Philips 65OLED934/12: Opravdu přesvědčivý kapitán [test 4K HDR OLED TV]

31. ledna 2020
TWEET SDÍLET
V testu navazujeme na předchozí, který představil dalšího borce ze stáje Philips, nižší model - Philips 55OLED804/12. Základní otázka, kterou si čtenář položí, zní, jak moc jsou oba výrobky jiné, a to zvláště v rovině kvality. My si podobný dotaz pokládáme taktéž. Snad Vám následující řádky odpoví.

Plusy

  • Extrémní pozorovací úhly
  • Černo-černá černá
  • Filmový nádech obrazu, jiskrnost a virtuální prostor (u kvalitnějších videí)
  • Velká porce profilů pro obraz, zvuk a Ambilight
  • Třístranný Ambilight s Lounge režimem a ovládáním HUE systému
  • Zvuk od Bowers a Wilkins (pro někoho)
  • Hlasové vyhledávání v češtině

Minusy

  • Někdy chybující HbbTV
  • Nedostupnost Auto DiSEqC pro FastScan
  • Zvuk soundbaru mohl být „filmovější“ (pro jiného)
9/10
Hodnocení

Zvláště v horní partii ultratenký 4K UHD HDR OLED televizor Philips 65OLED934/12 běží na platformě Android TV, konkrétně deváté generaci (Android TV™ 9 - Pie). Kupující k němu v ceně, kromě nezbytného ovladače, dostává nádavek více než vyhledávaný, totiž soundbar, který se přímo osadí do připraveného držáku televizoru. Zvukový systém ladila věhlasná společnost Bowers & Wilkins. Kompatibilita se neleká moderních formátů Dolby Atmos ve zvuku a HDR10+ nebo Dolby Vision u obrazu. HDR a HLG jest samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek

Další generace Philips P5 Perfect Picture Engine se zbrusu novou generací čtyřjádrových procesorů chce povýšit kvalitu obrazu na novou úroveň. Obrazové vychytávky doplní Micro Dimming Perfect a Perfect Natural Motion.

Klepněte pro větší obrázek

Zdvojené tunery DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 dokážou zpracovat HEVC/H.265 kodek. CI+ slot pro modul s kartou placené TV nenavazuje ve své samotě na zdvojení tunerů. HbbTV hlásí přítomnost. Integrovaný elektronický průvodce skrývá pořady na osm dnů dopředu (EPG). Philips nahrává a upozorní na blížící se pořad. Stroj připojíte k počítačové síti kabelem + bezdrátově (Dual Band Wi-Fi 802.11ac 2x2).

Design, základní popis

Tenká stříbrná linka podpořená černým krycím pruhem na výrazně lesklém panelu, dotváří pocit elegance a luxusu. Podstavec nevidíte. Prostor před ním zaplnil přišroubovaný zvukový dílec – soundbar se zešikmeným předkem a šedou krycí průzvučnou tkaninou. Krajovku panelu ve spodní pravé části, na kousku prostoru, rozšíří osazená stavová dioda s bílým, neagresivním svitem (pohotovostní režim).

Klepněte pro větší obrázek

Systém uchycení horního dílu k podstavci mu nedodává přesvědčivou pevnost. Při nahodilém doteku dochází k silnějšímu pohupu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zajímavé designové prvky. Soundbar a jemné, nenásilné popisky. 

Konektorová výbava

Dvojice konektorových portálů sídlí u levé strany při čelním pohledu. Do boku míří CI+ slot pro modul s kartou placené TV s výborným přístupem, dvojka USB (1x 3.0), vstup pro sluchátkový jack a trojice HDMI (všechny s ARC – zpětný audio kanál). Dolů, na druhém shluku, připojíte subwoofer, kabel od počítačové sítě, dvojici šroubovacích „F“ koncovek od kabelu vedoucího k satelitní parabole a klasickou pozemní anténu. Nepostrádáme digitální audio výstup, kombinovaný AV vstup (nutno využít redukci) a čtvrtý HDMI port.

Klepněte pro větší obrázek

Koncovku kabelu připojeného z druhého konce v elektřině, zasouváte do otvoru u pravého okraje televizoru (čelní pohled).

Dálkový ovladač

OLED televizory Philips 804 a Philips 934 dostaly stejný oboustranný dálkový ovladač s mikrofonem pro hlasové vyhledávání (i v češtině). Uživatelstvo nenajde rozdíl. Dobře odvedená práce a neutuchající pocit kvality navazují na čistotu stříbrného kabátce s černými pruhy kolem boků. Pozornost si vynucuje trojice nepřehlédnutelných kláves Netflix, Rakuten TV a Kolekce aplikací Philips. Svobodná, programovatelná klávesa by mně byla milejší, avšak chybí. Operační systém Android TV v televizoru, v jeho základní podobě, nic podobného neumožní. Škoda.

Klepněte pro větší obrázek

Designér vhodně určil velikost a rozmístění tlačítek. Část bych ale přeci jen zvýraznil a posunul. TV GUIDE/EPG si představuji v okolí směrového kříže s prostředním potvrzovacím „OK“. Na rozdíl od menšího bratra zde jsme při párování na žádný konflikt nenarazili. Vše se podařilo na „první výstřel“.

Logika ovládání výrobce se potvrzuje při přeskakování v nabídkách na další volbu, která se automaticky neprovede a čeká na stvrzení obsluhou. U jednoduchého přehazování obrazových profilů, netrvejme na povinném stisku „OK“. Co říkáte?

Pochválíme umístění kombinované klávesy EXIT/TV ve středu kolébkového, skokového přepnutí stanic. Aktivace vstupů vyšplhala dopředu. Zrcadlově k ní sídlí zavolání MENU. V meziprostoru spatříme hlasové vyhledávání – aktivaci mikrofonu. Tlačítko Ambilight vytvářející této trojice pomyslný vrchol, je jediné s podsvícením. Zcela vepředu nahmatáte knoflík zapnutí/vypnutí.

V základním prostoru neschází klávesy pro ovládání přehrávače, barevná klaviatura s teletextovými buttony a samostatný červený knoflík nahrávání. Když ovladač otočíte a prozkoumáte plnohodnotnou miniaturní klávesnici k PC, začnete přemýšlet, proč nefunguje na vícero místech systému. Celou klávesničku rozhodil výrobce do dvou částí, kdy uprostřed pod kryt vložíte dvojici baterií.

Klepněte pro větší obrázek

Při zkosení všech čtyř bočnic se přes větší rozměr ovladač dobře drží. Větší ruka dosáhne na velký rozsah klaviatury, menší šplhá často. Volba ovládání obouruč přichází vhod.

Moderní člověk dokáže televizor uřídit přes aplikaci v chytrém telefonu, respektive tabletu. Odzkoušejte Google Assistant a Alexa pro ještě interaktivnější styl ovládání hlasem.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Testy, Soundbary, 4K TV, Test, Android TV, Dolby Atmos, Philips, HDR, OLED, Dolby Vision, Bowers & Wilkins, Kuki, Smart TV, HbbTV, Televize na Heureka.cz