Philips 55PFL6008K/12: nakloněný LED televizor s podsvětlením [test]

12. února 2014
TWEET SDÍLET
Philips 55PFL6008K/12: nakloněný LED televizor s podsvětlením [test]
Slušná výbava, dobrý zvuk s hutnou basovou složkou, dobrý obraz pro celodenní koukání a Ambilight. Kombinace, která láká k nákupu. Zláká i vás?

Multimediální funkce

V posledním čase stále vyhledávanější HbbTV  iVysílání České televize (přístup k archivu) funguje korektně. Vše probíhá při slušné rychlosti. Jak pohyb v menu, tak načtení vybraného videa.

Klepněte pro větší obrázek

EPG (elektronického programového průvodce) volíme „Z vysílače/Ze sítě“. Nabídka projde radikální proměnu vzhledu, ze sítě navíc neutiší obraz a zvuk a sledovaná stanice zůstává běžet v malém okně. Navíc ale existuje „Přehled“. Opět máte rozpis pořadů u jednotlivých stanic včetně nepřerušeného obrazu a zvuku. Informační položka zobrazuje vše dostatečně zřetelně a v dobré velikosti. Načtené informace v případě EPG „Z vysílače“ nejsou zálohovány pro další vyvolání.

Integrovaný internetový prohlížeč nepodporuje technologii flash, a tak část televizních archivů nebude zpřístupněna. Smart menu zahrnulo nezbytné aplikace cílené na sociální sítě a vzájemnou komunikaci. Facebook, Twitter, Skype. Samozřejmě najdete další. Objevují se v něm taktéž cloudové služby a služby běžně vyhledávané na internetu - Youtube, Google Picassa, TOP Fun TV, Deezer. Uvidíme, jak výrobce vše uchopí a postoupí vpřed v novém modelovém roce 2014.

Klepněte pro větší obrázek

Multimediální podpora přehrávání byla na velmi dobré úrovni. Výjimkou byly soubory se zvukem v DTS – ten neuslyšíte. Přehrávání přes USB probíhá korektně. U specifičtějších kodeků ale může dojít k restartu TV, což je daň za otevřenost k formátům a chuti obsáhnout co nejširší záběr. Testovaný borec se bezproblémově připojí k síti LAN, bezdrátově (integrovaná Wi-Fi) anebo přes kabel.

Přátelé otitulkovaných souborů přijmou s nadšením fakt o jejich podpoře. Korektní znaky s diakritikou máme k dispozici. U souborů zachovejte kódování Windows CP1250, UTF-8, nebo UNICODE. 

Spolupráce s DLNA servery v PC byla úspěšně odzkoušena. Integrované DLNA OS Windows 7 (a vyššího), ale taktéž doinstalované utility třetích stran nepředstavovaly pro LCD Philips překážku. V aktuálně zkoušeném firmwaru jsme zaznamenali neochotu zobrazit obraz přehrávaný přes USB v originálním poměru strany. Volbu máte, ale původní nezobrazíte. Ano – týká se to hlavně filmů s poměrem 4:3, resp. odlišným od 16:9. Přístroj se primárně snaží pokrýt obrazem celou plochu zobrazovací části. Někdo toto přijme s radostí, jinému bude vadit různorodě deformovaný obraz.

Kromě přehrávání lze právě sledované vysílání nahrát. Časovačem, taktéž i přímým spuštěním. Zaznamenáme stanice ze satelitu, včetně těch s kódovaným vysíláním. Připojený HDD musí být formátován v televizoru a plnit výrobcem požadované hodnoty. Není ale nutné vždy dodržet minimální požadovanou velikost. Samozřejmě – opět nic nového v TV technice – záznam přehrajeme pouze na původním stroji, není možné ho upravovat na PC. Obsah HDD není viditelný z OS Windows.

Odzkoušeli jsme ovládání prostřednictvím smartphone a funguje. Stačí vybrat vhodnou aplikaci + přístroje na stejné síti spárovat. Implementovaný MultiRoom Client & Server předá televizní vysílání směrem k chytrému telefonu/tabletu/PC/další TV (!). Kdo využije správně zvolenou aplikaci – pustí si právě sledovanou TV stanici na vyjmenovaných zařízeních. Ono to funguje. Spolehlivost a možnosti budou částečně záležet na OS a využitém softwaru v zařízení. Zajímavostí pak bylo, když již na dálkovém ovládání vypnutý televizor, stále streamoval vysílání do sítě. A tak jsem dokoukal 45 minut filmu takto. Ovládání myší a klávesnicí připojenou přes USB již považujeme za samozřejmost.

Klepněte pro větší obrázek

Orientačně změřená hodnota input lagu se pohybuje kolem 46ms. Odzkoušejte při reálném hraní! V rámci experimentování nastavení zkuste využít specifické obrazové režimy „Hra/Počítač“.

Návštěva přehledného elektronického návodu poskytne řadu zajímavých informací o činnosti televizoru. Při tápání v nastavení, respektive funkcích – zkuste nejdříve zapátrat zde. Hledat možno v rejstříku, který přístup k vyhledávané informaci urychlí.

Závěr

Testovaný Philips 55PFL6008K/12 obsáhl na svou třídu solidní výbavu a slušný obraz. Nadstandardní zvukový zážitek poskytne basově lačné veřejnosti, která se nespokojila s jinak u TV obvyklým nedostatkem.

Osazený panel výrobce doplnil vhodnou elektronikou a nastavením, kdy dovedl docílit barevně nevtíravého pojetí s nádechem přirozené elegance. Černou však zachránit nelze, proto přichází vhod korigující Ambilight anebo zapnuté drobné osvětlení při večerním sledování.

Ne všem však nečerná černá musí vadit. Televizor se bude líbit celodenním divákům. Ti kromě velmi příjemného obrazového zážitku (přes den až překvapivě s filmovým nádechem), následně při pohledu na fakturu za elektřinu nezapláčou. Spotřeba v A++ kategorii dle energetického štítku EU se pohybuje kolem 63 W. Na 55“ „telku“ je to hodně slušné.

Obrazový SD zážitek u kvalitativně horších děl vyřešíte vzdálenější sledovací pozicí, či zapnutím MPEG redukce, popř. pomůže redukce šumu na střední, resp. maximální hodnotu. Vylepšení na jedné straně znamená ztrátu na straně druhé, logicky tak přicházíme o drobnokresbu. HD obraz posytne klid, lehkost a barevnou nevtíravost.

Chválit musíme výbavu v podobě čtyřech tunerů včetně DVB-S/S2, 3D, Smart funkcí, HbbTV, popsanou funkcí MultiRoom Client & Server a v neposlední řadě návykovým Ambilightem nestrádá.

Designově čistý až technicky krásný televizor doporučujeme vaší pozornosti. Za svůj ho zcela jistě přijmou denní diváci, diváci sledující TV s rožnutým světlem anebo příznivci Ambilightu. Fandové černočerné tmy na TV musejí pohlédnout do vyšších řad.

Philips 55PFL6008K/12

Cena orientační:

Klady

+ Přirozená obrazová barevnost bez umělého nádechu
+ Neagresivní pohybová plynulost
+ Nadprůměrný zvuk s dostatkem basové složky
+ Množství uživatelských profilů pro obraz
+ Varianta resetu po jednom obrazovém profilu
+ Množství uživatelských profilů pro zvuk
+ (Opět) s možností resetovat po jednom profilu
+ Slušná podpora multimediálních souborů při přehrávání z USB
+ Ambilight
+ Automatický ladící proces satelitního tuneru (jednoduchost)
+ Filtrace programů před laděním (Skylink/CS Link)
+ Možnost zálohy naladěných programů
+ Nahrávání
+ MultiRoom Client & Server
+ Poctivé zpracování a povrch dálkového ovladače
+ Design

Zápory

- Nižší kvalita černé
- Nemožnost mazat a více editovat programy (vadí hlavně u DVB-S)
- Jediná favoritní nabídka
- Nemožnost volně kombinovat stanice z různých tunerů v „programovém listu“
- Občasně nemožnost volit zvukové stopy (USB přehrávání)
- Občasné zpomalení reakcí při užití funkce přehrávače
- Občasné „prodýchnutí“ obrazu při aktivní funkci Perfect Natural Motion (podvolba Kvalita obrazu)

Philips 55PFL6008K
design 9
obraz SD 7
obraz HD 8
zvuk 9
funkce 8
ovládání 8
Více na: http://avmania.e15.cz/philips-47pfl5008k-nejlevnejsi-televizor-s-barvou-v-zadech-test/ch-4832#articleStart#utm_medium=selfpromo&utm_source=avmania&utm_campaign=copylink 

 

 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Test, Philips, LCD a LED, LED

Určitě si přečtěte

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Joker: Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta [recenze filmu]

Pád do hlubin šílenství na pozadí rozpadajícího se velkoměsta a násilné revolty, kterou tento neuspokojivý stav společnosti vyvolává. Joaquin Phoenix a jeho oscarová kreace v tíživém psychologickém dramatu.

5 Marek Čech

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

40 Jaromír Puk

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

36 Jaromír Puk