Papírový dům se přesouvá do Koreje. Nový a pořádný trailer na asijskou verzi populárního seriálu

3. června 2022
TWEET SDÍLET

Španělský seriál Papírový dům (v originále La casa de papel, anglický název je Money Heist) byl původně televizní seriál španělské stanice Antena 3 – měl dvě sezony – první s 15 díly, druhou 6 dílnou. V roce 2017 převzal Netflix, přepracoval ho a vypustil na svoji streamovací platformu. Výsledkem byl celosvětový úspěch, mezinárodní cena Emmy za nejlepší drama, nebo ceny Fénix a Iris. 

V roce 2019 Netflix přidal osmidílnou třetí sérii, v roce 2020 přibyla čtvrtá a loni seriál ukončila sezóna pátá. Zároveň Netflix natočil dokumentární film Papírový dům: Fenoménkterý mapuje, proč se z tohoto španělského seriálu stal celosvětový hit.

Klepněte pro větší obrázek

Nyní se dočkáme nové, asijské verze pod názvem Papírový dům: Korea (v originále Jongieui Jib: Gongdonggyeongjeguyeok). Nepůjde o pokračování, ale o remake. Zápletka je celkem jednoduchá – po dlouhých letech konfliktu se konečně rozdělená Korea spojí a v rámci sjednocení se domluví, že budou mít novou společnou měnu.

To se však nelíbí tajemnému Profesorovi, který má pocit, že výsledek je sociálně velmi nespravedlivý. A tak Profesor dá dohromady partu šikovných zlodějů ze Severu i Jihu. Jejich úkol? Ukrást čerstvě vyraženou měnu budoucí jednotné Koreje.

Premiéru seriálu Papírový dům: Korea má Netflix naplánovanou na 24.6.2022.

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy na víkend, Seriály, Trailer