Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

8. září 2020
TWEET SDÍLET
Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

Plusy

 • Špičková kvalita obrazu
 • Výborná práce s obsahem v horší kvalitě
 • HDR cítíte
 • Precizní ostrost (pohyb i statický obraz)
 • Obrovský virtuální prostor (HD/UHD)
 • Hromada dobře odstupňovaných profilů pro obraz
 • Výborný zvuk přes vestavěný soundbar s podrobným nastavením
 • Zdvojené tunery se dvěma CI sloty (+FastScan a Auto DiSEqC)
 • Luxusní ovladač s podsvícením

Minusy

 • Ovladač nemá integrovaný mikrofon pro hlasové vyhledávání
 • Chybí plnohodnotný HDMI 2.1
 • Skromnější nabídka aplikací
10/10
Hodnocení

Testovaný 4K/UHD HDR OLED Panasonic TX-65HZ2000E byl vybaven panelem třídy Master HDR OLED Professional Edition, přinášejícím obraz splňující požadavky hollywoodských studií. Posměváčkové a pochybovači musejí trochu číst a zajímat se o věhlasná jména, která tento názor zastávají a Panasonic uznávají, jakožto ideální televizor pro skutečné domácí kino. Aby obraz nezůstával osamocen, integroval výrobce zvukový systém 360° Soundscape Pro (s reproduktory směřujícími nahoru) a nechal jej vyladit odborníky z Technics. Výsledkem má být strhující prostorový zvuk podporující Dolby Atmos.

Zmíněný Master HDR OLED Professional Edition panel konstruktéři dovybavili systémem kovového chladiče. Právě onen prvek dává do rukou konstruktéra větší rozsah svítivosti s teoretickým povolením ho na panel pustit, bez rizika poškození. Jedinečný systém jinde nenaleznete. U OLEDů se každodenně nesetkáte s rozsahem světelnosti viditelného u HZ2000. Dle výrobce nese až o 20 procent více jasu než běžné další OLED televizory. Podporovány jsou formáty Dolby Vision IQ, Filmmaker Mode, Dolby Vision, HDR 10+, HLG Photo, Netflix Calibrated Mode.

Klepněte pro větší obrázek

Mimochodem i dvoutisícovku doporučuje Netflix pro maximální zážitek. Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode pracují v návaznosti na funkci Panasonic Intelligent Sensing s obrazem, abyste nejvyšší kvalitu zažili při sledování v noci, ale i ve dne (v prosvětlených místnostech). Barvy ladil přední hollywoodský odborník, Stefan Sonnenfeld. Cílem nastavení televizoru a jeho módů byla snaha o zachování záměru filmařů při sledování televize doma.

HZ2000 akceptuje testovací vzory CalMAN PatternGen softwaru Portrait Displays CalMAN spolu s funkcemi AutoCal. Kalibrace umožní využití nastavení ISF (Imaging Science Foundation) a kalibrace obsahu ve formátu Dolby Vision.

Kompletní práci řídí inteligentní procesor HCX Pro. Důležité jsou zkušenosti a znalosti z filmového průmyslu. Ty mají přispět a skutečně přispívají k výraznějšímu, kvalitnějšímu výsledku. K lepším detailům a věrnosti obrazu.

Samozřejmostí je zapojení do režimu chytré domácnosti s hlasovým ovládáním u systémů podporujícím Google Assistant a Amazon Alexa. Výbava zahrnuje kompletní zdvojenou tunerovou nálož DVB-T/T2/S/S2/C/DVB přes IP se zdvojeným CI+ slotem pro modul a kartu placené TV. Nemůže chybět nahrávání na připojený HDD, HbbTV, Wi-Fi. Celý systém byl postaven na platformě My Home Screen (dříve Firefox OS) v páté verzi se zástupem aplikací v čele s Youtube a Netflixem.

Design, základní popis

Představovaný Panasonic TX-65HZ2000E se při osobním setkání tváří obrazově větším. Za vším stojí skoro monolitický design, kdy dole nasazený soundbar plynule přechází do bezrámečkového vysoce lesklého panelu. Temnou majestátnost vzhledu narušuje uprostřed umístěný stříbrný, lesklý nápis Panasonic. Obdobně vpravo dole na zvukové liště nápis Tuned by Technics. Signalizace ve formě stavové LED s několika barvami osadil hardwarový inženýr do spodního levého rohu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vše stojí na temně stříbrném, těžkém kovovém podstavci s překartáčovaným povrchem. Jednoduchá placka se zadním násuvným trnem dává panelu jistotu posazení bez sebemenšího pocitu nestability. Tloušťku, či spíše tenkost panelu navyšuje výše zmíněný systém chlazení. Ve středu a dolní partii dochází k rozšíření osazeným zvukovým systémem, kterému nechybí do stropu směřující reproduktory pro vylepšení vjemu u zvuku Dolby Atmos.

Záda televizoru doplníte o začišťovací plast, respektive využijete přiložené svorky k umravnění kabeláže.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Testy, Soundbary, 4K TV, Dolby Atmos, HDR, Test, Dolby Vision, OLED, High-End, Televize, eARC, Panasonic, DVB-T2, HDR10 Plus, Smart TV, HbbTV, SledovaniTV, Technics, CalMAN, Dolby Vision IQ, Televize na Heureka.cz

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory
Nejpirátěnější filmy roku 2022. U všech víme, kde si je můžete legálně pustit online

Nejpirátěnější filmy roku 2022. U všech víme, kde si je můžete legálně pustit online

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou filmy, o které byl na světě v roce 2022 největší zájem – které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy on-line
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line