Philips 32PFL5522: test LCD televizoru

18. ledna 2008
TWEET SDÍLET
Nejvyšší řady televizorů Philips patří k absolutní špičce po všech stránkách. Jak na tom zástupce z nižší modelové řady?

Jedním z cenově dostupných 32“ LCD televizorů je Philips 32PFL5522. Ušetříte a dostanete stejně kvalitní obraz?

Již čelo televizoru a dílenské zpracování dává najevo, že jde o značkový výrobek. Lesklý plast lemující obrazovku a podstavec z tlustého skla navozuje pocit kvalitního výrobku. Dva reproduktory jsou (jak je nyní již zvykem) umístěny pod obrazovkou.

Ovládací prvky naleznete na levé straně televizoru. Základní tlačítka pro volbu programu či hlasitosti doplňuje tlačítko pro vyvolání menu televizoru, takže dálkové ovládaní není třeba mít vždy po ruce. Na stejném místě jsou i konektory pro rychlé připojení kamery a výstup pro sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ke konektorům na boku se díky otočnému stojanu dostanete snadno

Zadní strana nabízí trochu chudší výčet konektorů. Dva HDMI vstupy jsou přítomny, tudíž s připojením více přístrojů nebudou problémy. Výstup zvuku a obrazu Philips nabídne na konektorech SCART, což pro případné připojení rekordéru vybaveného pouze analogovým tunerem stačí. Stále více výrobců vybavuje svůj televizor CI slotem, sloužícím například ke vložení dekódovací karty pro případný příjem placeného kanálu – Philips není výjimkou. Vzhledem k vestavěnému DVB-T tuneru považuji počet přípojných míst za dostatečný, majitelé AV přijímače mohou postrádat samostatný výstup zvuku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na televizoru nenaleznete počítačový VGA vstup a oddělený vstup zvuku pro HDMI. Vzhledem z tomu, že největší počítačové rozlišení, jenž televizor akceptuje, je 1024 × 768 pro připojení PC vhodný není

Pochválit musím otočný postavec – má vzadu plastovou objímku pro svedení všech připojených kabelů středem, takže za televizorem nebude vidět obvyklá změť kabelů. Stejně tak je stojan otočný, což je příjemné například při připojení sluchátek k bočnímu výstupu. Robustní i stabilní provedení stojanu pro změnu uvítají rodiče neposedných dítek.

Klepněte pro větší obrázek
Dálkový ovladač má správnou velkost. Rozložení tlačítek je přehledné a intuitivní, jen pokud špatně vidíte na blízko, může vám činit problém přečíst drobnější popisky menších tlačítek

Komfort s podmínkou

Po základní volbě jazyka a země spustíte automatické ladění kanálů – po ukončení ladění obou tunerů následuje informace o počtu nalezených kanálů (analogových) či služeb (digitálních).

Menu je zpracováno přehledně jak je u firmy Philips zvykem a pohyb v počeštěném menu je intuitivní. Možností voleb je dostatek i pro člověka, který si vše rád přizpůsobí a nechce využít pouze přednastavené režimy. Po uživatelské stránce si televizor zaslouží opravdu pochvalu a i naprostý laik nebude mít problémy s úpravou předvoleb či například pojmenováním naladěných stanic. Philips navíc nabízí časovač, což je výborná funkce pro majitele rekordérů bez digitálního tuneru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nastavení obrazu je poměrně bohaté, k dispozici je i funkce Kontrast Plus (zvyšuje kontrast). K dipozici je také přehledný časovač, jenž umožní nahrání vybraného pořadu na externí zařízení

Výtku mám k volbě formátů obrazu – bohužel není automatická i analogu, jak se stává pomalu standardem, ale vždy musíte odpovídající formát nastavit ručně. Při přepnutí kanálu se volba navíc neuloží pro každou předvolbu zvlášť, takže při přepínání uživateli nezbude nic jiného než, vždy přizpůsobit formátu obrazu. Nabídka úpravy formátů obrazu je kompletní včetně zvětšení a správnému posunutí obrazu 4:3 s titulkami.

Zvuk zastíní obraz

Citlivost analogového je spíše průměrná, u digitálního tuneru je velmi dobrá. U analogového zůstává při slabším signálu poměrně dost viditelný šum (ani volitelná redukce šumu příliš nepomáhá), při kvalitním analogovém signálu šum již není tolik patrný. Pro kvalitní obraz našeho pozemího vysílání je u testovaného modelu zkrátka potřeba kvalitní příjem – např. původně špatný obraz z Novy televizor již vylepšit nedokáže. Obraz z digitálního tuneru působí velmi dobře a detailně, digitální artefakty jsou téměř neznatelné. Přestože je obrazovka podle technických parametrů rychlá, ve skutečnosti barevné plochy při rychlých pohybech kamery mají sklon k slévání drobných detailů a chvění. Při sportu se objekty nerozmažou, nicméně ke snížení ostrosti hran dochází.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Nastavení zvuku je více než dostačující a Philips nabídne i doladění zvuku dle osobních preferencí 

Vizuálně na první pohled obraz působí velmi dobře, podání barev je výborné a pleťové barvy jsou přirozené. Podle toho co sledujete, dle umístění televizoru a podle vlastního vkusu, si můžete vybrat mezi pěti předvolenými obrazovými režimy – přirozený, bohatý, multimédia, měkký a osobní (vlastní předvolené nastavení). Každý režim má své klady i zápory, například v režimu multimédia se sice obraz projasní a rozsvítí, nicméně dochází k drobnému barevnému posuvu směrem do fialové.

