Philips 42PDL7906H: dokonale designový LCD televizor (test)

25. listopadu 2011
TWEET SDÍLET
Philips 42PDL7906H: dokonale designový LCD televizor (test)
Krasavec s Full HD rozlišením a LED podsvícením nabízí nejen pasivní 3D, ale také díky Ambilightu nevšední zážitek při večerním sledování filmů. Bude to ale stačit?

On-line aplikace, NET TV, multimédia, EPG

Osobně mám pocit, že výrobce musel volit kompromis mezi výbavou a přehledností, přičemž občas něco zjednodušil příliš. Vše je ale otázkou zvyku a předpokládám, že pokud majitel nemá srovnání, tak s největší pravděpodobností vše přijme za své, nebude nic výrazněji postrádat. Proto berte můj komentář jako tzv. rozdílový, tj. co je zde jinak, než jsem zvyklý z televizorů jiných výrobců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

EPG (elektronický programový průvodce) je k dispozici ve dvojím provedení – vysílaném a internetovém (v nastavení se musí zvolit, jaký chcete). To z pozemního vysílání je graficky jednoduché, vidíte aktuální a následující pořad. Jiné forma zobrazení zde bohužel není. Pokud si zvolíte to z internetu, spustí se pohledná barevná aplikace s náhledem sledovaného pořadu. Víc než aktuální a budoucí pořad ale opět nevidíte. Nicméně vše působí přehledněji, a především zde můžete nastavit i nahrávání pořadu na připojený pevný disk pro pozdější sledování.

 

Pokud máte připojený HDD, televizor vždy průběžně ukládá sledovaný program, můžete pořad zastavit, vrátit, posunout, to vždy od okamžiku, kdy jste na program přepnuli a dokud jej budete sledovat. Po přepnutí na jiný program to platí opět, průběžná nahrávka time-shift se sama vymaže. Pokud chcete ale pořad nahrát trvale, musíte tak učinit naprogramování přes EPG. Tlačítko přímého nahrávání na dálkovém ovladači není, alespoň na jiný způsob jsem nedošel.

Klepněte pro větší obrázek 
 

Vestavný přehrávač fotografií, hudby a filmů nabízí rychlé a přehledné procházení položkami. Fotografie i hudby byly bez problémů, televizor umí přehrávat i soubory ze sítě přes DLNA. U podpory filmových souborů se zastavím. Televizor zvládá DivX i MKV soubory s běžným zvukem. Neporadil si s DTS zvukem, s českými titulky, filmy s poměrem stran 21:9 byly nekorektně roztaženy na celou obrazovku. Testovaný televizor byl ale jeden z první kusů v ČR, proto si nejsem jist, zda zmíněná omezení budou standardem, nicméně filmovým fanouškům „stahovaných“ filmů bych doporučil dokoupení externího HD/Blu-ray přehrávače (což ale doporučuji téměř u každého TV).

Klepněte pro větší obrázek

Net TV nabízí uživateli přístup k internetovým aplikacím a obsahu umístěným na, nechybí YouTube, Picasa a další populární služby, k dispozici je i internetový prohlížeč internetu (flash přehrávání videí v prohlížeči (archiv TV Nova, ČT) není funkční), což v kombinaci s možností připojení klávesnice i myši znamená, že i přes televizor můžete třeba vyřídit i e-mailovou korespondenci. Philips oznámil vývoj společných aplikací se Sharpem a LG, je tedy předpoklad, že nové on-line služby budou přibývat poměrně rychle.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Test, LCD a LED, Philips

Určitě si přečtěte

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Které pojmy popisují vlastnosti sluchátek? Jejich pochopení vám pomůže s výběrem i prokouknutím marketingových blafů.

AVmania.cz

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

48 Jaromír Puk

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

8 Marek Čech

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Chcete se s námi podívat, kam zvuk v malém těle bude schopen zajít? V testu máme Bose Soundbar 700. Ano Bose, o kterém se tvrdí, jak je schopen nadupat plnohodnotný kvalitní zvuk do malých bedýnek. Uvidíme.

15 Alexandr Bray

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík