Přidat příspěvek  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 | zobrazit bez stromu  | nových příspěvků: 99


24. 01. 2023 01:12

Tak nahodou ja som s bezdratovymi velmi spokojny. Ked chodim na tury casto aj okolo 10h predieram sa lesom leziem popod pne a padnute stromy a pritom pocuvam audio knihu. Velakrat sa mi stalo ze nejaky konarik zadrapil o kabel a vytrhol mi ch ich z usi. To u bezdratu nehrozi. Ako som presiel na bezdrat nikdy sa mi to uz nestalo. Jedine ma mrzi ze vydrzia max. 8h. Na 10h ture som 2h bez knihy. To sa ale da vydrzat. A kvalita reprodukcie pri pocuvani knih? Ta ma teda netrapi.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
30. 01. 2023 10:36

Kvalita tě netrápí. O. K. Ale duševní rozpoložení by mělo. Chodit do přírody se sluchátky je fakt divné. A neříkej že to máš v hlavě v pořádku. To bys nepotřeboval svoje myšlenky přehlušit elektronikou.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
01. 02. 2023 01:51

KAzdy ma rad nieco ine ze? Neoddychnem si lepsie ako ked pocuvam detektivku a zdolavam pri tom vysoku horu. Tebe by to nevyhovovalo, mne ano.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
23. 01. 2023 07:14

Ešte jedna výhoda bezdrôtových slúchadiel. Odkážem ich pripojiť k všetkým zariadeniam (novším ako 5 rokov). Drôtové síce pripojím k počítaču, ale k mobilu iba cez redukciu, k manželkinu mobilu iba cez inú redukciu a k hodinkám vôbec. Samozrejme ak má niekto staršie zariadenia (stará veža,…) problém je opačný.
Ale uznávam že používať bezdrôtové sluchatka s viacerými zariadeniami vie byť nie úplne najlepšia skúsenosť (prepínanie medzi nimi nieje práve najlepšia skúsenosť)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
23. 01. 2023 08:33

Tohle je silně tendenční, úplne stejně to můžu piužít obráceně. BT sluchátka sice připojíš ke kdejakejm přenosnejm zařízením jako jsou mobily a tablety, ale k PC už většinou potřebuješ přídavnej modul, spousta DAP nemá BT, ale jen výstupy na kabelový sluchátka atd.... Na duruhou stranu spousta mobilů (stále většina) má i jack konektor, drátový sluchátka připojíš k CD/SACD přehrávačům, streamerům, gramofonům, zesilovačům, AV receiverům atd. Ano, u CD/SACD přehrávačů a gramofonů k tomu potřebuješ ještě zesilovač, ale bezdráty k takovýmhle zařízením připojíš v naprosto drtivej většině případů taky jedině ještě zase přes další přídavný moduly.
Tohle je prostě půl na půl, není to výhoda bezdrátovejch sluchátek, tohle není výhoda ani na jednu stranu.A k hodnikám Já teda nepřipojím žádný sluchátka, moje automaty jaksi nechtějí hrát ani s drátovejma ani s bezdrátovejma sluchátkama. Ale tikají hezky i bez sluchátek.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
24. 01. 2023 21:09

Tendenční to určitě je, ale taky se připojím, že u mě je to spíš pro BT než pro kabel. Mobil jack nemá, tablet popravdě ani nevím jestli jack má, jak už sem si zvykl na BT K mému PC se připojím, protože jako mnoho jiných kupuju jeden z nejprodávanějších druhů PC, a to notebook, který mají všechny BT. Gramofony, zesilovače a další zmíněné absolutně neřeším stejně jako naprostá většina lidí. A i když to nepoužívám, k hodinkám se taky s BT připojím
V dnešní době je to podle mého stopro výhoda na jednu stranu, kterou je BT. Mobily, tablety, notebooky... A mobily, dneska naprostý #1, čím dál více bez jacku. Ty prostě vládou světu elektroniky. Cokoli dalšího sou okrajové záležitosti.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
25. 01. 2023 00:31

Já jdnoznačně a jedině kabel, BT nepoužitelný. Mabil Jack má, tablet taky, k PC se přes BT nepřipojím, protože mám PC, (notebooky za PC nepovažuju, to je jen okleštěná a silně omezená napodobenina PC), nemám důvod mít v PC BT. Gramofony, zesilovače, SACD přehrávače atd. řeším, protože poslouchám hudbu. K hodinkám se nepřipojím ani drátem ani BT, taky proč, že jo, poslouchat tikání přes sluchátka fakt nepotřebuju . V dnešní době je jednoznačná výhoda na jednu stranu, a to je drát, BT není přizpůsobený ani schopný přenášet zvuk beze ztrát, na to nebylo zamýšlený a proto na to nestačí, tudíž drát jednoznačně vítězí, ten nemá ohledně přenosu zvuku žádný omezení. A mobily používám na telefonování, na nic jinýho, na poslech hudby jsou nevhodný, k tomu jsou určený zařízení sloužící pro poslech hudby. Na brouzdání po webu mám zařízení, který to zvládá 100x líp a rychlejc než mobil. Na sledování videí a filmů stejně tak, atd., atd. Světu elektroniky si může vládnout co chce, ale nic to nemění na tom, že jde o to jak je kdo náročnej, konzumentům hudby (což je drtivá většina populace) stačí mobil bezdrátový sluchátka za tisícovku a tidal a budou chrochtat blahem nebo bez zájmu krčit ramenama. Posluchači hudby (hifisti, audiofilové, milovníci hudby atd...) ale ví, že k poslechu hudby mobil s bezdrátama a k tomu tidal (nebo jakákoli jiná stream služba) ani zdaleka nestačí, k tomu je potřeba jaksi "trochu" víc. Bohužel ti co "gramofony, zesilovače a další zmíněné absolutně neřeší" těžko pochopí co se jim posluchači hudby snaží občas takhle někde v nějakej diskusi vysvětlit, neboli jak obrovskej rozdíl v kvalitě zvuku mezi těmahle dvouma světama je, protože většinou ani nechtějí byť i jen zkusit nic jinýho než ten svůj mobil, bezdráty a tidal.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
25. 01. 2023 17:57

Notebooky sou jednoznačně druh PC. Je úplně jedno, jestli to za ně někdo považuje nebo ne. Tady rozhodují definice dané průmyslem a trhem, které máme ve slovnících.
Tikání přes sluchátka... to sem se upřímně zasmál
Samozřejmě že jde o to, jak je kdo náročnej, ale když je většina nenáročná, tak prostě vyhrává ta technologie, kterou chce právě ta většina. Tím pádem vyhrává BT.
Jinak je moc hezký, že si tu někdo nastavil vlastní definice pro "konzumenty hudby" a "posluchače hudby", ale opět to nic nemění na tom, že posluchači hudby sou všichni co hudbu poslouchají. Tím pádem i ti "konzumenti". Takovýhle rozdělení je podle mýho fakt vrchol arogance... nehledě na to, že toto rozdělení stejně opět vede k předešlému "většina rozhoduje". Nakonec na kvalitě většině lidí nezáleží, takže je to jedno. No a já tu kvalitu poznám a taky mi na ní nezáleží

