Papírový dům: válku přináší parádní trailer na pátou řadu skvělého seriálu Netflixu

3. srpna 2021
TWEET SDÍLET

A máme tady finální upoutávku pátou sezónu seriálu Papírový dům. Pátá řada bude rozdělena do dvou polovin, první má premiéru 3.9.2021. Právě pátá sezóna slibuje naprostou válku. Policie pošle do banky armádu, ta vtrhne do banky s plnou silou, ale tým zlodějů se rozhodně nevzdá...

Španělský seriál Papírový dům (v originále La casa de papel, anglický název je Money Heist) byl původně televizní seriál španělské stanice Antena 3 – měl dvě sezony – první s 15 díly, druhou 6 dílnou. 

Netflix ho v roce 2017 převzal, přepracoval a vypustil. V roce 2019 přidal osmidílnou třetí sérii, loni přibyla čtvrtá a zároveň Netflix natočil dokumentární film Papírový dům: Fenoménkterý mapuje, proč se z tohoto španělského seriálu stal celosvětový hit. Nechybí ani mezinárodní cena Emmy za nejlepší drama, nebo ceny Fénix a Iris.

Klepněte pro větší obrázek

Posud seriál neznáte, tak jaký je stručný děj? První sezóna ukáže, jak osm zlodějů vezme rukojmí a zamkne se v Královské španělské tiskárně cenin, aby ukradli 2,4 miliardy €. Hlava zločinců přitom manipuluje s policií, aby postupovala podle jeho plánu. Další sezóny pak ukazují osudy Profesora a jeho týmu.

I když pověstný řemen seriálu postupně sice trochu padá, stále však patří k tomu nejlepšímu nejen na Netflixu, ale také co se evropské seriálové tvorby týče.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy on-line, Trailer