. Ne vždy a ne všem se musí líbit kritická slova, která do testu zařazujeme. Nicméně - pokud je mi známo, představení dalšího, vysoce postaveného modelu, by mohl přinést šéfredaktor Puk, byť ve zkrácené podobě.

Tony
1. května 2016 • 21:09

Zdravím.Pochopitelně, že ani ZT60 není bez chyby! Dokonalá věc totiž neexistuje ... Stejně tak jsou dávno známy a tisíckrát popsány klady i zápory daných technologií. Ale nesouhlasím s tím, že není zcela možné srovnávat tyhle různé technologie. Jako klienta mě prakticky nemusí zajímat způsob, kterým je výsledný obraz vytvořen, ale zajímá mě pouze jeho skutečná věrnost a kvalita.
Takže se velmi pletete, když si myslíte, že mě jako "plazmáka" nezajímá technologie LCD a tudíž je zcela zbytečné se mnou diskutovat. Zajímá mě každá nová věc, která přinese SKUTEČNÉ zlepšení ve všech směrech a hlavně BEZ KOMPROMISŮ ... Stejně tak to bylo s DX900. Sám jsem byl zvědavý, jak blízko se dokáže přiblížit poslední High End-ové plazmě z vlastní stáje. Ano, jisté zlepšení tam nastálo, ale "halo efekt" stále přetrvává, pozorovací úhly jsou stále špatné a pohyb má do ideálu taky daleko. Navíc pro mě osobně má i to sebelepší LCD stále "omalovánkové" barvy a proti plazmě nebo OLED je prostě barevně ne zcela přirozené ...
Každopádně PANASONIC bezpochyby odvedl výbornou práci, kterou ale totálně zabil cenou! A je úplně jedno, že je to prakticky to nejlepší v LCD segmentu a zároveň čerstvá novinka ...P.S. I když při tom limitovaném počtu vyrobených kusů se to dá chápat, tak je opravdu škoda, že jste nikdy ZT60 neměl doma. Protože at´ už preferujete takovou nebo "makovou" technologií, tak bych si rád přečetl Váš názor a srovnání právě s DX900.

Alexandr Bray
2. května 2016 • 20:34 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den,moje reakce nebyla na Vás, ale na uživatele, přispívajícím pod značkou petr-vena.Neskutečně mě mrzí, že jsem neměl možnost pořádně odzkoušet Panasonic ZT60. Požadavek jsem vyslovil, bohužel nedošlo k zápůjčce. Ale dle Vaší reakce soudím, že jste DX900 doma také neměl.Nejsem příznivcem LCD, ani jiné technologie. Mně na technologii nezáleží. Nezáleží mně na marketingových žvástech, ani na směrování trhu. Kdyby v zařízení byla jedna „elektrónka z Katody Holomóc“, přičemž by televizor fungoval, bylo by mi to srdečně jedno. Mně jde o výsledek - o realitu.Pro Vás má LCD "omalovánkové" barvy. Některým zase nevyhovovaly barvy na plazmě. Byly popsány, jako přebujelé, když se stáhly, pak zase nedostatečné. Jedná se o individuální, subjektivní pocit jedince, který je důležitý pro výběr, nikoliv pro objektivní posouzení kvality obrazu. Objektivní posouzení a subjektivní vjem a pocit z něj, mohou být dva odlišné faktory. Výrazně odlišné. Někdy posuzování kvality televizorů, připomíná hospodské srovnávání ženské krásy.Nepochybuji a nikdy jsem nepochyboval, že ZT60 byl mimořádný výrobek. A Vy to víte, protože jsem v tomto duchu již mnohokráte reagoval. Bohužel byl. Vy chcete porovnat dvě technologie, přičemž popisujete zápory jedné z nich. A tak by se dalo oponovat. Co svítivost na ZT60, co kvalita celoplošné bílé, co světlé scény, co vyzařované tepla atd. atd.? Ano, plazma má lepší pozorovací úhly, uměla lépe pohyb, nicméně také to vždy nebylo zcela bezproblémové. No ale zpět k ZT60... jak chcete srovnat kvalitu FullHD a UHD s HDR? Nelze. Pro někoho zbytečnost, pro někoho daleko jemnější obraz. Těch věcí je moc. Já nemám potřebu hanit ZT60, ani se s Vámi přít. Mám pouhou potřebu doplnit informace, které nejsou zmiňovány - v některých případech schválně.Individuálně, chcete-li subjektivně, Vám vyhovuje barevně více plazma, jinému LCD. Ale když přijde člověk s objektivním měřením, zjistí se, že barvy jsou na obou zařízeních vlastně stejné. Kde jsou tedy přirozenější?Ano, cena tohoto LCD je nezanedbatelná, a myslím, že jsem to v článku naznačil. Ani cena ZT60 nebyla „lidová“, byť chápu, že onen proces výroby, tak jak byl televizor tvořen, něco stál. I já bych byl rád, když by se DX900 v 65" prodávala o dost levněji.A na závěr. Kdybych měl oba televizory vedle sebe k posouzení, jistě bych se neubránil sepsání svých pocitů a zjištění. Domnívám se, že každý z nich, by mě uchvátil v něčem jiném.

petr-vena
1. května 2016 • 21:13

Nejsem zastánce plazmové ani lcd technologie jsme, ale o 3 roky dál tak chci něco lepšího než co bylo v roce 2013 3 roky v elektronice je dlouhá doba jasně máme tady 4K, quantum dot, HDD, ale k čemu to je, když chybí zdroj vysílání 4K a HDR. Loni startoval nejvyšší model Samsungu úhlopříčkou 55 palců 105000kč letos startuje na 70000 kč Sony myslím, že cena je stejná jako u Samsungu akorát Panasonic s úhlopříčkou 58 palců s cenou 108000 kč jsou trochu mimo přitom loňský model UE55JS9502 byl výborný.

Petr Blažek
1. května 2016 • 21:54

Tak, když jste neviděl ZT 60 vy tak myslím, že VT60 měli možnost kolegové z redakce na vlastní oči vidět. Třeba Buhumil Hervig že serveru Digizone při recenzi UE55JS9502 napsal tady je LCD na vrcholu, ale plazmu překoná až Oled a pokud bude jak píšete referenční LCD z roku 2016 lepší než referenční plazma z roku 2013 nemám problém si DX900 koupit i když je to to LCD a když bude obrazově horší než ZT60 tak musím holt ještě počkat uvidíme jak na bude LG Signature.

matelko 2
1. května 2016 • 23:42

A co znamená obrazově lepší? Kdo to rozhodne? VT byla testovaná ve Stereo & Video 3/2011 a ano dopadla dobře, ale že by obrazově příliš překonávala svoje levnější bratříčky S, G, ST, GT, to tedy ne. Nevěřím tomu, že ZT bude obrazově o třídu víš než tyto ostatní. Mimochodem zmiňují tam i to, že tyto plasmy samy regulují jas v bílé při kterém zohledňují její podíl v obraze zřejmě kvůli snížení zatížení lumiforů. Při prudkých obrazových změnách ze tmy do světla je to prý viditelné. Navíc už prý s nástupem signálových obvodů které zpracovávají obraz přišli o svoji výhodu zaretušovat horší kvalitu vstupního obrazu. Cituji jak psali a nemám důvod jim nevěřit. Je vtipný jak se stále porovnává kvalita obrazu když sice lze jednotlivé parametry měřit, ale celkový výsledek je velmi subjektivní. 100 lidí, 100 názorů, každému vyhovuje jiné podání a spousta lidem je to úplně putna protože sledují obsah a nehledají detaily. Blbý je, že díky této honbě za měřením budou zase v TV ty deb..... ventilátory aby uchladily superprocesory a čipy supervýkoných LED na podsvícení které je nutné pro HDR . Pak si to nějaký Jouda koupí a když bůh dá, tak jednou za měsíc si na tom pustí nějaký film ve 4K z nevím jakého zdroje, kódovaný v nejmodernějším kodeku, ale v asi tak polovičním datovém toku než který by potřeboval na to aby využil schopnosti té mašiny a projevil se rozdíl oproti TV od toho samého výrobce za poloviční cenu. Kdyby raději byla honba za co nejmíň komprimovaným obrazem než toto: 16K + H369 v datovém toku 2Mbits to je náš cíl. Nepotřebuji 4K a 2m úhlopříčku. Vystačím si s Full HD na 42`