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
25. 01. 2023 19:29

Že se většina spokojí s BT neznamená, že vyhrává BT. Že něco nějak dělá spousta lidí (byť třeba naprostá většina) neznamená, že je to správně ani že je to lepší než jak to co a jak dělá zbývající menšina.A "definice" a rozdělění na konzumenty a posluchače hudby? To není arogance, holt když chceš o něčem mluvit musíš to nějak popsat a slova konzument a posluchač zkrátka dobře a krátce popisujou rozdíl mezi takovýma lidma, kterej chceš vyjádřit. Nějak se to odlišit musíš, když o tom chceš mluvit. Posluchači hudby jsou oba, ano, ale on je prostě posluchač a "posluchač."
Ten komu na kvalitě zvuku nezáleží, je nenáročnej tak, že se spokojí a vystačí si i s tak mizerným zvukem jakej mu přinesou BT sluchátka za pár korun, mobil a k tomu streamovací služby, a ohledně hudby mu jde hlavně o to aby to bylo zadarmo a bylo toho hodně (což mu právě poskytnou stream služby, byť to je kvantita na úkor kvality), to je prostě kozument hudby.
Ten komu na kvalitě zvuku záleží, komu jde o kvalitní poslech hudby a nespokojí se v tomhle ohledu s tím málem, který mu poskytnou streamovací služby a BT sluchátka s mobilem a tohle mu prostě k poslechu hudby nestačí, protože slyší jak mizerně to hraje oproti normální plnej kvalitě (kvalitní drátový sluchátka/repro, (SA)CD přehrávače, zesilovače, gramofony atd. a k tomu vydání alb na fyzických nosičích s kvalitním zvukem) za kterou je ochotnej si zaplatit, i přesto, že oproti BT sluchátkům s mobilem a streamovacím službám to vyjde mnohem dráž, to je posluchač hudby. To je hifista/audiofil/milovník hudby, zkrátka skutečnej posluchač hudby.
To máš stejný, jakože někdo je gurmán a někdo má jídlo jen k zahnání hladu a vystačí si i s málem a je mu to vlastně jedno co jí a pochutná si i na mraženej pizze za 50Kč. A notebook je notebook a PC je PC, to jsou dvě rozdílný věci, proto to má taky rozdílný názvy . To jsou "definice dané průmyslem a trhem, které máme ve slovnících." To je stejný jako s tím že je posluchač hudby a konzument hudby, to jsou taky dvě rozdílný věci.A ohledně toho, že poznáš kvalitu, ale nezáleží ti na ní..... Neříkám, že to zrovna ve tvým případě není pravda, to Já nemůžu vědět, ale to, že někdo pozná kvalitu jsem slyšel už mockrát, ale v naprostej většině případů se ukáže, že ve skutečnosti jí pozná málokdo. Bohužel dokonce ani někteří co sami sebe považujou za hifisty ve skutečnosti kvalitu nepozná.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím

Bezdrátové sluchátka nestojí za nic měl jsem Sony za 2000kč zvuk super ale to nabíjení mě štvalo už leží pár let v šuplíku raději mám drátové JBL za 600kč žádný stres z nabíjením atd.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 14:16

To je tak clanek na iDnes. Jabka a hrusky dohromady... nejprve se mluvi o bezdratu, potom o bluetooth a v klazde další vete se to strida. Autore tvl...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 10:23

Jaká neopravitelná baterie, jak jste na to přišli? Já jsem u svých dvou true wireless sluchátek vyměnil baterie za nějaké, co mi tu ležely, za 30 minut.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 09:57

V přednostech drátových sluchátek mi chybí ještě jeden detail - mnohem snažší použití. V době pandemie a neustálých konferenčních hovorů byla věta sory, nespárovaly se mě sluchátka, tak prosím o strpení docela častá, kabel má výhodu, že kam ho připojíte, tak od tama to hraje.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 00:32

Mám sony WH-1000XM3 a používám kodek apX HD, protože se mi zdá příjemnější než ten od sony. Naprostá spokojenost. K teto problematice chci dodat, že do velké miry záleží na zdroji, na kvalitě převodníku na kvalitě zesilovače a na kvalitě kabelu. Pokud vezmu řetězec gramofon-sluch. zesilovač- kabel - sluchatka tak jistě v tomto případě sluchatka s kabelem maji sve opodstatnění. Jina situace ovšem nastane pokud je zdroj signalu již digitální (mp3). Celá cesta do bezdratovych sluchatek je digitalni. Teprve ve sluchatkach se převede na analog. To znamená že tato cesta neni náchylná na rušení, jsou vynechany nekvalitni převodníky a koncové zesilovače (například v telefonech) a nekvalitní kabel. Takže v určitých případech můžou bezdrátová sluchatka hrát lépe než drátová. Vše závisí na kvalitě celého řetězu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 01:18

Samý nesmysly.
Zaprvé, digitální zdroj signálu je třeba (SA)CD přehrávač nebo třeba streamer s bezztrátovejma FLAC a WAV atp., ne nějaká nesmyslná MP3, která je dneska už dobrejch 10 - 15 let mimo.
Zadruhé, to s tím, že když analog, tak od začátku až do konce a když digitál tak taky od začátku až po samotný sluchátka, není nic jinýho než naprostej blud. V případě digitálu je cesta od zdroje až po sluchátka úplně stejná ať použiješ drátový nebo BT sluchátka, jen v případě drátových sluchátek není signál ořezanej a degradovanej právě tím nešťastným Bluetooth přenosem a k tomu odpadá omezení v podobě osekaných DA převodníků a zesilovačů, který se musí tísnit v BT sluchátkách a musí se spokojit s omezeným napájením z baterie těch sluchátek atd.
Zatřetí, "digitální cesta" používaná pro přenos u bezdrátovejch sluchátek, neboli bluetooth, je taky náchylná na kdejaký rušení, a právě zejména v případě bluetooth dokonce víc než analogovej přenos, jen je to náchylný zase na jiný rušení než analog.
Začtvrtý, "nekvalitní kabel" není argument pro bezdrát, stačí nekupovat šmejdy s nekvalitním kabelem, ale normální sluchátka s normálním kabelem.
Zapátý, aby bezdráty hráli "líp" než drátový sluchátka, musí stát několikanásobek toho co stojí ty drátový. Jenže ani pak to není tak jednoduchý. Když se na to totiž podíváš z trochu jinýho úhlu, neboli k tomu připočteš už samotnej ztrátovej bluetooth přenos, tak už to, že bezdráty můžou hrát líp, není tak docela docela pravda (leda bys je připojil kabelem), protože drátový sluchátka tímhle omezením BT přenosu samozřejmě netrpí.
Zapátý, že u BT sluchátek jsou vynechány "nekvalitní převodníky, koncový zesilovače a nekvalitní kabely"? To je pěkný překroucení reality, to se musí nechat. Jedno z největších omezení BT sluchátek je právě to, že mají nekvalitní DA převodní a zesilovače, protože ty se musí vejít do stísněnýho prostoru v těch sluchátkách a musí se spokojit s bateriovým napájením slabý baterky v těch sluchátkách. Tys to překroutil úplně o 180° a vydáváš to za výhodu. V případě drátovejch sluchátek takovýhle omezení v podobě nekvalitních převodníků a zesilovačů ale právě neexistujou, protože pro ně snadno lze použít mnohem kvalitnější DAPy, DA převodníky a zesilovače. A kvalitní kabel, kterej nebude degradovat zvuk, mají kažný normální drátový sluchátka v ceně už od pár tisícikorun.
A zašestý, právě proto, že záleží na kvalitě celýho řetězce, BT sluchátka zaostávají za drátovejma, protože BT sluchátka omezuje jak už jen ten samotnej Bluetooth přenos, tak i jejich integrovaný převodníky a zesilovače.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 22:12

Už mi táhne na dost křížků, nemám uši jak netopejr, takže mi stačí BT sluchátka za pár stovek, nepotřebuji kossy za tisíce. Nyní mám QCY T1C za 3 stovky a pohoda. Štvou mě na nich jen 3 věci: a) jdou hodně nešikovně vyndavat z nabíjecího pouzdra - to jsem ale vyřešil tím, že jsem na sluchátka nalepil kus izolepy jako takovou záložku. b) nevím kterej idiot navrhl jako řídicí zrovna pravé sluchátko - kapsička u košile je totiž obvykle na levé straně, takže když si do ní dáte logicky mobil, vypadává při pohybech rukou občas signál - buď mělo být řízení v levém sluchátku a nebo pro jistotu v obou c) mikrofon je skutečně k h*, nepoužitelný, zkoušel jsem to s ním, ale to se prostě nedá, protistrana hodně blbě slyší.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 22:38

Zaprvé, Koss užádný kvalitní sluchátka už sakra dlouho nedělá.
Zadruhé, máš sluchátka za tři stovky, nemůžeš od nich chtít ani očekávat, že budou dotažený konstrukčně, nebudou trpět výpadkama přenosu, ani že budou mít kvalitní mikrofon. Jestli tohle všechno chceš budeš si muset připlatit, tři stovky nejsou dneska vůbec nic.
A zatřetí, rozdíl mezi BT a drátem není o tom, že BT nepřense vysoký frekvence, který starší lidé hůř slyší. Tohle je opět jen další z klasickejch internetovejch mýtů a bludů, že když je člověk starší, tak mu stačí bezdráty atp., protože už nemá dobrej sluch. Zopakuju co jsem tu už psal:
Přirozený zhoršování sluchu přicházející s věkem není omezující pro kvalitní poslech hudby (pokud k tomu nemáme ještě nějaký další problémy se sluchem, samozřejmě). Kvalitní poslech hudby není o tom slyšet co nejvyšší frekvence to je právě opět jen další internetovej mýtus a nesmysl. Kvalitní poslech hudby je úplně něco jinýho než slyšet jako netopýr co nejvyšší frekvence. Snížená citlivost sluchu na vysoký frekvence způsobená stárnutím se pro kvalitní poslech hudby může začít stávat problémem až tak od cca 65 let. Nicméně v případě přirozenýho úbytku sluchu (bez nějakých dalších problémů se sluchem) je to problémem jen v tom, že nám už v takovým věku klesla citlivost na vysoký frekvence, ale v audionahrávkách jsou ty podstatný "audioinformace" stejně obsažený z naprostý většiny pod hranicí 15 kHz až spíš 13 kHz. Nad těmahle frekvencema jsou už z většiny jen tranzienty. A je to tak zcela záměrně dělaný i právě kvůli přirozeným vlastnostem lidskýho sluchu, aby si hudbu mohli naplno užívat nejen mladí, ale i staří.
Navíc snížená citlivost na výšky ve vyšším věku se kdyžtak dá do značný míry kompenzovat použitím ekvalizace na výškách, takže jak říkám, ani tohle není překážkou pro kvalitní poslech hudby, to je právě jen internetovej blud a mýtus.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 10:25

Nemám uši netopýra, ani neposlouchám Wagnerovy opery (takže nepotřebuju rozeznat 30. housle v orchestru), proto používám doma bezdrátové a na cesty mám schované pohotovostní špunty na drátech.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 13:36

Jestli to myslíš jako vtip, tak OK, ale moc se ti nepoved. Jestli to myslíš vážně, tak to znamená, že vůbec nechápeš a nerozumíš tomu co je to zvuková kvalita, kvalitní poslech hudby a vůbec nevíš jaký jsou rozdíly v kvalitě zvuku mezi drátovýma a bluetooth sluchátkama.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
21. 01. 2023 13:46

Mám Sony WH1000-XM5 a jsem spokojený. Chápu, o čem mluvíte, ale neměl jsem nikdy hudební sluch a v mém věku už to stejně neslyším. Je rozdíl mezi různými sluchátky, ale třeba tohle je něco, co možná může být ještě lepší, ale já se necítím ničím ošizen.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 14:32

"Hudební sluch" není pro poslech hudby potřeba. To je jen další z takových těch klasických internetových mýtů a bludů. Ani k tomu aby si člověk mohl užívat kvalitní poslech hudby na tej nejvyšší úrovni hifi není potřeba "hudební sluch."A stejně tak ani přirozený zhoršování sluchu přicházející s věkem není omezující pro kvalitní poslech hudby (pokud k tomu nemáme ještě nějaký další problémy se sluchem, samozřejmě). Kvalitní poslech hudby není o tom slyšet co nejvyšší frekvence to je opět jen další internetovej mýtus a nesmysl. Kvaltiní poslech hudby je úplně něco jinýho než slyšet jako netopýr co nejvyšší frekvence.Snížená citlivost na vysoký frekvence způsobená stárnutím se může začít stávat problémem až tak od cca 65 let. Nicméně v případě přirozenýho úbytku sluchu (bez nějakých dalších problémů se sluchem) je to problémem jen v tom, že nám už v takovým věku klesla citlivost na vysoký frekvence, ale v audionahrávkách jsou ty podstatný "audioinformace" stejně obsažený z naprostý většiny pod hranicí 15 kHz až spíš 13 kHz. Nad těmahle frekvencema jsou už z většiny jen tranzienty. A je to tak zcela změrně dělaný i právě kvůli přirozeným vlastnostem lidskýho sluchu, aby si hudbu mohli naplno užívat nejen mladí ale i staří.
Navíc snížená citlivost na výšky ve vyšším věku se kdyžtak dá do značný míry kompenzovat použitím ekvalizace na výškách, takže jak říkám, ani tohle není překážkou pro kvalitní poslech hudby, to je právě jen internetovej blud a mýtus.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 15:16

Na to, abys ocenil obraz kvalitní TV taky nemusíš být režisér, stejně tak nemusíš mít hudební sluch, abys sis užil kvalitní poslech a ocenil dobrá sluchátka.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 14:16

Jsem jasně psal, že hudbu neposlouchám. Umíš číst? A chápat text?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 14:30

Ano, Já umím číst i chápat psanej text, ale ty zjevně neumíš ani jedno a k tomu si ani nepomatuješ cos sám napsal (mohl by sis to po sobě sice přečíst, aby sis to připoměl, ale to už bych evidentně chtěl moc). Ale oživím ti tedy pamět - napsal jsi, že neposloucháš Wagnerovi opery, ne že neposloucháš hudbu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 04:31

Podľa mňa je dôležité čo vám robí radosť.zbytočne sú mi kvalitné otvorené slúchadlá s príslušenstvom keď som pri priateľke,alebo v práci,lebo na prvom mieste otravujem a preto používam káblové uzavreté a v práci mám hluk takže jedine slúchadlá s ANC.Jasné,že sú rozdiely v kvalite posluchu,ale mám rád všetky majú aspoň svoje malé čaro, výhody aj nevýhody samozrejme

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 02:01

To uvažování by nemělo být jestli bezdrátová sluchátka ano či ne, ale jaká na který účel. Na ven nebo když je potřeba doma volnost pohybu, jsou bezdrátová sluchátka jasná volba. A pro tento účel stačí klidně sluchátka za nižší stokoruny.Na poslouchání kvalitního zvuku z kvalitního zdroje (např. domácí kino, samostatná zvukovka), je lepší volit drátová studiová sluchátka kolem uší s otevřenou nebo polouzavřenou konstrukcí, protože mají mnohem čistší zvuk (na rozdíl od bezdrátových, která mají velké zkreslení a typicky ladí zvuk "líbivě" basově, ale ostatní tóny jsou zastřené) a mnohem lepší zvukový prostor (sound stage). Z mých zkušeností, ani drahé top-modely BT sluchátek nemají kvalitní zvuk a nedosahují zvukových kvalit drátových studiových sluchátek za poloviční cenu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 00:39

"Jednoho dne vám navíc baterie odejede a ve většině případů to znamená konec sluchátek. U sluchátek True Wireless to platí stoprocentně"
To není pravda, u Sony WF-1000XM3 jsem baterky po dvou letech intenzivního používání kvůli poklesu kapacity měnil za nové baterie s větší kapacitou (asi 700 korun za pár, jestli se dobře pamatuju). Viz třeba zde: https://youtu.be/l6DMDP9JOXU... nebo https://youtu.be/iG498JT3Y-k...
Nevýhodou výměny za jiný typ je, že mi to velmi brzo hlásí, že klesá nabití baterie a mám ji dobít, ale hraje klidně dalších pět hodin Kdybych měnil za totožnou, tak by nejspíš problém nebyl.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 23:14

Po letech jsem dal šanci bezdrátu, mam AP Sphunty a Soundeus Fidelity A50 a vidím že mají více nevýhody než výhodyVýhody bezdrátu
- Nepřekáží nikde dráty, takže se s nima dá i volně chodit po místnosti. A taky se po vyndání z tašky/kapsy nemusí rozmotávat
- Sluchátka ani zdroj nemají konektory které se časem vychodí (Jack)
- Kvalita zvuku nezávisí na kvalitě zvukovky zdroje. Obzvláště tablety mají nekvalitní zvukovkyNevýhody bezdrátu
- Po spuštění se automaticky připojí k poslednímu připojenému zařízení, takže je třeba zjistit k čemu se připojily, zařízení najít, sluchátka odpojit a potom připojit k něčemu jinému. Obecně je připojování pomalejší než připojení drátem. V Androidu je postup vlézt do nastavení, počkat až system sluchátka najde, připojit a počkat až se připojí. Ve Windows 10 je to navíc hluboko v nastavení. Nevím proč autor článku tyhle nevýhody bezdrátů nezmínil
- Bezdrátové sluchátka se musí pořád nabíjet a hlídat stav baterie.
- Zvuk je zpožděný, zvláště u filmů a her docela problém
- Některé zařízení vůbec nemají Bluetooth, takže k nim BT sluchátka nejde připojit. I když ty Soundeus Fidelity A50 mají i jack

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 13:37

Lol, jack že se časem vychodí...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
21. 01. 2023 13:48

Ta první nevýhoda se mně nezná. Třeba Samsung Buds se připojí k právě aktivnímu zařízení, ne k poslednímu. Moje Sony také.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
21. 01. 2023 18:08

A když se pustí přehrávání na dalším zařízení, tak nabídnou přepnutí. To je super funkce. Jinak ten článek je clickbait a souhlasím s jedním příspěvkem, že je to vždy o použití. Dřív jsem si i na ven nosil svoje Beoplaye, jak na kabelu, tak bezdrát. Ale prostě není nic jednoduššího než z kapsy vytáhnout Buds. Na doma zase naopak.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 22:03

Mám 3 páry velmi kvalitních Bluetooth sluchátek AKG, AiAiAi, Sennheiser, které přesto používám s kabelem protože tak hrají znatelně o moho lépe.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 21:42

Me prvni TWS jsou Intezze cliq, bez ANC a i tak v MHD spokojenost. Okoli neslysim kdyz hraje hudba. Na poslech metalu a telefonovani jsou super, hudba jede pres AAC a spokojenost. Dlouho jsem nemel v usich tak skvele spunty. Vic nepotrebuji. A koupeno prave kvuli pohodli, zadny kabel, s telefonem muzu pracovat jak potrebuji. Jedine minus vsech TWS je za mne to, ze je zde snada sance, ze pri vyndavani ci nasazovani muzou lehce z rukou vypadnout.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 22:26

Mám Jabra Elite 4, které používám denně a nikdy mi nevypadaly. Je to možná dáno jejich materiálem, který není kluzký.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 19:35

To je zase grcka. To určitě všichni chcou výrobou anc jiste. Mám buds2 pro a reaguje to na kuj hlas úplně perfektně tak nevidím jediný důvod to mít pořád vyple. Na to jsem si je kupoval abych to Anc měl. Využiji všechny funkce co sluchátka nabízejí. Takže autor je úplně mimo. Celý žhavý budu mít krk omotany drátem ty vole.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 20:14

Na rozdíl od vás autor článku popsal výhody a nevýhody z objektivního hlediska. Nejste schopen oboustranné diskuze?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 20:54

Autor to popsal velmi pěkně. Mimo jste vy.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 22:28

Na grcku je čtení tvého příspěvku. To píšeš z hajzlíků v knajpě po pěti rumech?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 13:39

Když chceš hejtit tak je k tomu potřeba mozek a znalost vlastního jazyka. Ten blábol je tost těžký vůbec rozklíčovat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 17:01

Cituju z článku:
"I ten nejkvalitnější Bluetooth kodek LDAC s podporou Hi-Res kvality je komprimovaný a nedosáhne na datový tok, jaký poskytuje klasický drát."
Konec citace.
Tohle je technickej nesmysl, analogovej přenos kabelem nemá a nemůže mít žádnej datovej tok. A výkonovej spojitej elektrickej signál, kterej drátem od drátových sluchátek prochází, už vůbec nemůže mít datovej tok. Citace z článku č.2:
"Samozřejmě, že jak se budou technologie vyvíjet, tak v budoucnu bezdrátový digitální přenos drátová sluchátka překoná"
Konec citace.
Tohle je naprostej nesmysl a čirej blud. Přenos přes drát umožňuje plnou, neboli 100% kvalitu přenosu, takže bezdrát inemůže drát překonat , může se mu maximálně vyrovnat.Citace z článku č.3:
"Klasický kabel má jasně navrch, neboť tam strop daný nekomprimovaným přenosem s větší šířkou přenosového pásma leží daleko, daleko výše."
Konec citace.
Ano, klasickej kabel má u sluchátek jasně navrch, protože co se týče audiosignálů nemá žádný omezení a dokáže přenášet zvuk ve 100% kvalitě. Nicméně v tejhle citaci č.3 srovnáváte analogovej přenos s digitálním přenosem a to je nesmysl. Chtělo by to se v problematice nejdřív trochu orientovat a vyznat. Citace z článku č.4:
Chcete zábavný, nabasovaný, dunící zvuk? Je tu ekvalizér.
Konec citace.
Ekvalizér lze pro drátový sluchátka použít úplně stejně jako pro bezdráty, takže tohle není plus bezdrátů, to je jen další nesmysl.Citace z článku č.5:
Máte rádi čistý, vyrovnaný, přesný zvuk? Pak si uživateli kup dobrá sluchátka a na ekvalizér už nehrabej, nebo dokonce basy lehce stáhni.
Konec citace.
Další dva nesmysly. Zaprvé, vyrovnanej zvuk neznamená zvuk s málým množstvím basů, to ani zdaleka. A zadruhé pokud člověk chce kvalitní zvuk, tak to neznamená, že se musí vyhnout ekvalizéru. Tohle je klasickej zastaralej webovej hifistickej blud, že ekvalizér je vždycky špatně. Není, ekvalizace v podstatě není nic jinýho než trochu jiná, přesnější, složitější a sofistikovanější regulace hlasitosti, a na tom není nic špatnýho. Když se to s ním nepřežene, tak se použitím ekvalizéru, či různých DSP atd., může zvuk právě doladit k naprostej spokojenosti i těch nejnáročnějších hifistů.Citace z článku č.5:
Aby špičková Hi-Fi sluchátka hrála, potřebujete často kvalitní externí zesilovač a D/A převodník, řešíte kvalitu masteringu skladeb, protože to už slyšíte atd.
Konec citace.
Tady je potřeba korekce - kvalita masteringu je slyšet vždy, nejen u "špičkových hifi sluchátek," kvalita masteringu je slyšet i u levných bezdrátů za pár korun. Kvalita masteringu má na kvalitu zvuku mnohonásobně (opakuju mnohonásobně) větší vliv než ztrátovost/bezztrátovost přenosu, i než jakýkoli vzorkovací frekvence, bitový hloubky, kodeky atd., to je potřeba mít na paměti. Rozdíly v kvalitě masteringu slyší každej kdo není nahluchlej, ne jako rozdíl mezi MP3 a FLAC, kterej slyší jen málokdo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 17:53

"Tohle je technickej nesmysl, analogovej přenos kabelem nemá a nemůže mít žádnej datovej tok. A výkonovej spojitej elektrickej signál, kterej drátem od drátových sluchátek prochází, už vůbec nemůže mít datovej tok. "
I analogový signál nese informaci / data a zákonitě má tedy datový tok. Má základní kmitočtový rozsah včetně harmonických a jejich fázových posunů. Přenosový kanál pak má určitou šířku pásma.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 20:20

Přesně jak píšete. Jakmile je signál jednou digitalizovaný, potom už je vždy i po přenesení do analogu konečnou informaci. To co psal LUK nahoře je stejné, jako kdyby napsal že i bezdrát nemůže mít žádnou buitovou rychlost, protože za DACem ve sluchátkách je signal zase analogový a pomocí rekonstrukčního filtru analogový. Jen je DAC přenesen o blok dál, z PC do sluchátek. Takhle to holt dopadá, když laik neinženýr dělá chytrého v elektronice.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 20:45

Ajéje, další "znalec."

Digitální přenos, jako třeba bluetooth má bitrate. Spojitej elektrickej signál (analog) nemá bitrate. Je to prostý jako facka, na to nemusí bejt člověk inženýr aby tohle pochopil, to jako sorry.A jestli tohle fakt myslíš vážně, cituju:
"Jakmile je signál jednou digitalizovaný, potom už je vždy i po přenesení do analogu konečnou informaci."
Konec citace.
Tak to znamená, že nemáš sebemenší tušení jak funguje DA převod. Ale zkusím napovědět, po převodu z digitálu na analog vznikne spojitej elektrickej signál. Tímhle je řečeno vše podsatný (tedy pro toho kdo skutečně rozumí tomu o čem je tu řeč).

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 20:34

Ach jo.
Analogový signál nese informaci, ale v žádným případě ne data. Analogovej přenos zákonitě nemá digitální datový tok. Přenos informací probíhá u digitálu a u analogu diametrálně odlišnýma způsobama. Datovej tok (neboli bitrate) udává množství digitálních informací (bitů) přenesených za určenou jednotku času. To nemá s analogovým signálem společnýho ani fň.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 18:15

Achjo
Já měl vždycky za to, že data se přenáší nakonec vždy anologovým signálem. A tedy může přenášet data. Nikoliv, že v žádném případě data. Ad absurdum, jakýkoliv analogový signál lze interpretovat jako digitální data, byť jsou třeba rozdílná, než vložená informace.
Taky jsem měl za to, že analogový přenos má takový digitální datový tok, jaký si na něj navzorkuju. Koneckonců, analogový signál může být nositelem teoreticky nekonečného velkého datového toku. O zákonu, který by toto zakazoval, jsem nevěděl.
S ohledem na výše uvedené jsem se tedy vždy domníval, že analogový a digitální přenos toho sdílí celkem dost... ten analogový signál.Tak jak to je?
Jak se jinak máš, LUKu?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 21:27

Acho jo.
Elementární neznalost a nepochopení preblematiky.
Ano jakejkoli analogovej signál lze převést na digitální data, ale to neznamená, že když se analogovej signál digitalizuje na signál digitální, tak výsledkem je analogovej signál o digitálních parametrech, to je technickej blud, hovadina a nesmysl. Výsledkem digitalizace analogovýho signálu je od původního analogovýho signálu zcela odlišnej signál digitální, kterej s původním analogovým signálem má společný jen to že jde o elektrickej signál se shodným informačním obsahem, ale informace jsou v něm obsažený už ve zcela jinej podobě.
Ještě tedy jednou (a snad už naposled), analogový přenos, neboli přenos pomocí spojitýho elektrickýho signálu, nemá digitální datový tok, nemá žádný vzorkování a už vůbec nesdílí s digitálním přenosem analogový signál. Proboha. Takhle to vypadá když se pustí do diskuse někdo, kdo je přesvědčenenej, že danej problematice rozumí a přitom o tom ví evidetně prd a jen motá pravý přes levý. Doporučuju si příště o danejch věcech skutečně něco nejdřív zjistit, než se pokusíš "diskutovat." V první řadě je potřeba si uvědomit, že "informace" a "digitální data" nejsou v tejhle technice to samý a dál pak pokračuj například tady, máš tam perfektně jednoduše vysvětleno co je to analogovej a co digitální signál:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Digit%C3%A1ln%C3%AD_... ...
A dál například tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskr%C3%A9tn%C3%AD_... ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nyquist%C5%AFv%E2%80... ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Aliasing...
Dál pokračuj ve studiu sám, snad postupně nabydeš potřebný znalosti a pochopíš tak jak skutečně tyhle věci fungujou.A jak se mám? Jako všichni ostatní, můj život podléhá entropii, opotřebení a smrti. Ale děkuji za optání.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 00:01

Žiš LUKu, to ti opravdu mám napojit konkrétní pasáže tvého příspěvku s konkrétními reakcemi příspěvku mého? Nebo co ti uteklo?
Takhle by to mohlo vypadat, kdyby se pustil do diskuse někdo, kdo buď neumí číst, nebo je nějak nabitý touhou si tu vlastní kravinu hájit za každou cenu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 00:39

https://www.youtube.com/watch...
Vrať se až si o problematice nastuduješ alespoň základy.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 17:56

Tak zase dlhodobo vieme, ze v tomto sa Jarda Puk sa vyzna, to sa musi nechat

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 22:05

Konecme niekto, kto tomu rozumie. Ale mimochodom ja pocujem velky rozdiel medzi MP3 a FLAC

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 10:29

To asi poslouchas nejaky starsi nekvalitni 128 kbps MP3 soubory, protoze mezi V0/320 a FLACem je rozdil naprosto minimalni, a musis se vylozene soustredit na urcity tony/nastroje, abys neco dokazal poznat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 12:48

Někdo slyší rozdíly mezi ztrátovou MP3 320kbps a bezztrátovými FLAC, WAV atd., ale naprostá většina lidí ne, ty rozdíly jsou jen malý. Já rozdíl mezi MP3 320kbps a bezztrátovýma FLAC, WAV atd. taky slyším, ale to pro kvalitní poslech není nic důležitýho, mnohem podstatnější a mnohonásobně větší rozdíly ve zvuku udělá mastering.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 22:56

"Ano, klasickej kabel má u sluchátek jasně navrch, protože co se týče audiosignálů nemá žádný omezení a dokáže přenášet zvuk ve 100% kvalitě."
..to vypadá jako by na kvalitě kabelu vůbec nezáleželo. Nejsem ten co by s kabely dělal vědu, ale určitě má na zvuk vliv. I kabel má své negativní vlastnosti a omezení, které snižují tu možnou 100% kvalitu. Proč by, jednou v budoucnosti nemohl bezdrátový přenos překonat ten drátový. V dávné minulosti by vám asi řekli že přenést zvuk vzduchem je nemožný, a kde jsme teď. Osobne zatím preferuji drát, a co přinese budoucnost si nedovedu představit.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 12:35

Kabel u drátovejch sluchátek dokáže přenášet signál na 100% a protože, jak víme, hranice 100% je maximum který nelze překročit, tak bezdrát nemůže překonat drát. Prostá elementární logika nic víc.
A pro upřesnění, mluvím o normálně kvalitních kabelech, ne o těch co jsou tak mizerný, že nejsou schopný přenášenej signál nedegradovat. Nedegradovat přenášenej signál musí dokázat a dokážou kabely všech normálně kvalitních sluchátek. A přenést zvuk vzduchem bylo na tejhle planetě možný už od doby kdy se tu zformovala atmosféra. Zvuk se šíří vzduchem. Takže v jakkoli dávnej minulosti by mi těžko někdo mohl tvrdit, že zvuk nelze přenést vzduchem .
Ale chápu, myslíš přenos zvuku v podobě digitálního signálu. To v plnej nedegradovanej kvalitě umíme už od doby kdy vznikly první bezdrátový datový sítě. Problém bezdrátovejch sluchátek ovšem je to, že pro bezdrátový sluchátka se používá bluetooth, který dodnes není schopný přenášet digitální audio signál beze ztrát.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 16:36

Mám už několik let špunty Sony WF-1000 XM3. Používám je převážně když jedu do práce MHD. Právě to automatické přepínání ANC podle toho co dělám je super. Jedu šalinou, zapne se a já slyším obsah. Když vystoupím a jdu městem, tak naopak slyším i okolí a nepřejede mě auto. Teď v zimě, kdy mám bundu a nevidím ani na hodinky, si nechám přečíst notifikaci, když přijde, nebo přes Google Assistenta vytočím hovor.
Na dlouhé nošení, nebo poslouchání to není, ale k drátovým peckám bych se vracet nechtěl. Ty funkce okolo mi zcela vyvažují ostatní nevýhody.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 19:01

Já špunty ani asistenta nevyužívám, ale chápu, že ti ty sluchátka a funkce vyhovují. Nepochopitelně tvůj příspěvek nemá žádné plus a má dva mínusy.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 19:37

Ty sonky a jejich vzhled je katastrofa pak to že vypadávají z uší jen trošku rychleji otočím hlavou. Argonomie na hov... njn Sony. Anc mám zaple pořád nejsem blbec abych se nepodíval zda něco nejede 🤦🤦🤦

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 00:41

Ano, WF-1000XM3 z uší vypadávají; XM4 už mají zcela odlišný design a ty mi nevypadly ani jednou.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 12:45

Lidí co nejsou blbci jsou plné hřbitovy.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:35

U větších sluchátek je výměna baterie většinou možná, pokud přijdete na to jak to nedestruktivně otevřít. Jinak souhlas že input lag je vážnej problém a proto jsou bezdráty naprosto k ničemu na hry nebo na filmy kde potřebujete dobrou synchronizaci zvuku a videa. Ale na hudbu na ven nebo do práce je to super, už si nedokážu představit bejt zadrátovanej.
Jinak další výraznej problém bezdrátů je že neovlivníte kvalitu a výkon vestavěnýho zesilovače, když to hraje potichu nebo zkresleně na vyšší hlasitost, tak s tim nic neuděláte, u klasickejch sluchátek udělá velkej rozdíl když to připojíte ke sluchátkovýmu zesilovači místo napřímo do mobilu nebo do PC.
PS: spousta bezdrátů má možnost připojení i kabelem, třeba moje kossy to umožňujou, ale u těch malejch to logicky možný neni

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 16:25

"Bezdráty musíte nabíjet, klasiku ne. Jednoho dne vám navíc baterie odejede a ve většině případů to znamená konec sluchátek. U sluchátek True Wireless to platí stoprocentně."https://support.apple.com/airpods/repair...
We can replace your AirPods battery for a service fee. Our warranty doesn’t cover batteries that wear down from normal use.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:37

U všech bezdrátů co jsem měl jsem se baterii nějak dostal, ale v případě prťavejch sluchátek je to často dost destruktivní proces a na těch sluchátkách to vidět bude. Otázka je ale jestli člověk sežene odpovídající baterii která by se tam vešla. U velkejch kossů co používam hlavně v práci by to asi nebyl problém, tam je místa celkem dost, dokonce uvažuju že bych tam dal 2 stejný baterky protože to místo na baterku je i v druhý mušli a nic tam neni, to místo je prázdný, akorát bych to musel propojit přes hlavovej most kterej se mi zatim nepodařilo rozebrat

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 16:10

Fakt ty drahý špatný bezdráty nekupujte. Jste fakt blbý nebo co? https://www.banggood.com/cs/BlitzWolf-BW-HP2-Pro-b... ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 15:42

Kdo se chce pořád s*át s kabelem, ať si klidně poslouží, pro nás ostatní toto příslušenství s nástupem bezdrátu prostě přestalo existovat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 16:35

Megapohodlnosť na úkor kvality zvuku.... Tomu sa hovorí "pôžitkár"... Neznaboh zvuku Dashiell.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:39

Ono je to ale hlavně o účelu k jakýmu to kupuješ. Venku nebo v práci už si nedokážu představit bejt zadrátovanej ale na kvalitní poslech doma, nebo když vadí input lag (hry, filmy) jsou bezdráty nesmysl. Ale věřim že i bezdráty jdou udělat bez input lagu když se jim chce, podobně jako bezdrátová myš kde 99% myší co jsem testoval mělo input lag a pak jsem si koupil Razerku která žádnej lag nemá (nebo jenom minimální) takže asi všechno jde když se chce. Ale možná to taky záleží třeba na výkonu mobilu protože logicky mobil to musí nejdřiv zkomprimovat do toho formátu ve kterym to pak posílá přes BT do sluchátek, ale měl jsem input lag i na dost silnym PC, takže asi ten kodek sám o sobě je pomalej.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 10:56

