Philips DCM580: zvuková věž (video)

Philips DCM580: zvuková věž (video)
Hledáte domů něco nepřehlédnutelného? Metr vysoká, 14 kg těžká dokovací věž pro iPod s CD/MP3 přehrávačem to plní.

Také máte rádi neobvyklé věci? Philips velmi rád přichází s „drobnostmi“, které ostatní výrobci v nabídce nemají (např. Ambilight, LCD LED televizor s poměrem stran 21:9). Po nedávno testované, ale přeci jen poněkud dražší, čistokrevné hi-fi dokovací stanici Philips Fidelio Primo pro iPod a iPhone, si naše redakce vyhlédla jiný zajímavý audiosystém. Tentokrát je větší, víc umí a je levnější – jedná se o „zvukovou věž“ Philips DCM580.

Co se výbavy týče, jde o vcelku běžnou kombinaci CD přehrávače, FM tuneru a MP3/WMA přehrávače. Trochu méně obvyklý je přeci jen konektor pro přímé digitální připojení iPodu nebo iPhonu, který slouží nejen pro přehrávání zvuku, ale samozřejmě také pro nabíjení. Co je velmi neobvyklé, bude celkové designové řešení této „hi-fi“ věže, která je věží doslova a do písmene. Nesetkáte se zde s žádnými dalšími reproduktory, vše máte vestavěno do 102 cm vysokého válce o průměru 30 cm a o váze 14 kg.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve věži jsou vystavěny čtyři reproduktory a subwoofer, vše o celkovém výkonu 140 W, tudíž ozvučení většího prostoru nedělá této „věžičce“ problémy. Vestavěná slot-in mechanika zvládá CD, jako zdroj lze použít i USB flash paměť s MP3/WMA soubory, MP3 přehrávač či jiný zdroj audiosignálu lze také připojit přes AUX vstup (jack 3,5 mm). FM tuner představuje spíše povinnou výbavu, která do podobných věží zkrátka patří. Pokud ale máte třeba 160 GB iPod, tak pravděpodobně využijete jen onen modře podsvícený prostor nahoře, kam umístíte tento populární přehrávač.

Tvar systému naznačuje charakter zvuku. I když můžete aktivovat funkci LivingSound, která rozšiřuje stereoprostor, klasického podání prostoru v hudbě, jak jej znáte z běžných „věží“ se nedočkáte – funkce spíše pomáhá celistvěji zaplnit místnost hudbou. Příjemná je možnost vybrat z několika přednastavených EQ, vyladit lze i basy nastavením subwooferu, či aktivací elektronického zvýraznění basů. Výšky samostatně ovlivnit nelze. V bezprostřední blízkosti věže budete postrádat vyšší kmitočty, abyste se jich dočkali, bude potřeba spíše sedět opodál, ale i tak by výšek mohlo být více. Basy lze vyladit vcelku dobře a dočkáte se i jejich slušné přesnosti. DCM580 zvládá velmi dobře všechny žánry, nicméně například klasická hudba a rockové koncerty ukazují limity "sloupového" řešení.

Náročného posluchače poměrně levný systém neuspokojí, těm raději doporučíme připlatit si na klasickou hi-fi sestavu se samostatnými reproduktory, případně jejich pozornost budu směřovat na sice dražší, ale zvukově výborný Fidelio Primo. Ve své cenové relaci Philips DCM580 určitě žádnou ostudu nedělá, zvuk je velmi příjemný, zvláště pro dlouhodobější neunavující poslech bude jeho charakter velmi vhodný. Zkrátka a dobře, neobvyklá „hudební věž“ se nám velmi líbila, už kvůli tomu, že všichni, kdo ji v redakci viděli a slyšeli, její cenu odhadovali o dost větší, než kolik skutečně stojí. Nejeden kolega po ní mlsně koukal a vám ji můžeme jen doporučit.

Philips DCM580

Cena orientační 7 500 Kč

 • Kompatibilní s: iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod touch, iPod touch 2 generace, iPod classic, iPod nano 4 generace, iPod nano 3. generace, iPod 5. generace, iPod s barevným displejem, iPod mini, iPod nano 1. generace, iPod nano 2. generace
 • Možnosti připojení Port USB, AUX (jack 3,5 mm)
 • Režim přehrávání z kolébky: Nabíjení zařízení iPhone, Nabíjení zařízení iPod, Přehrávání a pozastavení, Další/předchozí stopa, Rychlý posun vpřed/zpět
 • Média pro přehrávání: Jednotka Flash USB, CD, MP3-CD, WMA-CD
 • Programovatelné skladby: 20
 • Pásma tuneru: VKV stereo
 • Automatické digitální ladění: Ano
 • Předvolby stanic: 20
 • Výstupní výkon (RMS): celkem 140 W
 • Vylepšení zvuku: 4 režimy nastavení zvuku DSC, Dynamic Bass Boost
 • Vestavěné reproduktory: 5
 • Typ subwooferu: Aktivní
 • Typ reproduktorů: Integrovaný subwoofer
 • Typ displeje: LCD
 • Podsvětlení: Ano
 • Dálkový ovladač: Multifunkční
 • Budíky: Budík iPod, Buzení z USB, Buzení rádiem, Časovač
 • Hodiny: Digitální
 • Úsporný pohotovostní režim: 1 W
 • Dodávané příslušenství: Dálkový ovladač, Stereofonní linkový kabel 3,5 mm, Síťová šňůra, Uživatelský manuál, Záruční list
 • Rozměry: 1022 x300 x 300 mm
 • Hmotnost: 14 kg

Určitě si přečtěte

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

9 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

80 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

DVB-T2: často kladené dotazy a řešení problémů s novým digitální vysíláním

Pokud nemůžete už naladit ČT D/ART, tak se připravte, že vám zmizí ČT Sport. Důvodem je přechod z DVB-T na nové digitální vysílání DVB-T2. Poradíme, jak to vyřešit, případně jaké problémy vás mohou potkat.

217 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

18 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

28 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory