10
Fotogalerie

Philips Fidelio L3: Bluetooth sluchátka pro náročné nabídnou aktivní potlačení hluku, výdrž 32 hodin a aptX HD

Loni Philips do své nabídky přidal výborná drátová sluchátka Philips Fidelio X3ale také cenově dostupnější bezdrátový model a aktivním potlačením hluku Philips PH805Toto dvojici lotos doplnily loni ohlášená prémiová bezdrátová sluchátka Philips Fidelio L3.

Bezdrátová náhlavní sluchátka Philips Fidelio L3, patří jak je z názvu zjevné, do do prémiové řady produktů Fidelio. Sluchátka Fidelio L3 dle výrobce slibují "jedinečnou kombinaci zvukového výkonu, pasivního a aktivního potlačení hluku a luxusního provedení."

Co se osazení týče, tak o zvuk se starají 40mm měniče s třívrstvou konstrukcí využívající vrstvy TPU (tlumicí materiál) vložené mezi 2 vrstvy PEEK (polymer používaný u high-end sluchátek). Udávaný frekvenční rozsah je 7 Hz až 40 000 Hz, řadí se tak do třídy Hi-Res Audio. Pro plné využití potenciálu je třeba využít připojení odnímatelným kabelem.

O bezdrátové připojení se stará Bluetooth 5.1, kodeky jsou zde SBC, AAC, ale také aptX a aptX HD. Model L3 slibuje vynikající výdrž baterie – 32 hodin s ANC a 38 hodin bez ANC. Při vybití 15 minut nabíjení zajistí dalších šest hodin, nabíjí se přes USB-C. 

2000 (3).jpg
 

Samozřejmostí je hybridní systém ANC s čtyřmi mikrofony. Další vestavěný mikrofon je určen k odstranění zvuků z okolí v případě telefonátů, které jsou tak čisté a zřetelné. Sluchátka se ovládají pomocí dotykového ovládání s funkcí přejetí prstem, klepnutí a stisknutí. Alternativně je možné využít funkci Push-to-talk, která umožňuje hlasovou asistenci bez použití rukou díky kompatibilitě se službou Google Assistant.

2000 (7).jpg

Pro Philips je všech výrobků Fidelio je klíčovým prvkem evropský design – model Fidelio L3 získal ocenění Red Dot 2020. Při vývoji sluchátek dbali designéři na zajištění maximálního pohodlí a zároveň dojem luxusu. Ten zajišťuje kovový most zakrytý udržitelně získanou kůží Muirhead a měkké polstrování náušníků ze stejného materiálu.

Philips Sound slibuje také vynikající pasivní izolace hluku. Tu zajišťuje paměťová pěna a měkké, kůží potažené náušníky. Kruhový tvar náušníků byl zvolen dle výrobce "pro lepší pohodlí i akustické vlastnosti oproti běžnějšímu oválnému tvaru". Zavěšení na otevřeném hliníkovém držáku kopíruje model X3 a má být prvkem designové identity sluchátek Philips Fidelio.

Oficiální cena sluchátek Philips Fidelio L3 je 9 799 Kč.

Zdroj: TS, Philips

Určitě si přečtěte

Články odjinud