Jo o tom výkonnostním problému se taky nemluví. Připojil jsem BT sluchátka (AlzaPower Sphunty) k levnému Android TV boxu a ten zvuk se seká, takže se to nedá poslouchat. Drátové tenhle problém nemají. Připadá mi že autor záměrně vynechal některé nevýhody bezdrátu aby vyšel jako lepší. Další nevýhoda je složitost připojování, tu už jsem v tomhle vlákně popsal

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
22. 01. 2023 13:03

Tohle mi na starym mobilu dělalo taky, ale tam se kolikrát zasekávalo i normální audio přes kabel a to to byl tenkrát mobil s 1,8 GHz osmijádrem a 4GB ram, prostě ty mobily jsou na prd a PC je furt naprosto superiorní zařízení. Teď mam Zenfone 8 a je to snad poprvé co mi všechno funguje a nic se neseká, ale aktualizace androidu už povolovat nebudu, mam s tim hodně špatný zkušenosti, pokud všechno funguje tak žádnou aktualizaci neschválim.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 18:20

Drtivá většina uživatelů má sluch na takové úrovni, že prostě rozdíl v kvalitě nepozná. Takže zpátky na zem...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
22. 01. 2023 13:05

To záleží na tom jak špatný to je, protože některý bezdráty jsou fakt špatný a při vyšší hlasitosti je to brutálně přebuzený, což samozřejmě neni kodekem ale internim zesilovačem ve sluchátkách kterej to nedává. Že je tolik lidí co to neslyšej, nebo jim to dokonce nevadí, to je dost smutný. Na menší a střední hlasitost to všechno tak nějak hraje, průser nastane až když to dáš nahlas a tam je většina bezdrátů limitovaná slabym výkonem zesilovače. Příště budu asi hodně koukat na to aby to mělo co nejcitlivější měniče aby to hrálo nahlas aniž bych musel dávat volume na max. Tenhle problém se tolik neprojeví u moderních uměle zesílenejch nahrávek, ale spíš u těch starejch kvalitně nahranejch s velkou dynamikou kde člověk na těch bezdrátech nic neslyší protože to nejde dát nahlas a tak to zase musíš zesilovat ekvalizérem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 10:22

Blbost

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 20:50

No jo, tak chápu, že asi nemáte úplně citlivé uši, tak BT stačí. Žádný požitek to nebude, ale plno lidem to stačí.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 10:53

A jak řešíte problém s připojováním? Přesněji tedy problém že když sluchátka zapnete, připojí se k tomu k čemu byly připojené naposledy. Když je potřebujete připojit k něčemu jinému, musíte to zařízení najít, sluchátka odpojit a až potom se dají připojit. Když k tomu přidám i zpoždění zvuku a nutnost sluchátka pořád nabíjet, tak uvažuju o návratu k drátu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
22. 01. 2023 13:09

Tohle opruz je, to je fakt, často je potřeba to vypnout a pak znova zapnout a spustit párování a znova spárovat, ne vždycky se povede propojení se zařízením automaticky případě po kliknutí na dřív spárovaný zařízení který zrovna vysílá. Ale většina lidí má bezdráty jenom k mobilu a tak tenhle problém tolik řešit nemusí. A lepší sluchátka maj snad oddělený tlačítko pro vypínání a párování, což taky hodně času a nervů ušetří, nechápu proč to tak neni na všech.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 15:41

Je to tak jak píšete. Zatím používám kabel a s ničím jsem neměl problém, ale párkrát jsem si vzal studiové monitory i do tramvaje a tam už to trochu těžkopádné bylo. Co je za mě největší výhoda bezdrátových sluchátek není ani tak to že nemají drát, ale právě zabudovaný DAC. Můj ntb má např velmi nekvalitní zvukovou kartu a tam je to fakt znát. Stejně tak se levné DACy dávají do 90 procent notebooků, telefony jsou na tom za mě paradoxně lépe. A jak jde trend odstraňování audio jacka z mobilů a ntb dále, možná by stálo za to začít vyrábět drátová sluchátka se zabudovaným DACem a kabelem usb-c. Tam by byl potenciál nabídnout nekompromisní zvuk ať už jste na jakémkoliv zařízení. Existují sice ty DACy ve velikosti flashky, ale to není dle mého názoru praktické ani u telefonu, ani u ntb.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:42

No ale častějc to bejvá spíš naopak, DAC a interní zesilovač ve sluchátkách nejenomže hraje zkresleně ale ani to nejde dát nahlas, hraje to jak kdybych ty monitory píchnul jentak do kompu bez sluchátkovýho zesilovače a pak to musim na mobilu zesilovat ekvalizérem, což zase přinese další zkreslení. Holt za kvalitu se platí, určitě jde udělat kvalitní bezdráty, ale asi to nebude za litr, ani za 2 litry. U drátovek pro celkem solidní poslech na doma stačej sluchátka za 1500 Kč a nedá se to srovnat s tim jak hrajou bezdráty za 3 tisíce. Na druhou stranu ale ty bezdráty využiju spíš v práci v kraválu a tam zase nějakou extra kvalitu zvuku nepotřebuju, navíc kvalitu zvuku snižuje ještě aktivní potlačení hluku, což je ale v kraválu nutnost.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 20:28

Ano ano, souhlasím. Já si pořídil budget monitory Maono slevněné na 800 Kč na alze a jsem až překvapený, jak skvěle zs tu cenu jsou. Bezdrátové sennheiser za 2.5k se jim ani nevyrovnají, ale musí být dobrý DAC. K DACu ve sluchátkách: máte naprostou pravdu, ve sluchátkách bude DAC v těsnějším prostředí, blíže jiné elektronice a bude více rušen. Ale s kvalitním stíněním a filtry není problém rušení snížit na minimum, jenom to bude hodně stát. Nelze ale popřít, že pořádnému DACu ve své dedikované krabičce se žádný malý zázrak nikdy nevyrovná. Ale poukázal jsem na to, že pokud je trend odstraňování jacků z mobilů a i ultrabooků, byl by zde prostor na trhu pro drátová sluchátka s DACem vevnitř.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 20:48

Tak koupit si nějaký iFi Go Link za ani ne 15 stovek k notebooku či telefonu a problém kvality DACu rázem zmizí a dostupná kvalita u bezdrátových sluchátek se může jít klouzat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
uni
20. 01. 2023 15:12

Přesně ty body z kladů mi mluví z duše. Zvláště druhý bod mnoho lidí nechápe a jsou (no, byly) kolem toho vleklé diskuse 🙂
Ale hlavně bod jedna, díky bohu za tuhle evoluci!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 14:10

Do výhod bezdrátů bych přidal i jednoduché ovládání přehrávání přímo na nich. Jak jeho spuštění/zapauzování, tak třeba i štelování hlasitosti. S normálními drátovými je na to vždy potřeba odněkud vylovit mobil/přehrávač a řešit to na něm... Ano, jsou i drátová sluchátka s "ovladačem" přímo na kabelu, ale to je další věc, která vlastně už zasahuje do kvality zvuku, který přes to prochází. Nepořizuji si rozumně drahé "dráty", abych pak snižoval jejich schopnost skvěle hrát tímhle nesmyslem...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 16:37

Divím sa že ti nevadí aj to, že si musíš zadok po veľkej potrebe utierať sám, a neurobí to za teba nejaký robot z aliexpressu....

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 21:20

Mně to tedy rozhodně nevadí, protože pokud to jde, tak vždy vyrážím s drátovými špunty do uší
To jenom ta proběhlá corona-krize, kdy jsme někde museli mít na xichtě roušku/respirátor, mně donutila koupit si i bezdráty. Rouška/respirátor, resp. ta jejich poutka za ušima prostě s dráty vedoucími do uší moc "kompatibilní" nejsou Hlavně, když se to pořád nandávalo a za chvíli zase sundávalo... Plus když jsem chtěl třeba s někým mluvit, tak jsem musel jeden špunt vytáhnout z ucha. Měl jsem to pořád nějak zamotané do sebe, protože k tomu mám (výměnný, samozřejmě ) kabel, který ale vede za ušima. To se prostě nedalo řešit nějak rozumněji než tu dobu přetrpět s mnohem zvukově horšími bezdráty. A to mám Galaxy Buds Pro první verze...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 21:54

Tak vidíš.... Ja som rúško/respirátor mal na tvári dokopy 3 hodiny za celú "plandémiu", a div sa svete, žiadnu coronu som nedostal...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
21. 01. 2023 10:26

Ne všichni jsou asocialové nonstop zalezlí doma.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:46

No to většinou právě moc jednoduchý neni, jakou pauznout a znova spustit přehrávání jo, ale to ostatní bejvá hrozně krkolomný že si to většinou ani nepamatuju jak to udělat. Navíc když jsem delší dobu mimo signál mobilu a pak se vrátim, tak se často stává že musim sluchátka vypnout a pak dlouho podržet a znova spustit párování, vyřešilo by se to jednodušše tim že by tam bylo extra tlačítko pro párování bez nutnosti vypínání a zapínání, ale to by asi bylo o 20 halířů dražší tam to tlačítko dát. Taky by to fakt chtělo udělat něco s tou výdrží, i 24 hodin je málo když to začne pindat zrovna když se mi to nehodí. Svoje velký kossy jsem rozebíral a vešla by se tam 4x větší baterka kdyby chtěli, takže ta malá výdrž je jenom uměle udělaná aby mohli větší výdrž prodávat za prémiový prachy. Uvažuju o upgradu baterky ale budu muset dát druhou do druhý mušle a propojit to přes hlavovej most kterej se mi zatim nepovedlo nedestruktivně rozebrat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 22:45

Tvl si na týlní most gumicukem namontuj 20000mAh powerbanku.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 13:37

S (ne)vyhodama v clanku v zasade souhlasim, ale...Chce to vybirat sluchatka podle planovanyho pouziti. Napriklad kdyz budu chtit volat z tramvaje, tak si snad koupim takovy, pro ktery to neni problem, ne?
To je jako kdybych si koupil CB tiskarnu a stezoval si, ze netiskne barevne

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 17:55

Stale by som bol radsej, keby ludia (okrem nevyhnutnych pripadov) netelefonovali z tramvaje.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 19:05

No to klasické telefonování su schopný tolerovat, ale co nepochopím je, když si dement dá mobil na repráček a volá jak z vysílačky.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 22:21

Toto je extremne rozsirene v zahranici. Pracujem v AT a takto tu telefonuje 95% ludi.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 13:34

Já si pořídil bezdrátové sluchátka tws kvůli práci, tam by mi kabel hodně překážel, to se nedalo, zkoušel jsem, pořád mi kabel překážel. Kabel je fajn ale musím myslet na to jak jsem daleko od zdroje, to u bt sluchátek řešit nemusím. Málem jsem párkrát rozbil telefon když jsem měl kabel. Sony WF xm3 až na velikost bych neměnil. Wh xm4 už vůbec. Max za novější. To anc je super, teď už osobně sluchátka bez anc nechtěl ani zadarmo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:48

Taky jsem je kupoval kvůli práci ve výrobě, dělat s kabelem prostě nejde, člověk za to furt tahá a zasekává se o to, už jsem takhle zničil několik sluchátek, nehledě na to že je to nebezpečný u strojů. Posloucham tak že mam mobil někde v šuplíku takže se nemusim bát ani o mobil (pokud mi ho Rumuni neukradnou). Uvědomuju si že ty sluchátka hrajou mizerně a maj input lag, ale účel to plní a to je hlavní, na domácí poslech nebo na hry jsem to nekupoval.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
20. 01. 2023 13:23

Pořídil jsem si Bluetooth reproduktor k počítači, abych neměl zbytečně kabel navíc. Ale stejně ho mám připojený přes kabel, protože to zpoždění bylo neakceptovatelné

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 16:51

A proč děláš takový kraviny? Lidi zbytečně vyhazujou prachy pod vlivem marketingu a když jim (jako někdo kdo se v audiu hrabe celkem dlouho) řekneš že je to kravina, tak tě ještě urážej, přitom se jim jenom člověk snaží ušetřit prachy. To tak máš i se všema těma dolby atmos, prostorovejma zvukama z díry za televizí, HDR a dalšíma nálepkama, všechno jsou to jenom marketingový sračky. Buď ten displej nebo projektor má dobrej obraz a kontrast, nebo nemá, stejně je to se zvukem. BT reprák může hrát v pohodě pokud je v tom slušnej zesilovač a samotný měniče a má to aspoň trochu rozumnou konstrukci, ale ten input lag je u současný generace prostě problém. Průser je že spousta lidí tyhle věci vubec nevidí a necejtí, i většina bezdrátovejch myší má input lag ale když to někomu řeknu tak začně zase kecat jak jsou furt negativní a jenom si na všechno stěžuju, lidi jsou tim marketingem a tou americkou kulturou všehospokojenosti tak zmagořený že jim nevadí ani kupovat nefunkční výrobky.
Kdyby byl každej jako moje babička (která je schopná reklamovat i to že nit na šití nemá 500 m ale 499 m) tak by žádná myš input lag neměla protože by si nedovolili takovej výrobek prodávat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 20:45

Tak HDR není žádný tahák. To je prostě technologie obrazu. Pokud se bavíme o ultralevných zařízeních, tak tam ano, tam je to v podstatě jen nálepka a ve výsledku horší zážitek, než u klasického SDR.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
22. 01. 2023 13:00

Ale jde o to že pod tu nálepku HDR se dneska schování hlavně lokální stmívání obrazu a to je v podstatě celá věda, ten panel sám o sobě lepší kontrast nemá a lokální stmívání funguke i s SDR contentem, já prostě nemam rád to když něco takhle znormujou takže pak každej potřebuje tu speciální certifikaci aby to využil, to je zlo. Lokální stmívání je furt jenom ochcávka která může vytvářet artefakty v kontrastních scénách, buď ten panel má dobrej kontrast, nebo nemá, nic jinýho pro mě neexistuje.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
22. 01. 2023 15:47

U OLED se žádné lokální stmívání pod HDR neschovává.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
28. 01. 2023 10:47

Však OLED je také jediná technologie (možná ještě s přimhouřením všech očí QLED), která si může s pojmem HDR zahrávat.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
20. 01. 2023 12:54

...koukat jako puk... ...jako malej Jarda...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory