Philips HTS 9800W: test domácího kina

7. srpna 2007
TWEET SDÍLET
Luxusní vzhled, bezdrátý přenos signálu do zadních reproduktorů a možnost přímé instalace na stěnu nabízí sestava AIO Philips.

Na doplňky luxusního moderního interiéru jsou kladeny vysoké nároky, zvláště jedná-li se o sestavy domácího kina. Systém musí být elegantní, ale nenápadný, musí poskytnout ohromující zážitek, ale nesmí zabírat spoustu místa. Také by měl být vybavený nejmodernějšími technologiemi a přitom nabízet jednoduchou obsluhu. A právě takové domácí kino se nám dostalo do rukou.

Domácí kino Philips HTS 9800W je ideálním kandidátem na instalaci do moderních interiérů, a to nejen díky tomu, že elegantní kombinace skla a plastu dává vzniknout unikátnímu vzhledu. Svůj podíl na tom má i plochá konstrukce reproduktorů a bezdrátový přenos audiosignálu k jejich zadní trojici.

Zasklený DVD/SACD přehrávač

Největší pozornost přitahuje centrální řídicí systém s tunerem a DVD mechanikou, jenž tvoří samostatnou plochou jednotku s možností jednoduché montáže na zeď; médium se vkládá z pravé strany přímo do přístroje. Mimo běžné DVD disky přitom umožňuje přehrávat i DivX filmy. Mezi zajímavé schopnosti přístroje patří také vícekanálová reprodukce disků SACD, zatímco méně nároční posluchači využijí spíše možnosti přehrávat soubory MP3.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání i displej mají modré podsvícení, a tak jsou i ve tmě jednotlivá tlačítka viditelná. Dobře čitelný displej přístroje nabízející základní informace lze v případě potřeby ztlumit; intenzita posvícení tlačítek se ale bohužel nezmění. Menu přístroje je zpracováno přehledně, avšak češtinu budete ve výběru jazyků hledat marně. Při nastavování domácího kina máte možnost pomocí šumového testu nastavit ideální hlasitost reproduktorů a prodlevu zvuku.

Vestavěný FM tuner nabídne při prvním spuštění automatické naladění a je schopen naladit až dvacet stanic, přičemž při příjmu stanice s RDS displej zobrazí i název stanice. Reprodukovaný zvuk můžete ovlivnit běžnou korekcí hloubek a výšek, případně výběrem jednoho ze čtyř digitálních zvukových prostorových efektů pro hudbu (rock, digital, classic, jazz) a ze čtyř pro film (action, sci-fi, drama, digital). Celkovou výbavu doplňuje možnost automatického vypnutí systému po zvoleném čase.

Klepněte pro větší obrázek
Rozměrné a těžké dálkové ovládání má sice podsvícenou indikaci zvoleného zdroje signálu, celkovou přehlednost však zhoršují drobné popisky jednotlivých tlačítek

Z důvodu úspory místa je pouze výstup HDMI (s převzorkováním videa na 1080i) umístěn přímo v přehrávači. Kompozitní výstup (s možností progresivního snímkování) je již na externím rozbočovači signálu, z něhož vede i kabel SCART pro přímé připojení televizoru. K rozbočovači můžete připojit také další analogový, nebo digitální zdroj audiosignálu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Barevně označené konektory pro reproduktory jsou atypické, klasický kabel tak nepoužijete. Rozbočovač nabízí vstup digitálního a analogového zvuku. Komponentní videovýstup doplňuje pevně připojený kabel SCART

Správné umístění a připojení reproduktorů ulehčují jasné popisy na reproduktorech, navíc jsou všechny konektory barevně značeny, takže riziko špatného zapojení je nulové. Zadní trojici reproduktorů je samozřejmě potřeba připojit do bezdrátového přijímače audiosignálu, neboť zároveň plní roli zesilovače.

Na stěnu i do prostoru

Ploché reprosoustavy jsou vybaveny výškovými reproduktory s neodymovým magnetem, což v praxi to znamená, že vysoké kmitočty nejsou vyzařovány jen v omezeném směru, jak je běžné, avšak nežádoucí, ale všesměrově. Reproduktory můžete připevnit přímo na stěnu, nebo na dodávané stojany s velmi těžkou spodní částí zajišťující výbornou stabilitu. Nepříliš rozměrný, ale těžký subwoofer slouží jako zdroj výkonového signálu pro přední reprosoustavy a centrál, chlazení je řešeno tichým větráčkem o velkém průměru. Rušivě (především v noci) může působit jasně zářící stavová červená dioda na přední straně subwooferu.

Klepněte pro větší obrázek
Bezdrátový vysílač je nenápadná bedýnka, kterou lze umístit vpodstatě kamkoliv

Obraz systému je výborný. I díky přepočítávání obrazu na vyšší rozlišení poskytoval systém přes výstup HDMI brilantně čistý a prokreslený obraz, jenž doplňuje čistý a detailní zvuk. Díky šesti reproduktorům je při dešti zvukové pole zcela homogenní a hrom při bouřce autentický, včetně náležitého otřesu podlahy. Subwoofer poskytuje razantní a rychlý bas, který se projevil zvláště při bitevních scénách. Středy i výšky jsou čisté a analytické, takže prostor je vykreslen čistě a přesně. Pouze při nejvyšší hlasitosti začíná být zvuk lehce agresivní. Reprodukci hudby z CD zvládá Philips HTS 9800W s přehledem. I když by vyšší basy mohly být čistější, testované domácí kino zvládá dobře nejen pop, ale také klasiku. Rovněž Miles Davis je reprodukován čistě – jazz zkrátka tomuto systému, který dokáže velice pěkně vykreslit atmosféru, svědčí.

Hledáte-li do svého moderního bytu vzhledově i zvukově zajímavé domácí kino, nejspíše jste je právě našli. A může dokonce viset i na stěně, pod plazmovým televizorem.

Philips HTS 9800W

Cena 29 990 Kč

  • přehrává DVD-Video, DVD±RW, DVD±R, DVD-RW (režim Video), Video CD/SVCD, WMA, MP3-CD, JPG, DivX, CD-R/CD-RW, CD, SACD
  • kmitočtová charakteristika 30–50 000 Hz
  • výkon 3× 125 W + 2× 85 W + 105 W + 150 W
  • dekodér Dolby Digital EX, DTS, Dolby Prologic II
  • tuner RDSFM, 20 předvoleb
  • výstup HDMI, S-Video, SCART1 (CVBS, výstup S-Video/RGB)
  • vstup AUX, TV
  • rozměry (v × š × h) centrální jednotka:273 × 284 × 147
  • hmotnost centrální jednotka: 2,8 kg, kompletní systém: 37,9 kg
  • příslušenství dálkový ovladač, anténa VKV, propojovací kabel, šrouby pro montáž na stěnu, stojany

Zapůjčil

Philips Česká republika, Praha
kontakt 233 099 111, www.philips.cz
záruka 2 roky

AVmania.cz hodnotí
designKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek10/10
obrazKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
zvukKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
funkceKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek8/10
ovládáníKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10
celkemKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek9/10

 

Témata článku: Domácí kino, Test

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

45 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

59 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

8 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů