Pět cen EISA pro produkty Sony

Asociace EISA (European Imaging and Sound Association) opět ocenila snahy společnosti Sony o inovaci a vynikající kvalitu. Hodnotící komise asociace jí pro rok 2008 – 2009 udělila celkem pět cen ve velmi různorodých kategoriích od domácího kina, přes zábavní centra do automobilů až po HD videokamery.

„Ceny EISA jsou pro nás velmi důležité,“ řekl prezident Sony Europe Fujio Nishida. „Na jednu stranu znamenají ocenění energie, kterou všichni zúčastnění investovali do jednotlivých produktů, zároveň jsou však také nezávislým oceněním našich snah ze strany respektované instituce. Všechno, co děláme, má jediný cíl: přinášet našim zákazníkům lepší produkty. Takže zisk pěti takových ocenění je pro nás vítaným důkazem, že to děláme dobře.“
 

Ceny EISA 2008 – 2009 a oceněné produkty Sony

HD videokamera HDR-TG3
(EVROPSKÁ HD FLASH VIDEOKAMERA ROKU 2008-2009)

Skutečné Full HD rozlišení 1920 x 1080 ve vaší kapse. Nejmenší Full HD videokamera na světě s vysoce odolným titanovým tělem dokáže uložit až 100 minut videa v rozlišení Full HD se šestikanálovým zvukem pohodlně na paměťovou kartu Memory Stick Duo.

Komentář hodnotící komise EISA: „HDR-TG3 od Sony je zdaleka nejjednodušším a nejstylovějším způsobem, jak natáčet video v rozlišení HD. S touto nejmenší Full HD videokamerou na světě dokážete zachytit jakoukoli situaci kdykoli a kdekoli. Její elegantní, ultrakompaktní a lehká konstrukce z kvalitního titanu snadno vklouzne do každé kapsy. Díky užitečným „inteligentním“ funkcím jako detekce obličeje a velkému, 2,7palcovému dotykovému displeji lze s touto videokamerou velmi jednoduše docílit optimální kvality obrazu. Na spolehlivou a rychlou paměťovou kartu Memory Stick Duo je možné uložit až 100 minut Full HD videa se šestikanálovým prostorovým zvukem.“

Receiver domácího kina STR-DA5400ES
(EVROPSKÝ RECEIVER PRO DOMÁCÍ KINO ROKU 2008-2009)

Navržený pro high-endová domácí kina – vlajková loď řady ES (Elevated Standard) HD AV receiverů. Spojení podpory rozlišení 1080/24p s novým audio kodekem zaručuje vynikající obrazový a zvukový výkon pro éru rozlišení HD.

Komentář hodnotící komise EISA: „Plnohodnotné, ale cenově dostupné HD AV receivery, jako je Sony STR-DA5400ES, aby člověk pohledal. Model 5400ES, zcela v intencích filozofie řady Elevated Standard (ES), je zkonstruován a vybaven podle nejvyšších standardů. Mezi jeho funkce a vlastnosti patří HDMI blending, Full Dolby TrueHD a dekodér DTS HD Master Audio, grafické uživatelské rozhraní pro druhou zónu, speciální režim pro automatické nastavení a korekci audia a sedm samostatně zesilovaných kanálů. Součástí je i rozhraní Sony HATS pro stabilní přenos SACD dat z kompatibilních přehrávačů. Když se to vezme kolem a kolem, jedná se o jeden z nejlepších a nejvýkonnějších HD AV receiverů dostupných na trhu bez ohledu na cenu.”

Čelní A/V jednotka XAV-W1
(EVROPSKÁ ČELNÍ A/V JEDNOTKA AUTORÁDIA ROKU 2008-2009)

Zábavní systém do automobilu se sedmipalcovou obrazovkou nabízející vynikající kvalitu obrazu a široké zvukové možnosti včetně podpory více reproduktorů a kompatibility se Super Audio CD (SACD).

Komentář hodnotící komise EISA: „Co se týče kvality obrazu na cestách, nic se nevyrovná 2DIN jednotce Sony XAV-W1. Její kvalitní 7palcový LCD displej o rozlišení 800x480 pixelů nabízí nepřekonatelně ostrý a živý obraz, jednoznačně převyšující současné de-facto standardy mobilního videa. XAV-W1, úžasná i jako samostatná jednotka „vše v jednom“, může být díky kompatibilitě s Dolby Digital, DTS a Dolby ProLogic II (a výstupům pro přední, zadní, spodní a centrální reproduktorové kanály) srdcem zábavního systému do automobilu. Ani zvukoví nadšenci nebudou zklamáni: čelní jednotka kromě čtení CD, DVD, MP3, WMA, JPEG a DivX nabízí také kompatibilitu s SACD, nejpokročilejším audio systémem pro mobilní zařízení. Těžko říci, zda se vůbec kdy v jedné čelní jednooce setkaly tak úžasné obrazové možnosti s tak kvalitním poloprofesionálním zvukem.“

Digitální zrcadlovka a350
(EVROPSKÝ FOTOAPARÁT ROKU 2008-2009)

Vychutnejte si přednosti digitální zrcadlovky s unikátní novou funkcí Live View se superrychlým autofokusem využívajícím primární AF systém. Univerzální výklopný LCD displej nabízí úžasné kreativní možnosti. Úchvatná obrazová kvalita díky rozlišení 14,2 MP.

Komentář hodnotící komise EISA: „Fotoaparát Sony a350 nabízí užitečné funkce jako stabilizátor obrazu nebo protiprachový systém, ale jeho nejsilnější stránkou je výborně navržená funkce Live View. Díky své jedinečné konstrukci aparát dokáže v režimu Live View rychle automaticky ostřit s využitím svého primárního AF systému. Tím se předejde problémům spojeným se sekundárním autofokusem a zdržením způsobeným odklápěním zrcadla. Výklopný LCD displej rozšiřuje kreativní možnosti kompozice a využití neobvyklých úhlů záběru. Při své velmi příznivé ceně, robustní konstrukci a dobré obrazové kvalitě je tento fotoaparát ideální volbou pro amatérské fotografy.“

SSM objektiv 70-300mm f/4.5-5.6 G
(EVROPSKÝ OBJEKTIV ROKU 2008-2009)

Výkonný teleobjektiv se zoomem, minimální vzdálenost pro detaily 1,2 m. Lehký, snadno ovladatelný, s rychlým a velmi tichým automatickým ostřením díky SSM motoru (Super Sonic wave Motor).

Komentář hodnotící komise EISA: „Ať fotografujete portréty nebo život v přírodě, tento nový objektiv od Sony bude neocenitelným doplňkem vaší digitální zrcadlovky řady a. Objektiv je velmi lehký, díky SSM motoru rychle a plynule automaticky ostří a zároveň nabízí i možnost manuálního ostření. Tlačítko aretace zaostření a volič rozsahu zaostření na levé straně dodávají objektivu profesionální nádech a přispívají k jeho celkově snadnému ovládání. Po optické stránce můžete očekávat dokonale prokreslené snímky a krásně rovnoměrné rozlišení po celé ploše obrazového políčka. Případná omezení daná poměrně malou maximální clonou jsou více než dostatečně vyvážena nízkým šumem při vyšších hodnotách ISO, který je typický pro fotoaparáty Sony.

Určitě si přečtěte

Články odjinud