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Tony
2. května 2016 • 1:11

O kvalitě obrazu rozhodně ten, kdo tomu skutečně rozumí! A to ty rozhodně nejsi ... Nemáš ani ponětí, jakou technologii je vyrobená ZT60 oproti jakékoliv jiné plazmě nejen od PANASONIC-u, ale i od jiných výrobců. Netušíš, co odlišuje její panel od všech ostatních, které byly kdy vyrobeny. Přečteš si jen pár blábolů ze Sterea Videa nebo D-Testu a ty tady opětovně vkládáš ...
Ty nejvyšší řady VT měl PANASONIC celkem čtyři. VT20, VT30, VT50 a VT60. Já tyhle rádoby odborné plátky nečtu, ale pokud byl ten test, na který se tady odvoláváš skutečně 3/2011, tak to mohla být jedině řada VT20. Jelikož fyzicky jsou nové, nejvyšší modely PANASONIC-u v prodeji až od dubna, května a někdy i později, tak pochybuji, že by už v únoru měli zapůjčenou řadu VT30 ... A i kdyby ano, tak je to oproti řadě VT60 o dva roky starší model.
A pokud to nevíš, tak nejslabší modelová řada ST60 z roku 2013 obrazově smázla nejvyšší řadu VT50 z roku 2012! Jinými slovy, poslední šedesátková řada plazem od PANASONIC-u byla extrémně povedená už od základního modelu a pokud ten rozdíl někdo neviděl nebo zpochybňoval, tak je zralý na slepecké brýle ...
Ano, sto lidí, sto chutí. Jenže ZT60 jsi na vlastní oči nikdy neviděl, ale zpochybňuješ její kvality? Sám máš doma LCD, které ti slouží 10 - 12 hodin denně jako kulisa pro tvou ženu a děti. Je ti prakticky jedno, co tam hraje neb to máš vlastně místo rádia (tvoje vlastní slova z jedné zdejší diskuze). Takže absolutně nechápu, že máš neustálou potřebu se opětovně vyjádřovat k něčemu, co jsi v životě nevlastnil. P.S. ZT60 má větráky čtyři. A světe div se, jdou slyšet! Po dvou a půl létech pořád stejně a pořád jen při vypnutém zvuku ... :-D B-]

matelko 2
2. května 2016 • 8:41

:-) Tobě fakt na tu tvou milovanou nejlepší ze všech nikdo nesmí ani šáhnout. :-)Ale nic, baví mě s tebou diskutovat, doufám, že tady nebudou nadávat a blokovat. Nijak si nenadáváme tak snad nebudou hledat důvod.Takže byla to konkrétně TX-P50VT30E takže opravdu testovali VT30. Bláboly tam moc nemají když to dokládají měřením, grafy i podrobným popisem rozdílů mezi jednotlivými testovanými typy.
Upřímně a ty si viděl 42PFS7509 krmený BDP9700? Taky neviděl, ale víš, že má špatný obraz.RE: ___Sám máš doma LCD, které ti slouží 10 - 12 hodin denně jako kulisa pro tvou ženu a děti. Je ti prakticky jedno, co tam hraje neb to máš vlastně místo rádia (tvoje vlastní slova z jedné zdejší diskuze):-) Fakt nevím jak si přišel na to rádio. No nicméně přes 6000 DVD a 250 Blu-ray titulů kdy každý kolečko muselo projít přehrávačem minimálně kvůli změření času a zvuku mi nějakou reálnou zkušenost s obrazovou kvalitou dává. :-)A upřímně, kvalita roste a padá zdaleka nejvíce s tím co už je na kolečku. Víš mě sice taky zajímají technologie, ale mnohem víc mě zajímá výsledek který reálně vidím. Nemusí se ti to líbit, ale vždy si kupuji to co chci já, ne to co mi někdo vnutí popisováním vestavěných technologií a jinými keci v kleci. Víš, třeba Fantazie od Disney je úžasná právě ve spojení s Ambilight (bílá stěna za tv). Ty jsi zvyklý na plasma (přirozenější) podání obrazu, já ti to neberu, ale mě vyhovuje ostřejší, barevnější a jasnější z LCD.
42` a jen FullHD je z toho důvodu, že koukám maximálně ze 3m a to i na filmy které svojí obrazovou kvalitou odpovídají době vzniku nebo prostě lepší není možné získat, tam ti žádná super tv nezachrání, jak se říká z h... bič neupleteš. Tam velká úhlopříčka, 4K a HDR pohoří. RE: __ZT60 má větráky čtyři. A světe div se, jdou slyšet! Po dvou a půl létech pořád stejně a pořád jen při vypnutém zvuku ...  To, že je neslyšíš ty, neznamená, že je jiný neslyší, záleží kde bydlíš. V paneláku je neuslyšíš, ale na vesnici večer nejspíš ano. Pokud je slušný zvuk na kolečku tak je i při poměrně vysoké hlasitosti v mnoha pasážích filmů naprostý ticho. Nebavím se o zvuku z TV, ale z AV. B-]PS: Minimálně 6 lidí co znám si koupilo za poslední 2 roky levný typy od LG s minimálně 47` a taky jim neříkám jak se mi jejich obraz (LG podání, trochu mdlý) nelíbí. A i když jim poradíš Panasonic (většinou nejlíp nastavený barvy) anebo Sony (trochu přebarvený, ale jasný) tak stejně ti odpoví, že jim to stačí a dávat 2 nebo 3 tisíce navíc nemá smysl když se jim zdá obraz dobrý. :-)

Tony
2. května 2016 • 11:30

Ne, nesmí ... :-PNevím, proč by nás měli bloknout. Nadávky ani urážky tady nevedeme a tématu se držíme. Jak už jsem psal, VT30 je od dvě generace starší od poslední řady VT60 a ten rozdíl v kvalitě obrazu je mezi nimi skutečně propastný. Když se podívám i na základní modely z té poslední plazmové řady, tak stále přemýšlím, kde by asi obrazově byly ty letošní modely, kdyby se svět nezbláznil ... :-/Tvého Philipse jsem v akci neviděl, jelikož je to televizor mimo můj zájem, nicméně věřím, že tobě vyhovuje. Taky jsem nepsal, že má špatný obraz. Pouze moje nároky jsou zcela jiné a "berličku" v podobě Ambilightu bych doma nesnesl. Takže je to stále o tom, jaké kdo má preference. Ty rád "omalovánky", já rád přirozeno ... B-]To rádio bylo myšleno nadneseně, jelikož jsi sám psal, že plazma by pro tebe moc vhodná nebyla, jelikož v drtivé většině u vás televize jede půl dne. A tuším, že jsi snad zmínil i hraní her ... DVD disků sice moc nemám, ale sbírka Blu Ray disků se mi celkem rychle rozrůstá, takže kvalitu srovnávám prakticky neustále. A s tím, jak rozdílná (mizerná) na Blu Ray discích občas je, tak o to více vyniká výhoda plazmové technologie. Pochopitelně to platí i pro běžné SD vysílání a to i na 60-ti palcové úhlopříčce.
Každopádně je to o tom, co ti v reálu vyleze na obrazovce. A tady je zakopaný pes. Není totiž problém vytvořit naprosto luxusní Full HD Blu Ray disc i z materiálů 40 -50 let starého. A to na takové úrovni, že nezasvěcený neuvěří, na jak starý materiál se dívá. Krásným příkladem je Kleopatra vydaná k 50-ti letému výročí natočení filmu. Kromě několika mírně zazrněných a rozostřených scén, je ten obraz opravdu na své stáří impozantní ... Je to jen o pečlivosti převodu na placku, špičkovém bitrate, prostě o tom, udělat parádní produkt ...
Jenže když drtivé většině uživatelů dodnes stačí kvalita obyčejného DVD nebo ten hnůj, co se často objevuje v netu a co si zadarmo stahují, tak proč by si někdo vyhrál se špičkově udělaným Blu Ray discem, že? Navíc, když ošidím ten Blu Ray ve Full HD, tak mám jasný argument k vymývání hlav a přesvědčování o kvalitě v rozlišení 4K s HDR ... Ventilátory jsou při vypnutém zvuku televize nebo AV sestavy slyšet zhruba jeden metr od panelu, který mám zavěšený jen 3 cm od zdi. Při zapnutém zvuku a běžném sledování televize už nic slyšet nejde. Ale jak už jsem kdysi psal, běžně vysílání sleduji z vestavěného satelitního tuneru vyjímečně a jen velké sportovní akce ve Full HD, které navíc "tlačím" přes optiku do 5.1 ... Každý at´ má doma, co chce. Ovšem člověk, co si koupi za 12 - 14 tisíc "Rolls Royce" asi nebude ten pravý k diskuzi o kvalitě a nových technologiích, takže tam je jakákoliv snaha o radu zbytečná ...

matelko 2
2. května 2016 • 13:47

Já mám docela dost filmů jak na DVD tak později na Blu-ray. Velký rozdíly jsou ve zvuku. DTS na DVD už před pár lety prakticky vymřelo. A na Blu-ray je často i české. Nicméně i DD 5.1 mi připadá kvalitnější na Blu discích, nejspíš používají vyšší datový tok. V obraze jak kdy, většinou je znatelně lepší Blu-ray, někdy (Princ z Persie) jen detailnější a při rychlých pohybech díky CGI efektům a zřejmě nedostačujícímu datovému toku spíš nepříjemnější na oči. Jak píšeš o té Kleopatře tak tu nemám ale taky jsem už četl, že je skvělá. Třeba Jak ukrást Venuši mě na DVD taky překvapilo kvalitním remasteringem bohužel na Blu-ray zase zklamalo zrnitostí obrazu. Zvonilka a velká záchranná výprava má na Blu jiné barevné podání než na DVD stejně jako Shreci 2,3,4 (říkám tomu tmavší zelená. :-) . Obecně animáci mají velmi slušný obraz i z DVD. Horší je to s filmy plných rychlých efektů a s mraky detailů které připravují přístrojům perné chvilky. Kupodivu Asterix a Olympijské hry má obraz skvělý i s hromadou efektů a detailů. Akorát nikdy nepochopím proč zablokují možnost přehrát jen originální zvuk bez CZ a SK titulků. RE: ___Takže je to stále o tom, jaké kdo má preference. Ty rád "omalovánky", já rád přirozeno Oni to nejsou zas takový omalovánky, vůči plasmě a u nových filmů většinou ano, ale z DVD starší filmy jsou tak málo barevné, že to není téměř vidět. Mám rád hodně světla obecně a pokud nemá obrazovka přirozeně vysoký jas, nevím přesně jak to popsat, Ale pokud vezmu LG a porovnám to s Philipsem, Sony, Panasonicem osazené taky LG IPS panelem tak mi připadá ta LG tmavá a když se na ní navýší jas tak jde do háje černá mnohem víc než na těch Phi, Sony, Pan... Podobný LG obraz má i naše ložnicová Philips 32PFT4100 kterou podezřívám, že je převlečená LG. Ten náš domácí Philips má i takovou zvláštnost. Nevím proč, ale poměrně často je normální 2D tak nějak víc prostorový do hloubky. Nejsem sám kdo si toho všiml i na Heuréce to jeden kupující zmiňoval. Možná je to nastavením ostrosti v kombinaci s konkrétníma očima, čert ví. Někomu vadí IPS a nižší hodnota černé protože to vidí, já naštěstí ne.Jak už jsem psal dříve HD vysílání je kvalitou velmi rozdílné. Třeba dokumenty z přírody jsou krásné, ale ty rozdíly v barevném podání u jednotlivých záběrů které dříve nebyli vidět teď působí rušivě. Je mi jasné, že není možné natočit dokument na tolika různých místech během krátké doby a uhlídat kalibraci barev při tak rozdílných světelných podmínkách, ale to jen hraje proti nesmyslnému navyšování rozlišení při kterém dříve neviditelné chyby budou bít do očí. Sport v HD jsem viděl nejlepší kdysi při MS v hokeji z Prahy, špičkový obraz i 5.1 zvuk. Tenis většinou taky jde, ale proč sakra jsou míčky žluté a v pohledu z dálky bílé když hodiny na kurtu jsou žluté stále. U fotbalu je barva trávníku sázka do loterie. A zase 4K sice nabídne vyšší rozlišení trávy, ale pomůže a její barvou aby odpovídala realitě, asi těžko. B-]

dpc
30. dubna 2016 • 7:14

Alexandr Bray národnost?

Dunar
30. dubna 2016 • 8:35

dpc narodnost?

Alexandr Bray
30. dubna 2016 • 20:09 • externí redaktor AVmania.cz

Moje národnost? Člověk. Na funkci rostlináře ani na přírůstky dobytku to nemá vliv. A pokud by Vás zajímala moje státní příslušnost, pak příslušnost k davu.

Gck23
29. dubna 2016 • 21:20

Pekny, ale na filmy za podobny prachy bych si poridil jvc lcos 4k projektor + 120" platno, na tv pak staci jakakoli tv za 10k a i to je skoda :-D

petrikzviera
29. dubna 2016 • 14:45

Zatial teda nemam dôvod meniť plazmu Pioneer Kuro. Pojde so mnou do hrobu. Nové a drahé neni vždy epšie. .

Madlas
29. dubna 2016 • 8:19

Jaksi se mlží ohledně T-2 a chybí informace /HEVC/??? To je nyní dost zásadní. Všimnul jsem si i u prodejců, že se mlží a údaj se zamlčuje. Proč? Asi HEVC nemá a je už nyní k ničemu. Myslím, že to by měla být hlavní informace pro kupující.

Henry2
29. dubna 2016 • 12:16

HEVC ma, akorát to Panasonic nepromotuje pred vydanim D-booku

Erik Masters
28. dubna 2016 • 17:15

Neskutocne,kolko musi clovek zacvakat v 2016 aby mal ciernu ako na poslednych plazmach,aka bola uz na 4 rocnej UT 50 alebo mojej 65"ST50.
A zaujimave,ze nikomu nevadi ta spotreba ktoru ma tento TV 530W u 65" a 6 ventilatorov.
Kebyze je to plazma,tak uz je toho plny net.Aj ked k poslednym Panasonic plazmam som mal dost vyhrad ale riadne chybaju.
Teraz by uz zrejme bola v obehu nejaka 75"4K plazma za 1500Eur s lepsim obrazom a mozno trochu vyssou spotrebou.

Milan
27. dubna 2016 • 20:45

Budete testovat DX780 nebo DX800?Jestli ano tak kdy?

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:53 • externí redaktor AVmania.cz

Bohužel na tento dotaz neznám odpověď. Ani na jeho první, ani na druhou část. Momentálně nevím, co přijde za značku, model.

Mako
27. dubna 2016 • 19:19

Může mi někdo popsat funkci TV anywhere, co se popisuje koukání TV na dovolené na tabletu? To se nechá 14 dnů spuštěna doma televize non-stop?

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:19 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, jednoduše napsáno... v TV aktivujete funkci a další s tím spojené. Vypnete ji dálkovým ovladačem, přičemž ale TV „neusne“, jako běžně. Část zůstává v pohotovosti, čekajíce na případné spojení s Vámi. Ano, podobná záležitost znamená, že na těch Vámi popisovaných 14 dnů bude mít TV o něco vyšší spotřebu, než běžně ve stand-by stavu. Ale neznamená to, že ji necháte non-stop běžet.

pie30
20. května 2016 • 19:43

Mám CX750 a TV Anywhere není podporována pro kódované programy, což jsou u DVB-S téměř všechny. Absolutně zbytečná funkce. Navíc na mém modelu pracuje pouze s převzkováním na 320 bodů. Mimo domov se mi ji nikdy nepodařilo rozjet a i doma běží vše neskutečně pomalu. Zkoušel jsem na Sony Xperia Z3, Android
5.1. Přitom videa z NASu zvládá bleskově v jakémkoliv rozlišení. Obdobné zkušenosti jsem našel i u jiných uživatelů.

martikus
27. dubna 2016 • 14:09

:-DTento LCD jako ma prebyt obrazove165"palcovou plazmu od panasonicu ? Tohle je televizor do kanclu,tohle neni zadne "plazma kino"..

dargy
27. dubna 2016 • 17:00

No musim podotknut, ze plazma 55UT50 ma ciernu rovnaku ako tato TV za 5000€? No kam to spejeme... :( a to nieje ziaden highend v plazmovych tv.

Honza z Ostravy
27. dubna 2016 • 17:11

Zdravím všechny, včetně redakce :-)
Když již děláte test, tak by se měl skládat z konkurentů se stejnými technologiemi, mám na mysli 4K a HDR, zajímalo by mne, jak by Panasonic dopadl, kdyby jste souběžně s ním testovali 4K HDR OLED LG řady SIgnature, která byla na veletrhu CES a pro zobrazení záběrů z vesmíru je doporučována i kosmickou agenturou NASA. Jak víte určitě všichni, tak nejhlubší černá barva je v kosmu. A u OLED technologie nehrozí žádná degradace barev při pohledu z úhlu, obraz je brilantně konstantní :-)

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:14 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, pro srovnávací testy není jednoduché sehnat na stejné datum, stejné televizory. Navíc podobné testy jsou ještě náročnější než běžné. Vámi popisované LG neznám, neměl jsem ho možnost vidět. Netuším, jak na tom je. Jen notoricky opakuji, že černá je jen jednou barvou spektra. OLED má své klady a zápory, podobně LCD. Předpokládám, že toto naši stálejší čtenáři vědí. Panasonic je sympatický tím, jak se snaží barevně dobře nastavit televizor pro jednotlivé profily. A jak jsem psal v článku, netýká se to pouze tohoto špičkového modelu.

Pepa
29. dubna 2016 • 22:30

Dělát ostutu Ostravě dobře byl napaden v opilosti pan Hrůza ale čist takové sračky od Honzy fakt síla
LG je bláto a takové ty chytráky co tady šíří zvěsti co si přečtou na netu je fakt už na mašlu!!
LG, OLED a CES
Tak si ji kup a pak machruj po čtyřech letech provozu a né, psání o CESU a další smetí
Když to nemám doma tak nemachruj a nebo si fakt běž přečíst "Honzíkovou cestu" do Kosmu ty pakoš
já ji četl v druhé třídě na zš

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:25 • externí redaktor AVmania.cz

Černá jako jediný parametr pro výběr televizoru a pro vytvoření závěru o jeho kvalitách? Ale běžte. No a ona ta černá na právě představeném Panasonicu není vůbec, ale vůbec špatná.

dargy
28. dubna 2016 • 18:57

Ale, určite to nieje jediny parameter, ale je to jedna z veci, pre ktoru som na lcd nemohol pozerat. Ano jedna z veci je cierna, druha nerovnomerne podsvietenie, a potom uhly pozorovania a pohyb. To su veci pre ktore si ja lcd nekupim nikdy. A zaplatit za to 5000€ ? Tvl, to je vtip ako? Kolko stala taka 65"vt60 alebo gt60? Toto neee. Tv super, cena prestrelena...

Jirka
27. dubna 2016 • 9:57

Dobrý den, moc děkuji za důkladný test, na který jsem čekal.
Potěšilo mě vaše hodnocení, a bude asi jednou z hlavních důvodů pro na miskách vah,
protože zvažuji koupi této TV (teda menší uhlopříčku 58"). Jak bylo zmíněno už v diskusi k videoreportáži,
tak bych se ještě zeptal na některé slabší stránky této TV - jak moc jsou horší pozorovací úhly a odlesky,
když má TV pevně daný náklon dozadu, třeba když budu mít nakloněné TV umístěno přibližně v pozorovací výšce očí,
bude tam nějaké znatelné zhoršení obrazu nebo budu muset mít umístěné TV z důvodu toho náklonu níže?
O instalaci na zeď se nikde nemluví, tak tato TV na to není určena.
Pak mě děsí ty aktivní ventilátory, které se prý zapínají na plný výkon ihned po spuštění TV,
teprve až pak se redukuje jejich výkon. Jak uvádíte jejich hlučnost je malá, ale znatelná,
horší co bude za čas, mám stejnou obavu u životnosti těchto ventilátorků, ze zkušeností s PC,
pokud to nebudou nějaké s kvalitními ložisky, tak to bude asi nejslabší článek TV a zdroj poruchovosti.
Jak tento problém posuzujete, jaké jsou kvality tyto ventilátorky? Jak moc se TV zahřívá?
Nezkoušeli jste k této TV připojit kameru nebo foťák, které už umí i 4K videa, jak to spolu funguje? V zahraniční recenzi to bylo jako zápor.
Ohledně multimédií z HDD a flashek předpokládám, že se budou v konečném výsledku
připojovat na externí přístroje třeba UHD BD player a né přímo do TV, a tam to tyto přístroje většinou zvládají lépe.
Děkuji za odpověď. Jirka

double82
27. dubna 2016 • 11:37

Tiez som mal záujem o tento TV ale cena je podla mna nadsadená. Mna zaujal Sony Bravia KD-65XD9305 . Možno nieje na takej urovni ako tento Panasonic kedze ma edge led podsvietenie ale nová technologia podsvietenia naozaj ten local dimming velmi znizuje. naviac dizajn je lepší a cena o 1500EUR resp 40 000CZK nizsia.

Milan
27. dubna 2016 • 11:44

Cena je absolutně mimo.Hrozně přehnaná tak o 50 litrů

Jirka
27. dubna 2016 • 12:36

Cena je hrozná, ale Sony také není o moc levnější. Jinak Sony vypadá dobře budu muset pouvažovat. Otázka je, co kdo preferuje, obraz si myslím by měl být na prvním místě, a zde obrazově asi bude Sony horší než tento Panasonic a zvukově asi také: Tady cituji z tvfreak pro TV Sony:
"Zajímavou technologií je podsvícení Slim Backlight Drive, která je použita v televizorech Bravia KD-55XD9305 a KD-65XD9305. Má v sobě kombinovat výhody bočního podsvícení Edge-lit a přímého podsvícení typu Full-array. Nabídne proto nejen tenký panel jako Edge-lit, ale též přesnější lokální stmívání typické pro přímé podsvícení. Slim Backlight Drive využívá dvou řad LED modulů pro boční podsvícení umístěných po stranách LCD panelu. Každý modul je napojen na samostatný světlovodný panel, který osvětluje jednu ze zón. Díky tomu je možná přesnější zonální ovládání než v případě klasického LED LCD panelu typu Edge-lit. Zároveň je možné zachovat tenký panel.
O tom, že ani Slim Backlight není dokonalé, svědčilo mřížkovité halo kolem objektů na tmavém pozadí. Ani nejlepší obrazovky s přímým Full-array podsvícením se však efektu halo nevyhnou. I když bude mít více než 100 nezávislých stmívacích zón, tak pořád každá zóna bude větší než několik pixelů na přechodu světla a tmy."
No vybrat dnes špičkovou TV je teda mazec.
Jirka

Milan
27. dubna 2016 • 12:53

Sony je taky předražený ale toto je cena úplně mimo realitu.Je to čirý nesmysl tato částka

double82
27. dubna 2016 • 14:19

No Sony je lacnejsi a to odost 65´´ stoji 3 500EUR zatial co panasonic 5 000EUR. Zvuk nejak moc neriesim kedze mám domáce kino. Sony ma android ktorý je asi lepšie vyuzitelny ako firefox. Mozno pri kontrastných scenách bude lepsie vykreslovat ten Panasonic ale nestojí mi to za tie peniaze. Moj rozpočet je 3 000EUr čo by ten Sony po zlave mohol mat. Este rozmyslam nad Samsung UE65KS8002. Hej nieje to lahke ale aspon tie top tohtorocné rady uz maju ten standard UHD a nebudes musiet o 3 roky zacat riesit novsí TV. Cierna farba na LCD sa konecne priblizuje Plasme

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:04 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý večer,díky za Vaše díky.Mé hodnocení je druhotnou záležitostí - důležité pro potencionálního kupujícího je, že se jedná o mimořádný televizor. Byl jsem s ním po obrazové, zvukové, ale také z hlediska firmwarové stability, mimořádně spokojený. I několik lidí, které jsem k testování přizval, bylo zaskočeno nastavením barev a obrazovou jakostí. Podobně zvukovým přednesem. Konečně zase něco, co by si koupil i Bray bez toho, aby byl sledováním unaven a otráven.Pozorovací úhly jsou zmíněné v článku. Panel je velmi lesklý, odlesky jsou. Tam není co dodávat. Vždy bude záležet na tom, jak Vás něco podobného ruší, jak moc sledujete obraz ve dne, při světle atd. Instalaci bych odzkoušel - nemám Vaše oči, neznám potřeby. Skříňku pod televizorem můžete přeci vyměnit.Ventilátory byly, a to jsem na to hodně u TV vysazený, velmi tiché při běžném chodu. Jejich zvuk není uchu nepříjemný, velmi rychle si na něj zvyknete. Řekl bych, že ventilátor nemá zvuk žádný, pouze se jedná o zvuk rozrážení vzduchu lopatkami. První den jsem je zaznamenával při tichu v místnosti a tichých pasážích. Následně už ne - zvykl jsem si. Upozorňuji, že televizor jel v místnosti, kde se teplota běžně pohybuje kolem 22,5° - 24° C i několik hodin bez vypnutí. Jestliže píšu několik hodin, myslím tím i více než deset hodin na jeden zátah.Vždy, když se někde něco točí, záleží, jak moc se hledělo na proniknutí prachu. Tam, bohužel, sloužit nemohu. Nemohu korektně napsat, zda pět let pojedou stejně tiše, jako dnes. Nevím, netuším. TV jsem neměl rozdělánu, abych se díval přímo na ventilátory.Z externího HDD jsem přehrával 4K/UHD dema a fungovalo to bezproblémově, zbytek viz článek.Řada výsledků může být nově ovlivněna nástupem dalšího firmwaru, který vyšel ve chvíli dokončování testu.

Jirka
28. dubna 2016 • 7:42

Dobrý den pane Bray,
děkuji moc za odpověď, potěšil jste mě, chvíli jsem se lekl, že diskuse k článku usnula.
Jinak tu skříňku pod TV přizpůsobím na míru, už žádné kompromisy.
Držím Vám i celé redakci palce
a ještě jednou děkuji Jirka

Milan
27. dubna 2016 • 9:28

Nechápu proč nemá upozornění na pořad .Krom toho jsem měl jinou inform,aci od Panasonicu že upozornění na pořad má být u všech televizí co umějí letos nahrávat to znamená všechny řady DX.Jaký je důvod vypuštění týhle funkce ?

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:23 • externí redaktor AVmania.cz

Ve chvíli, kdy jsem toto zkoušel, mně upozornění na pořad TV neposkytl. Netvrdím, že se nejednalo o nějakou drobnější anomálii ve firmwaru. Nyní již vyšel další a je možné, že i toto bude fungovat korektně.

Milan
27. dubna 2016 • 20:39

Díky.Dá se to zjistit dodatečně s tím novým firmwarem nebo už TV nemáte

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 20:45 • externí redaktor AVmania.cz

Bohužel k mému velkému smutku již TV nemám k dispozici. Jinak bych určitě reagoval odzkoušením. Předpokládám, že už byl odeslán, ale mohu se mýlit - občas se termíny mění.

Henry2
29. dubna 2016 • 13:28

Funkce upomínky je zrusena pro všechny modely, ne jen pro tento. Myslim od 2015.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Milan
29. dubna 2016 • 20:07

A víte jistě že i pro všechny letošní modely?

Alexandr Bray
30. dubna 2016 • 20:13 • externí redaktor AVmania.cz

Mohu se zeptat na zdroj této informace, popřípadě proč k tomuto Panasonic přistoupil?

indeshit
27. dubna 2016 • 9:19

Jakou používáte metodu na měření lagu?Vžd se totiž vámi naměřené hodnoty výrazně odlišují od jiných renomovaných webů. (vždy směrem dolů - avmania vždy naměří nižší hodnotu než zbytek světa ...asi to v českém prostředí lépe reaguje či co)http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx58dx902b-201604174... ... 38ms (game mode)Pokud by Panasonic předběhl Vizio nebo Samsung, tak by se o tom už asi všude psalo, což se neděje.

Dunar
27. dubna 2016 • 15:16

Je na to viacero metod, tak vysledky môžu vyjsť rôzne.

Alexandr Bray
27. dubna 2016 • 19:40 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, námi uváděná hodnota je orientační, v každém testu je to uvedeno. Nemáme potřebu hodnotu snižovat, zvyšovat. Konkrétně ve Vámi uvedeném linku byl testován jiný televizor - jiná velikost atp. Pokud se podobné závěry setkají s rozsáhlejší kritikou, nemám problém výsledky orientačního zjištění vůbec do testu nedávat.

Určitě si přečtěte

Články odjinud