Philips Fidelio L3: Bluetooth sluchátka pro náročné nabídnou aktivní potlačení hluku, výdrž 32 hodin a aptX HD

19. července 2021
TWEET SDÍLET

Loni Philips do své nabídky přidal výborná drátová sluchátka Philips Fidelio X3ale také cenově dostupnější bezdrátový model a aktivním potlačením hluku Philips PH805Toto dvojici lotos doplnily loni ohlášená prémiová bezdrátová sluchátka Philips Fidelio L3.

Bezdrátová náhlavní sluchátka Philips Fidelio L3, patří jak je z názvu zjevné, do do prémiové řady produktů Fidelio. Sluchátka Fidelio L3 dle výrobce slibují "jedinečnou kombinaci zvukového výkonu, pasivního a aktivního potlačení hluku a luxusního provedení."

Co se osazení týče, tak o zvuk se starají 40mm měniče s třívrstvou konstrukcí využívající vrstvy TPU (tlumicí materiál) vložené mezi 2 vrstvy PEEK (polymer používaný u high-end sluchátek). Udávaný frekvenční rozsah je 7 Hz až 40 000 Hz, řadí se tak do třídy Hi-Res Audio. Pro plné využití potenciálu je třeba využít připojení odnímatelným kabelem.

O bezdrátové připojení se stará Bluetooth 5.1, kodeky jsou zde SBC, AAC, ale také aptX a aptX HD. Model L3 slibuje vynikající výdrž baterie – 32 hodin s ANC a 38 hodin bez ANC. Při vybití 15 minut nabíjení zajistí dalších šest hodin, nabíjí se přes USB-C. 

Klepněte pro větší obrázek
 

Samozřejmostí je hybridní systém ANC s čtyřmi mikrofony. Další vestavěný mikrofon je určen k odstranění zvuků z okolí v případě telefonátů, které jsou tak čisté a zřetelné. Sluchátka se ovládají pomocí dotykového ovládání s funkcí přejetí prstem, klepnutí a stisknutí. Alternativně je možné využít funkci Push-to-talk, která umožňuje hlasovou asistenci bez použití rukou díky kompatibilitě se službou Google Assistant.

Klepněte pro větší obrázek

Pro Philips je všech výrobků Fidelio je klíčovým prvkem evropský design – model Fidelio L3 získal ocenění Red Dot 2020. Při vývoji sluchátek dbali designéři na zajištění maximálního pohodlí a zároveň dojem luxusu. Ten zajišťuje kovový most zakrytý udržitelně získanou kůží Muirhead a měkké polstrování náušníků ze stejného materiálu.

Philips Sound slibuje také vynikající pasivní izolace hluku. Tu zajišťuje paměťová pěna a měkké, kůží potažené náušníky. Kruhový tvar náušníků byl zvolen dle výrobce "pro lepší pohodlí i akustické vlastnosti oproti běžnějšímu oválnému tvaru". Zavěšení na otevřeném hliníkovém držáku kopíruje model X3 a má být prvkem designové identity sluchátek Philips Fidelio.

Oficiální cena sluchátek Philips Fidelio L3 je 9 799 Kč.

Zdroj: TS, Philips

Témata článku: Bezdrátová sluchátka, Philips, Bluetooth, aptX, ANC


Čarodějnice Katherine je druhou hratelnou postavou v King’s Bounty 2

Čarodějnice Katherine je druhou hratelnou postavou v King’s Bounty 2

Vývojáři z 1C Entertainment představili trailerem novou postavu třídy mága.

Oto Schultz
King's Bounty 2StrategieRPG
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Cyklopočítač Garmin Edge 830: Tipy a zkušenosti z dlouhodobého používání

Cyklopočítač Garmin Edge 830: Tipy a zkušenosti z dlouhodobého používání

Několik měsíců jsem si poznamenával tipy a zkušenosti s cyklistickým počítačem Garmin Edge 830.

Marek Lutonský
Pro turisty a cyklisty
3D tisk táhne. Rozhovor se zakladatelem firmy Prusa Research a vývojářem 3D tiskáren Josefem Průšou

3D tisk táhne. Rozhovor se zakladatelem firmy Prusa Research a vývojářem 3D tiskáren Josefem Průšou

Otec originálních českých 3D tiskáren Josef Průša nedávno získal titul Podnikatel roku. Stal se nejmladším držitelem tohoto ocenění. Jakým směrem se bude jeho firma dál ubírat? A najde si ještě čas na „bastlení“?

Jan Spěšný
3D tiskRozhovory