Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

8. září 2020
TWEET SDÍLET
Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

Plusy

 • Špičková kvalita obrazu
 • Výborná práce s obsahem v horší kvalitě
 • HDR cítíte
 • Precizní ostrost (pohyb i statický obraz)
 • Obrovský virtuální prostor (HD/UHD)
 • Hromada dobře odstupňovaných profilů pro obraz
 • Výborný zvuk přes vestavěný soundbar s podrobným nastavením
 • Zdvojené tunery se dvěma CI sloty (+FastScan a Auto DiSEqC)
 • Luxusní ovladač s podsvícením

Minusy

 • Ovladač nemá integrovaný mikrofon pro hlasové vyhledávání
 • Chybí plnohodnotný HDMI 2.1
 • Skromnější nabídka aplikací
10/10
Hodnocení

Testovaný 4K/UHD HDR OLED Panasonic TX-65HZ2000E byl vybaven panelem třídy Master HDR OLED Professional Edition, přinášejícím obraz splňující požadavky hollywoodských studií. Posměváčkové a pochybovači musejí trochu číst a zajímat se o věhlasná jména, která tento názor zastávají a Panasonic uznávají, jakožto ideální televizor pro skutečné domácí kino. Aby obraz nezůstával osamocen, integroval výrobce zvukový systém 360° Soundscape Pro (s reproduktory směřujícími nahoru) a nechal jej vyladit odborníky z Technics. Výsledkem má být strhující prostorový zvuk podporující Dolby Atmos.

Zmíněný Master HDR OLED Professional Edition panel konstruktéři dovybavili systémem kovového chladiče. Právě onen prvek dává do rukou konstruktéra větší rozsah svítivosti s teoretickým povolením ho na panel pustit, bez rizika poškození. Jedinečný systém jinde nenaleznete. U OLEDů se každodenně nesetkáte s rozsahem světelnosti viditelného u HZ2000. Dle výrobce nese až o 20 procent více jasu než běžné další OLED televizory. Podporovány jsou formáty Dolby Vision IQ, Filmmaker Mode, Dolby Vision, HDR 10+, HLG Photo, Netflix Calibrated Mode.

Klepněte pro větší obrázek

Mimochodem i dvoutisícovku doporučuje Netflix pro maximální zážitek. Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode pracují v návaznosti na funkci Panasonic Intelligent Sensing s obrazem, abyste nejvyšší kvalitu zažili při sledování v noci, ale i ve dne (v prosvětlených místnostech). Barvy ladil přední hollywoodský odborník, Stefan Sonnenfeld. Cílem nastavení televizoru a jeho módů byla snaha o zachování záměru filmařů při sledování televize doma.

HZ2000 akceptuje testovací vzory CalMAN PatternGen softwaru Portrait Displays CalMAN spolu s funkcemi AutoCal. Kalibrace umožní využití nastavení ISF (Imaging Science Foundation) a kalibrace obsahu ve formátu Dolby Vision.

Kompletní práci řídí inteligentní procesor HCX Pro. Důležité jsou zkušenosti a znalosti z filmového průmyslu. Ty mají přispět a skutečně přispívají k výraznějšímu, kvalitnějšímu výsledku. K lepším detailům a věrnosti obrazu.

Samozřejmostí je zapojení do režimu chytré domácnosti s hlasovým ovládáním u systémů podporujícím Google Assistant a Amazon Alexa. Výbava zahrnuje kompletní zdvojenou tunerovou nálož DVB-T/T2/S/S2/C/DVB přes IP se zdvojeným CI+ slotem pro modul a kartu placené TV. Nemůže chybět nahrávání na připojený HDD, HbbTV, Wi-Fi. Celý systém byl postaven na platformě My Home Screen (dříve Firefox OS) v páté verzi se zástupem aplikací v čele s Youtube a Netflixem.

Design, základní popis

Představovaný Panasonic TX-65HZ2000E se při osobním setkání tváří obrazově větším. Za vším stojí skoro monolitický design, kdy dole nasazený soundbar plynule přechází do bezrámečkového vysoce lesklého panelu. Temnou majestátnost vzhledu narušuje uprostřed umístěný stříbrný, lesklý nápis Panasonic. Obdobně vpravo dole na zvukové liště nápis Tuned by Technics. Signalizace ve formě stavové LED s několika barvami osadil hardwarový inženýr do spodního levého rohu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vše stojí na temně stříbrném, těžkém kovovém podstavci s překartáčovaným povrchem. Jednoduchá placka se zadním násuvným trnem dává panelu jistotu posazení bez sebemenšího pocitu nestability. Tloušťku, či spíše tenkost panelu navyšuje výše zmíněný systém chlazení. Ve středu a dolní partii dochází k rozšíření osazeným zvukovým systémem, kterému nechybí do stropu směřující reproduktory pro vylepšení vjemu u zvuku Dolby Atmos.

Záda televizoru doplníte o začišťovací plast, respektive využijete přiložené svorky k umravnění kabeláže.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Testy, Soundbary, 4K TV, eARC, HDR, Dolby Atmos, OLED, Test, Panasonic, Dolby Vision, High-End, Televize, HDR10 Plus, DVB-T2, Technics, Smart TV, CalMAN, Dolby Vision IQ, SledovaniTV, HbbTV, Televize na Heureka.cz


Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Poco M4 Pro je přeborník ve střední třídě. Hraje na design a poměr ceny/výbavy

Poco M4 Pro je přeborník ve střední třídě. Hraje na design a poměr ceny/výbavy

** Poco M4 Pro 5G sází opět na špičkovou výbavu za dobré peníze ** Rovněž se jedná o jeden z nejlevnějších 5G telefonů ** Fotoaparátů je zde ale méně, než byste při první pohledu čekali

Martin Miksa
Střední třídaPreviewVideo
Velký srovnávací test 11 procesorových chladičů

Velký srovnávací test 11 procesorových chladičů

Výběr chladiče na procesor se často podceňuje, přestože má přímý vliv na výkon a často bývá nejhlučnější komponentou sestavy. V tomto testu naleznete nejlepší a nejvýhodnější vzduchové chladiče současnosti.

Jan Pánek
ChladičSrovnáníTesty
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Samsung The Frame – co umí a jak se ovládá unikátní řada televizorů

Samsung The Frame – co umí a jak se ovládá unikátní řada televizorů

Vyzkoušeli jsme si The Frame (2021), který má stále co nabídnout. Chlubí se sice hlavně režimem uměleckých děl, ale rozhodně je více důvodů, proč jej zvolit místo klasiky.

Tomáš Holčík
SamsungTelevizory
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály