Philips DVDR 7260H: test DVD/HDD rekordéru

1. ledna 2007
TWEET SDÍLET
Hledáte rekordér se slušným rodokmenem, 160GB diskem, DVB-T tunerem a především se vstupem pro digitální zvuk?

Rekordéry s pevným diskem se díky relativně levnému provozu a klesajícím cenám už zabydlely v nejedné české domácnosti. Starý videorekordér totiž pomalu dosluhuje a nastává čas podívat se po něčem novém.

Design černo-stříbrného rekordéru vymykajícího se svou konstrukcí dnešnímu ,,slim“ standardu a vybaveného spartánským čelním panelem, kde velký displej informuje ve formě běžícího textu nejen o vybrané předvolbě, ale také o názvu právě vysílaného pořadu, rozhodně neurazí žádný interiér.

Nahraje i digitální prostorový zvuk

Už výrazné samolepky slibující 160GB pevný disk a přes 250 hodin místa pro vaše nahrávky včetně možnosti vypalovat na DVD-R/RW a DVD+R/RW/+R DL dávají tušit, že se máte na co těšit. Velkou konkurenční výhodou je digitální tuner DVB-T, který sice navyšuje cenu rekordéru oproti analogovým kolegům, ale pořád je to výhodnější, než později dokupovat samostatný DVB-T přijímač a připojovat jej externě, bez možnosti společného ovládání.

Klepněte pro větší obrázek
Kolem středových tlačítek máte sdruženy ovládací prvky. Na ovládání si však třeba musíte zvyknout

Co vás ale rozhodně naláká, je nahrávání zvuku v režimu 5.1 (např. ze satelitu). To je v této kategorii věc dosud nevídaná, stejně jako pro tento účel instalovaný digitální koaxiální vstup! Takto nahrané DVD však běží se šestikanálovým zvukem pouze na mateřském rekordéru, jinde pouze stereo.

Dvě tváře ovládání

Při první ochutnávce menu zjistíte, že je třeba odpoutat se od zažitých zvyklostí. Důležité režimy provozu sice mají na jinak povedeném dálkovém ovládání vlastní tlačítko, ale navazující funkce nejsou v menu jasně patrné; celkově se vše jeví jako nelogické a málo intuitivní. Citelně zde například chybí pro všechny režimy společná a rychlá funkce vpřed, zpět nebo exit, dobře známá z ostatních rekordérů. Pohyb v menu navíc komplikují i pomalejší reakce na pokyny dálkového ovládání.

Klepněte pro větší obrázek
Přítomnost digitálního koaxiálního vstupu, pro možnost nahrávat zvuk DD 5.1, je opravdu unikátní

Ve srovnání s tím se naopak jeví jako geniální dva sdružené kruhové ovladače na čelním panelu. Nijak nenarušují design přístroje, a přesto se pomocí nich velmi elegantně dostanete třeba na menu disku a následné přehrávání obsahu. Pochvalu zaslouží i ergonomické zpracování dálkového ovladače s tlačítky s jasně definovaným stiskem.

Špičkový obraz i vybavení

Obraz na připojeném plazmovém zobrazovači byl vynikající už při propojení pomocí konektoru SCART (RGB). Při použití progresivního komponentního výstupu pak byl díky použité technologii Faroudja DCDi takřka bez jediné chybičky. Kvalitně byly přehrány všechny testovací DVD disky. Naopak vůbec jsme neuspěli s DivX, které rekordér prostě odmítá.

Záznam je možný volitelně až v sedmi kvalitativních stupních, nahrávky ČT1 nebo Novy na DVB-T dopadly na výtečnou a ani analogový tuner si nevedl špatně. Časovaný záznam můžete naprogramovat pomocí kódů ShowWiew, nebo ručně v programovém průvodci Guide Plus+, který však vzhledem k neexistenci hostitelského kanálu v ČR stále nemá využití. Velmi efektivně pracuje systém s informacemi o běžícím vysílání z DVB-T tuneru, a to i přesto, že digitální elektronický programový průvodce (EPG) zde chybí. Zobrazovaná základní i rozšířená data s popisem programu se také nahrávají na disk, avšak stejně jako na čelním displeji s výpadkem českých znaků.

Klepněte pro větší obrázek
Velmi dobré a přehledné je také dálkové ovládání

Pochvalu zaslouží čelní vstup DV (IEEE 1394, FireWire) pro připojení digitální kamery. Na zadní straně naleznete kromě zmíněného digitálního vstupu chvályhodně ještě optický i koaxiální digitální výstup. Ostatní připojovací prvky tvoří dnes už klasická sestava nesmrtelných konektorů Scart, S-Video a video vstupy/výstupy, dále komponentní výstup a zdířka G-Link pro ovládání satelitního přijímače.

Na rekordér je provoz tohoto modelu relativně tichý, pevný disk sotva vrní a příliš se neprojevuje ani větší ventilátor, což je z hlediska provozního hluku jedině dobře. Po technické stránce je Philips DVDR 7260Hnepochybně zajímavý. Pokud se ze začátku obrníte trpělivostí a přenesete přes nedokonalosti v ovládání, budete odměněni růžemi v podobě prvotřídního obrazu a kvalitních nahrávek na DVD.

Philips DVDR 7260H

Cena 16 990 Kč

  • pevný disk 160 GB
  • média pro záznam DVD+R/RW/+R DL, DVD-R/RW
  • přehrává DVD+R/RW/DL, DVD-R/RW/DL, VCD, SVCD, CD-R/RW, WMA, MP3, JPEG
  • vstupy digitální koaxiální,čelní vstup S-Video + CVBS + audio,DV (iLink, FireWire), 2× SCART
  • výstupy komponentní + audio, CVBS + S-Video + audio, 2× SCART, digitální koaxiální, optický
  • příkon 38 W
  • rozměry (v × š × h) 89 × 435 × 350 mm
  • hmotnost 5,1 kg
  • příslušenství dálkový ovladač, SCART kabel, anténní kabel, G-Link emiter, originální a český návod

Zapůjčil

Philips Česká republika, Praha
kontakt 233 099 111, www.philips.cz
záruka
2 roky

AVmania.cz hodnotí
designKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
obrazKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
funkceKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek6/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10

Témata článku: Domácí kino, Test, HD přehrávače, Rekordéry, Domácí kina na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Test Samsung Portable SSD T7 Shield. Externí rychlík nechá zapomenout na plotnové disky

Test Samsung Portable SSD T7 Shield. Externí rychlík nechá zapomenout na plotnové disky

**Extrémní přenosové rychlosti zejména proti plotnovým diskům **Potěší kompaktní rozměry a nízká hmotnost **Disk je nutností, pokud neustále přenášíte hodně dat

Jan Pánek
Externí disk
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak ušetřit při nákupu na internetu. Pomohou srovnávače, slevy bank i správné karty

Jak ušetřit při nákupu na internetu. Pomohou srovnávače, slevy bank i správné karty

** Nejlepším pomocníkem jsou srovnávače cen jako Heureka ** Některé e-shopy umí dorovnat nižší ceny konkurence ** O ceně rozhoduje i to, čím zaplatíte

Lukáš Václavík
E-shopyTipy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon

Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon

Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály