Philips DCM580: zvuková věž (video)

Philips DCM580: zvuková věž (video)
Hledáte domů něco nepřehlédnutelného? Metr vysoká, 14 kg těžká dokovací věž pro iPod s CD/MP3 přehrávačem to plní.

Také máte rádi neobvyklé věci? Philips velmi rád přichází s „drobnostmi“, které ostatní výrobci v nabídce nemají (např. Ambilight, LCD LED televizor s poměrem stran 21:9). Po nedávno testované, ale přeci jen poněkud dražší, čistokrevné hi-fi dokovací stanici Philips Fidelio Primo pro iPod a iPhone, si naše redakce vyhlédla jiný zajímavý audiosystém. Tentokrát je větší, víc umí a je levnější – jedná se o „zvukovou věž“ Philips DCM580.

Co se výbavy týče, jde o vcelku běžnou kombinaci CD přehrávače, FM tuneru a MP3/WMA přehrávače. Trochu méně obvyklý je přeci jen konektor pro přímé digitální připojení iPodu nebo iPhonu, který slouží nejen pro přehrávání zvuku, ale samozřejmě také pro nabíjení. Co je velmi neobvyklé, bude celkové designové řešení této „hi-fi“ věže, která je věží doslova a do písmene. Nesetkáte se zde s žádnými dalšími reproduktory, vše máte vestavěno do 102 cm vysokého válce o průměru 30 cm a o váze 14 kg.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve věži jsou vystavěny čtyři reproduktory a subwoofer, vše o celkovém výkonu 140 W, tudíž ozvučení většího prostoru nedělá této „věžičce“ problémy. Vestavěná slot-in mechanika zvládá CD, jako zdroj lze použít i USB flash paměť s MP3/WMA soubory, MP3 přehrávač či jiný zdroj audiosignálu lze také připojit přes AUX vstup (jack 3,5 mm). FM tuner představuje spíše povinnou výbavu, která do podobných věží zkrátka patří. Pokud ale máte třeba 160 GB iPod, tak pravděpodobně využijete jen onen modře podsvícený prostor nahoře, kam umístíte tento populární přehrávač.

Tvar systému naznačuje charakter zvuku. I když můžete aktivovat funkci LivingSound, která rozšiřuje stereoprostor, klasického podání prostoru v hudbě, jak jej znáte z běžných „věží“ se nedočkáte – funkce spíše pomáhá celistvěji zaplnit místnost hudbou. Příjemná je možnost vybrat z několika přednastavených EQ, vyladit lze i basy nastavením subwooferu, či aktivací elektronického zvýraznění basů. Výšky samostatně ovlivnit nelze. V bezprostřední blízkosti věže budete postrádat vyšší kmitočty, abyste se jich dočkali, bude potřeba spíše sedět opodál, ale i tak by výšek mohlo být více. Basy lze vyladit vcelku dobře a dočkáte se i jejich slušné přesnosti. DCM580 zvládá velmi dobře všechny žánry, nicméně například klasická hudba a rockové koncerty ukazují limity "sloupového" řešení.

Náročného posluchače poměrně levný systém neuspokojí, těm raději doporučíme připlatit si na klasickou hi-fi sestavu se samostatnými reproduktory, případně jejich pozornost budu směřovat na sice dražší, ale zvukově výborný Fidelio Primo. Ve své cenové relaci Philips DCM580 určitě žádnou ostudu nedělá, zvuk je velmi příjemný, zvláště pro dlouhodobější neunavující poslech bude jeho charakter velmi vhodný. Zkrátka a dobře, neobvyklá „hudební věž“ se nám velmi líbila, už kvůli tomu, že všichni, kdo ji v redakci viděli a slyšeli, její cenu odhadovali o dost větší, než kolik skutečně stojí. Nejeden kolega po ní mlsně koukal a vám ji můžeme jen doporučit.

Philips DCM580

Cena orientační 7 500 Kč

 • Kompatibilní s: iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod touch, iPod touch 2 generace, iPod classic, iPod nano 4 generace, iPod nano 3. generace, iPod 5. generace, iPod s barevným displejem, iPod mini, iPod nano 1. generace, iPod nano 2. generace
 • Možnosti připojení Port USB, AUX (jack 3,5 mm)
 • Režim přehrávání z kolébky: Nabíjení zařízení iPhone, Nabíjení zařízení iPod, Přehrávání a pozastavení, Další/předchozí stopa, Rychlý posun vpřed/zpět
 • Média pro přehrávání: Jednotka Flash USB, CD, MP3-CD, WMA-CD
 • Programovatelné skladby: 20
 • Pásma tuneru: VKV stereo
 • Automatické digitální ladění: Ano
 • Předvolby stanic: 20
 • Výstupní výkon (RMS): celkem 140 W
 • Vylepšení zvuku: 4 režimy nastavení zvuku DSC, Dynamic Bass Boost
 • Vestavěné reproduktory: 5
 • Typ subwooferu: Aktivní
 • Typ reproduktorů: Integrovaný subwoofer
 • Typ displeje: LCD
 • Podsvětlení: Ano
 • Dálkový ovladač: Multifunkční
 • Budíky: Budík iPod, Buzení z USB, Buzení rádiem, Časovač
 • Hodiny: Digitální
 • Úsporný pohotovostní režim: 1 W
 • Dodávané příslušenství: Dálkový ovladač, Stereofonní linkový kabel 3,5 mm, Síťová šňůra, Uživatelský manuál, Záruční list
 • Rozměry: 1022 x300 x 300 mm
 • Hmotnost: 14 kg

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10 je mimořádně excelentním zhmotněním moderního Hi-Fi s až high-endovými přesahy. Není to striktní audiofilská záležitost, ale hudební radosti přinese rozhodně dost a dost. Po právu získal ocenění EISA „chytrý zesilovač“ pro rok 2019/2020.

3 Daniel Březina

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbary.

16 Jaromír Puk

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

16 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

16 Jaromír Puk

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

Levná přenosná sluchátka nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od stokoruny do 1200 Kč.

16 Jaromír Puk