Při správném nastavení jsou barevné přechody korektní, problémy ovšem činí mezní odstíny barev a černé. Nejtmavější a nejsvětlejší odstíny již televizor nedokáže zobrazit a tak čitelnost tmavých nočních scén není příliš dobrá. To je pravděpodobně daň za poměrně dobré podání černé. Jednotlivé polotóny ovšem již při korektním nastavení kontrastu televizor prezentuje dobře. Průměrné je oddělení jednotlivých barev.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Přehledné EPG nemá s českými znaky žádné potíže 

Zvuk televizoru mne opravdu potěšil. Pro jeho nastavení jsou k dispozici tři přednastavené režimy – řeč, hudba a osobní. Také si můžete upravit zvuk pomocí sedmipásmového ekvalizéru či například zvolit simulaci prostorového zvuku. U filmů či u hudby byl zvuk velice příjemný, dynamický a vyrovnaný. Při vhodném nastavení dokáže Philips také překvapivě dobře reprodukovat basy. Pokud divák sedí přímo před televizorem, je prostorový zvuk velmi dobře naznačen a to zcela bez časté ztráty čitelnosti dialogů. Jednoduše zvuk – velmi dobře.

Závěr? Náročnější diváky kvalita obrazu nijak nenadchne – těm bych raději doporučil si připlatit a zvolit některou z vyšších řad televizorů Philips. V souhrnu představuje levnější řada 32“ ekonomickou volbu pro méně náročného uživatele. Ve srovnání s dražšími a vybavenějšími modely stejného výrobce nabízí Philips 32PFL5522 méně precizní obraz – především přepočet televizního vysílání z nižšího rozlišení a podání tmavých scén. Preferujete-li však cenově zajímavý, velmi příjemný televizor s propracovaným vzhledem, dobrým zvukem a uživatelskou přívětivostí, budete spokojeni.

Klady

 • design
 • ovládání
 • dobrý zvuk

Zápory

 • citlivost tuneru
 • podání tmavých scén

Philips 32PFL5522

Orientační cena 23 990 Kč

 • úhlopříčka 81 cm (32“)
 • zobrazovací technologie LCD
 • rozlišení 1 366 × 768 bodů
 • pozorovací úhly 176°/176°
 • kontrastní poměr 7 500:1 (dynamický)
 • jas 500 cd/m²
 • obrazové formáty 4:3, 14:9, 16:9, zvětšení titulků, velké zvětšení (Super Zoom), širokoúhlý
 • vylepšení obrazu Pixel Plus HD, zdokonalení přechodů jasu, zdokonalení barevných přechodů, zdokonalená funkce dynamic contrast, Contrast Plus, technologie 3:2/2:2 motion pull down, hřebenový filtr 3D, Active Control, Digital Noise Reduction, potlačení zubatých hran, progressive Scan
 • normy PAL/SECAM, DVB-T MPEG2
 • počet tunerů 1, DVB-T/analogový
 • teletext ano, 1 000 stran
 • česká nabídka ano
 • obraz v obraze jen teletext
 • reproduktory 2× 10 W
 • vylepšení zvuku automatická úprava hlasitosti, dynamické zvýraznění basů, Incredible Surround
 • konektory 2× HDMI, 2× SCART (1× RGB), kompozitní video + stereo, komponentní video + stereo, S-video, sluchátka
 • podstavec otočný
 • spotřeba 140 W/ 1 W
 • rozměry (v × š × h) 609 × 805 × 210 mm
 • hmotnost 17,5 kg
 • příslušenství dálkový ovladač, návod, napájecí kabel

Zapůjčil

 • Philips Česká republika, Praha
 • kontakt 233 099 111, www.philips.cz
 • záruka 2 roky

AVmania.cz hodnotí
designKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
obrazKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
funkceKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek7/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Test, LCD a LED, Televize na Heureka.cz

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

** Půlnoční nákup iPhonů není dobrý nápad ** Kupujícího v New Yorku po cestě z Apple Storu přepadli ** Odcizili mu pytel s iPhony v hodnotě 95 tisíc dolarů!

Martin Chroust
USAiPhone
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Pokračování série The Settlers už jsme tady měli mít dlouhou dobu. Ubisoft ale nakonec celý projekt značně předělal a výsledek nám předvedl s novým videem.

Martin Nahodil
The Settlers: New AlliesDatum vydání
Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Unikát, univerzál a výkonný dříč. Test tabletu a počítače Microsoft Surface Pro 9

Tablet Surface dotahuje Microsoft pomalu k dokonalosti. Jeho devátá generace využívající nejnovější procesory Intel Alder Lake je toho důkazem.

Antonín Trčálek
Surface ProTestyMicrosoft
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

Vypadá jako iPhone 14 Pro Max, ale zdání klame. Čínská kopie však stojí jen dvacetinu toho, co originál

** Kopii iPhonu 14 Pro Max dnes pořídíte o 90% levněji, než originál ** Krabička je stejná, telefon má samozřejmě jiný hardware i výkon ** I přesto máte pocit, že držíte skutečný iPhone

Martin Chroust
ČínaKopie
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečná „díla“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý
DatacentraServery
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy

Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy

Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu