Jozef
1. prosince 2017 • 15:53

Ja tiež vlastním pár rokov po Pioneer plazmu poslednej generácie Kuro 5090h a aj po rokoch mi pripadá obraz úchvatný priestorový a často sledujem nové tv v shopoch a stále sa utvrdujem ze LED tv na plazmu nemá a oled je asi jediná reálna bahrada

czbob
1. prosince 2017 • 20:42

Přesně tak, dokud mi má 50" plazma bude fungovat, nemám jediný důvod měnit TV. Jsem absolutně spokojen.

DeeeaN
9. prosince 2017 • 22:03

U mě úplně stejně :)

Vasut
6. prosince 2017 • 19:25

Vymenil jsem pred nejakou dobou plazmu (Panasonic nekde v horni casti spektra, ale z roku 2008) za LED (Beovision 11) a jako musim uznat, ze o tolik horsi to neni - a to jsem se toho bal.
Ale slzu za plazmu stejne uronim ....Ono je neco jineho sledovat tu telku doma a v obchode.

Pavel
8. ledna 2018 • 15:39

Jo, já mám VT60 a dnes si zpětně blahořečím, že mne osvítilo, abych si ji tenkrát na poslední chvíli koupil.

Tony
30. listopadu 2017 • 7:51

Osobně s tím ještě stále vnitřně bojuji, jelikož mám doma jinou referenci, limitovanou plazmu PANASONIC ZT60, která má za čtyři roky nalítáno pouhých 1584 hodin ... Tedy TV, který má obraz dohnaný k maximální dokonalosti v rámci této technologie a FHD rozlišení. Je jen jediná věc, která mně osobně na EZ1000 mrzí a tou je absence 3D. Pro drtivou většinu nesmysl, pro mně věc, se kterou nemám problém a na kterou se vždy rád podívám.
Nicméně EZ1000 už jsem si měl možnost vyzkoušet a musím říct, že i bez 3D působí ten obraz velmi prostorově a naprosto uchvátně! Test nemohl dopadnout jinak. Tohle je v současnosti skutečně opravdový TV High End ve všem, co si člověk pod tím pojmem představí a ani přiblblé poznámky jednoduchých jedinců na tom nic nezmění ...

Tony
4. prosince 2017 • 13:07

Napsat něco k testovanému produktu, to ne. Ale mínusovat, to ano ... No nic, budu to brát i z té druhé stránky a věřit, že je to záměr a tenhle web prostě myslí i na tyto velmi "inteligentní" tvory ...

Puk
19. prosince 2017 • 23:12

Já ti nevím Tony, ZT60 je skvělá, dokud zatím nejsou masivně dostupné kvalitní 4K HDR zdroje, tak bych si ponechal, co máš, to je spíše na osobní pokec, pro mne je plazma pro lidské oko "analogovnější". EZ1000 je stávající High-End a pokud člověk nemá jiný High-End a má prostředky, tak není co řešit. Ty ho ale máš...

Tony70
5. ledna 2018 • 12:03

Až dnes jsem si Jaromíre všiml tvé reakce. Máš samozřejmě pravdu, že největším problémem je, čím EZ1000 "nakrmit" ... Souhlasím také s tím, že pro lidské oko to je opravdu nejpříjemnější a navíc ten pohyb mi OLED neposkytne. Jinak ano, High-End doma mám a jsem opravdu rád, že jsem si tehdy ZT60 pořídil, jelikož dnes bych měl hodně velký problém s nákupem nové televize. Žádné LCD mi do bytu nesmí a u OLED-u v současnosti přichází v úvahu právě jen EZ1000, která zase nemá 3D, které mám v oblibě a nemám s tím žáden zdravotní problém.No a pokud budeš mít třeba pracovní cestu na Ostravsko, tak se klidně ozvi. Rád pokecám ...P.S. O Vánočních svátcích jsem shlédl obdržené dárky na Blu Ray discích. Jeden disk je Válka o planetu opic (3D) a druhým diskem je Dunkerk. Musím říct, že jak 3D, tak i 2D obraz jsou ukázkou maximální kvality FHD a oba filmy mohou sloužit jako referenční materiál ...

Petr Blažek
29. listopadu 2017 • 21:02

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak velký je obrazový rozdíl mezi EZ 1000 a EZ950

Nalim
29. listopadu 2017 • 14:31

10 z 10?
To nechápu!!
Neumí věci které má lecjaká daleko levnější telka

spyko
29. listopadu 2017 • 15:09

HDR10+ bude standartem,dolby vision okrajovou zaležitostí-tak k čemu?:-D

Dunar
29. listopadu 2017 • 16:43

A ktore že to veci su? Ktory lacnejši TV vie taky obraz?

Alexandr Bray
29. listopadu 2017 • 19:18 • externí redaktor AVmania.cz

Dobrý den, asi by nejdříve bylo vhodné se s výrobkem osobně seznámit a následně teprve hodnotit. Obrazová kvalita, zde převyšuje cokoliv dalšího. V takovém tlaku se některé námi kritizované záležitosti, stávají vlastně nicotnými. Primární cíl - vysoce kvalitní obraz, a sekundární cíl - zdařilý zvukový doprovod, byly splněny bezezbytku. Obraz očekávání překonává.

Alexandr Bray
30. listopadu 2017 • 17:58 • externí redaktor AVmania.cz

Nevadí mně mínusy, které jsem dostal. Jen doufám, že je dávají lidé, kteří se s tímto mimořádně obrazově povedeným OLED televizorem, alespoň seznámili.

čitateľ
1. prosince 2017 • 11:39

Netreba sa hneď uraziť, koľko ľudí toľko názorov, a toľko individuálnych nastavení (hlavne farieb podľa svojej preferencie) Čo mne u tak drahého TV prekáža je jas 665 cd a rozlíšenie v pohybe 650 riadkov. V oboch parametroch ho vrcholné LCD vysoko prekonajú, samozrejme niečo za niečo (napr. pozorovací uhol) .

Peťko
20. ledna 2018 • 19:59

Nuže, neberu Vám Vaše nadšení z Panasonicu EZ 1000. Leč já takovéto nadšení nesdílím, a to především proto, že jsme tento TV měli několik dnů doma a vedle něj pro srovnání pověstný Panasonic DX900.
Abych pravdu řekl - TV Panasonic jsem vždy upřednostňoval, roky nám mimořádně dobře sloužila jedna z P-plasem, tudíž před časem nákup nové TV, tentokrát již LCD-LED, byl samozřejmě ze stáje Panasonic. Leč LCD TV byl pro mne léta docela zásadní problém, zvláště pro ony "naolejované barvičky", tedy nepřirozené pastelové barvy, jimiž docela trpí i Samsungy Q-LED. Inu člověk zmlsaný plasmou... Avšak P-DX900 nezklamal. Nádherné, věrné barevné podání, pastelové nádechy ty tam... A do puntíku mohu potvrdit, že prakticky se vším, co jste o DX900 v roce 2016 v testu napsali, souhlasím. Včetně neuvěřitelně zdařilé zvukové reprodukce.O to více jsme byli se ženou natěšeni, čím nás překvapí a přesvědčí P-oled EZ1000. Bohužel - prakticky ničím... Kromě skutečně hluboce kontrastního obrazu ve tmavějších scénách, kdy měl navrh, "soutěž" s DX900 prohrával. Stačila trochu více jasnější scéna, a již pokulhával...
Ano, přiznávám, že jsem na "dýchání" obrazu hodně citlivý, a oled z mého pohledu dýchal v jasných scénách o 106. Zatímco obraz na DX900 neuhnul ani o píď a zůstal zřetelně bílý, EZ-1000 vždy ubral jasu i kontrastu a více či méně zešednul. Nadto očividně "trpěl" vyšší zrnitostí, než-li DX900, která nešla žádným nastavením rozumně omezit, aby obraz zůstával v přijatelných mezích přirozenosti.
A bohužel - ani zvukově nepředčil "déiksku". Ne že by reprodukce zvuku byla špatná, avšak máte-li k dispozici okamžité srovnání téhož... Zvuk EZ-1000 postrádal lehkost, plastičnost basů a svěžest výšek, což vše je v reprodukci DX900 jasně zřetelné. EZ-1000 reprodukuje nízké kmitočty docela tvrdě a výšky ořezává. A když tento můj soud letitého muzikanta potvrdila i má žena, která o sobě prohlašuje, že má "hudební hluch", věřte, že tomu tak skutečně je. Zvuk z DX900 se jí líbil o poznání více.
A tak "špičkový" P-oled u nás nezakotvil a po několika málo dnech putoval zpět do e-shopu.V této souvislosti si dovolím dopsat, jakým televizorem jsme nakonec doplnili náš obývací pokoj. Vítězem, alespoň pokud se obrazových schopností týče, se stal TV Sony ZD9. Tento televizor jste zde netestovali, což je velká škoda, pouze jste se v krátkém článku o něm zmínili, když byl dáván v létě 2016 do prodeje.
Pokud byste jej testovali, jistě by vám takříkajíc vyrazil dech. Podotýkám, že zvukově ani náhodou, zvuk je mizerný, jak zákon káže, avšak obraz... Přiznám se, že jsem dosud neviděl nic lepšího. Neuvěřitelná jasnost tohoto TV společně s obrovsky hlubokou černou, kterou lze navíc v několika krocích i režimech poměrů černá/bílá individuálně nastavovat, z něj činí opravdového borce na poli spotřební elektroniky. K tomu je nutno přičíst vynikající obrazové zpracování "soňáckým" procesorem X1-extréme. Přitom barevné podání je zcela srovnatelné s Panasonicem DX900 (tedy i s EZ-1000). Nadto ovšem zpracování barevných přechodů na hranách je perfektně ostré, jednolité barevné plochy čisté, homogenní (všechny TV, které jsem do té doby viděl, vč. P-DX900 či EZ-1000, barevné přechody rozmazávají, barvy nepřecházejí ostře, nýbrž splývají (překrývají se) do sebe, respektive jednobarevné plochy často páskují nebo vytvářejí kruhy v jemných barevných odstínech), o hloubce kontrastního poměru černá/bílá ani netřeba psát. Zkrátka Sony ZD9 kromě zvuku obrazově jednoznačně poráží nejen Panasonic DX-900...
V zahraničí dokonce srovnávali Sony ZD9 se špičkovým LG oledem, a i ten vůči němu pohasínal zvláště v HDR režimu.
Takže, pánové, Panasonic EZ-1000 mě do křesla nepřikoval. Zato Sony ZD9 ano. Přesvědčila mne i skvělá barevné věrnost, jakou tento televizor dokáže reprodukovat, včetně třeba velmi nízkého šumového pozadí, a to i v režimu běžného SD – např. ČT 24. Přitom nativní HD signál převáděný do 4K je vynikající.
A pro zajímavost – spotřeba elektřiny televizoru S-ZD9 65“ve srovnání s P-DX 900 65“ za předpokladu nastavení shodných úrovní jasových a kontrastních poměrů obrazu je průměrně o 120W nižší!
Takže za mne velká jednička, a Panasonic EZ-1000 zklamání...

Radek
24. ledna 2018 • 18:48

A teď tu o červene karkulce Peťko....Pochybuju že jste ten oled kdy videl a měl a i kdyby jste na něj měl tak neřešíte takovou kravinu jakou je spotřeba.... ;) Nepracujete pro Sony Peťko? :)

Peťko
25. ledna 2018 • 1:33

Já vám svou zkušenost s Panasonic oled EZ-1000 nevnucuji, je mně úplně fuk, co si o ní myslíte. Tak jako je mně fuk spotřeba EE televizoru, který stojí za pozornost. Porovnání Panasonic DX900 se Sony ZD9 jsem uvedl pouze pro zajímavost, tak jako můžu uvést, že DX-900 "topí" jako plasma, přestože má zabudovány ventilátory, Sony ZD9 žádné ventilátory nemá, a přitom "hřeje" zcela bezvýznamně.
A kromě toho, že tedy nakonec máme v domácnosti televizor Sony ZD-9, když P-oled nepřesvědčil, nemám se Sony absolutně nic společného. Mimo jiné "špičkový" soundbar Sony HT-ST5000 nic moc, třeba Bluesound pulse je zcela jiné kafe :-)

Tony70
29. ledna 2018 • 8:31

Jasně, OLED dostal na frak od LCD ... :-DOLED PANASONIC EZ100 je považovaný za absolutní High End a v současnosti nejlepší, komerčně dostupný TV podpořený celosvětovými testy, ale ty v tom máš jasno ... A slabá kvalita zvuku? TECHNICS se podílel na sound baru, osadil a vyladil jednotku 14-cti! reproduktory, ale zvuk je nic moc? Ty budeš vážně "muzikant" ...A nebo spíš pohádkář! Máš doma skvělou PANASONIC DX900, ale do svého obýváku jsi koupil úchvatnou SONY ZD9? Ty jsi ty PANASONIC-y viděl leda tak na fotkách, Peťko ...

Peťko
30. ledna 2018 • 19:51

Viděl jsem, slyšel jsem, konfrontoval oled s LCD vrcholem Panasonic, a stačilo. Neboli postav si ty dvě televize vedle sebe, koukej a poslouchej, a teprve pak mudruj. Jenže s některými závistivými lidmi je jakákoli diskuze úplně zbytečná a v podstatě ubohá...Jo, a ještě dítka mají ve svém pokoji LCD-LED Panasonic 82", jen tak mimochodem :-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Tony70
30. ledna 2018 • 22:11

Závist Peťko? To jako vážně?Myslím, že kdyby jsi věděl, co mám doma já, tak by jsi to asi nenapsal ...

Bagr
9. února 2018 • 9:06

Jako obvykle je hodnocení čehokoliv velmi subjektivní. Vyhnu se nějakému podezření, že Peťko si to celé vymyslel, to je sice možné, ale nikdo to stejně nezjistíme.Já mám ale úplně opačnou zkušenost. Na začátku roku jsem si ZD9 zakoupil, ale ve velikosti 75.
Naladění super, fastscan funkční... ale potom už jenom rozčarování.
- obraz "pořád v pohybu". Takovéto mihotání šumu v pozadí na naprosto nepřijatelné a opravdu rušivé úrovni. Nešlo vyladit. Mluvím o HD obsahu ze satelitu (Skylink), což je pro mě nejčastější obsah. O SD ani mluvit nebudu, katastrofa a ze 4K Blu-ray samozřejmě nic takového nehrozí, ale to pro mě není až tak zásadní. V nativním 4K to není zase takové umění. 4K z NASky se mi sekalo u jakéhokoliv obsahu, MKV, M2TS... To jsem nikdy nezažil, jedu přes Gigabit a nikdy nebyl se 4K problém. Takže v síti to nebylo.
- vyladění jasu. Ano, TV umí neuvěřitelně jasné scény - no paráda, tak to svítí jako debil. Vůbec to na mě nepůsobilo přirozeně, pořád jsem to ladil a nikdy nenaladil. Když už to vypadalo skoro použitelně, tak jsem přepnul na jiný program a zase bych to musel komplet přenastavit. Úplná katastrofa.
Při přehrávání FHD z disku nebo NASky už nedocházelo k sekání jako u 4K, ale rovnou to třeba každých 15-30 minut spadlo. Dalo se to ale spustit od místa kde to spadlo.
- několikrát samovolný restart celé TV, jednou do továrního nastavení.
- dálkový ovladač - to si dělá Sony prdel? Plastový čínský šunt za 30Kč i s dopravou z Číny u nejvyššího modelu? Panasonic a jeho hliníková nádhera, to nebudu vůbec srovnávat. A to nejen co se týče designu, i tlačítka a celkové ovládání na daleko lepší úrovni. To Sony ani nechcete mít v ruce jak je to nepříjemné. Mimo jiné jsem u Sony hledal, kde má na TV to IR čidlo, že bych si kolem toho udělal nějaký terčík, protože ovladač vyžadoval až snajperské dovednosti k zaměření čidla a přepnutí kanálu. To už byl lepší ten ovladač u ČB televize, kdy jsem ponoukal ženu, aby vstala a šla to přepnout :-D Když už tady do toho někdo tahal ženu, tak moje žena si myslela, že to je celé nějaký hloupý vtip a pořád čekala, kdy tam přepnu nějaký profil a ukáže se slibovaný nádherný obraz. Když zjistila, že si srandu nedělám, tak mě málem vyhodila i s tou televizí :-) A to moje žena není náročný uživatel.Nepamatuji si, že bych kdy v životě něco vracel a obzvlášť jsem nechtěl vracet 75 palců velkou, na zeď přidělanou televizi, ale já musel. Takový hnus bych bohužel nevyužil ani nikde jinde a z principu by mi vadilo dát Sony odměnu 150k za něco takového.
Opravdu jsem takovou katastrofu nezažil a minimálně na pár let má u mě Sony úplně zavřené dveře. Vůbec to nechápu, nechápu ani pozitivní recenze, tohle je jen moje zkušenost.Panasonic sice má mouchy, naladění je větší opruz, ale když to naladím, tak už na to nemusím nikdy sáhnout. Co mě potom zajímá, tak je obraz, stabilita SW a ovládání, které držím v ruce každý den. Na nějaký fastscan si určitě nevzpomenu. Aktuálně bych vybíral mezi modely značek Panasonic nebo LG.

Miki
29. listopadu 2017 • 9:41

Nechápu jak si Panasonic může u vlajkové lodě dovoilt ignorovat Dolby Vision.. to je vážně bizár.

cannon522
29. listopadu 2017 • 13:28

panasonic udělá volitelný upragate,ale samozřejmě za to zaplatíš nemalou částku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud