16
Fotogalerie

Philips: letošní prémiový 65" TV OLED986 má jas vyšší o 20 %, reproduktory B&W a novou ochranu proti vypalování

Philips má se svými televizory úspěch. V rámci představení novinek prozradil, že meziročně prodal o 72 % více OLED televizorů. Daří se i LCD řadě Performance Series, který se prodalo o 15 % více. Ale především se prodalo 2x tolik jejich vlajkové lodi,  4K HDR OLED+ televizorů. Jaká bude letošní prémiová řada? 

K minulý měsíc ohlášené nové řadě OLED936 nyní Philips přidal i řadu OLED986. Novinkou je informace, že obě řady dostanou OLED panely poslední generace s celkovým jasem vyšším o 20 %, což půjde tedy o tzv. EVO OLED panely, které má letos oficiálně dosud pouze prémiová řada LG G1.

Kromě toho jsou nové modely OLED+ 986 a OLED+ 936 vybaveny dvoučipovou sadou obrazových procesorů P5 Intelligent Dual Picture Engine páté generace ke zlepšení obrazové kvality. To má zaručit lepší ostrost a přesnější barvy a odstíny pleti.

A stejně jako ostatní letošní OLEDy Philips, tak i ty nové prémiové se můžou pochlubit novou ochranou prosti vypálení, kterou Philips ukázal loni. V podstatě monitoruje obraz rozdělený 32 400 a v případě rozpoznání potenciálního rizika vypálení v dané oblasti (například statické logo), upraví jas tak, aby bylo riziko odstraněno. Na kvalitu ani zpoždění obrazu to nemá vliv. 

Philips TV nadále podporuje všechny HDR formáty, kromě kompatibility s Dolby Vision, HLG, HDR10 a HDR10+ nyní nové modely OLED+ podporují HDR10+ Adaptive. Ten kombinuje dynamická metadata HDR10+ s informacemi o okolním osvětlení v reálném čase, aby byly automaticky optimalizovány úrovně jasu pro dané prostředí sledování a zvýšila se úroveň detailů tmavých vyobrazení ve světlé místnosti na základě jednotlivých scén.

Hráči dle Philipsu nyní mohou těžit také z funkce Fast Motion Clarity, která poskytuje jemný, realistický a plynulý přechod z obrazu na obraz se zvýšenou ostrostí, ale bez zavádění artefaktů a vyhýbá se velkoplošnému blikání použitím frekvence 100 Hz.

OLED986-BS-TWEETER-KVADRAT-CLOTH-RGB.jpg
OLEDy 986 dostanou soundbar od Bowers & Wilkins s Dolby Atmos,
nechybí nový výškový měnič

Tyto televizory mají čtyřstranný Ambilight, připojení HDMI 2.1 s VRR,  4K120, ALLM a také kompatibilitu s Freesync Premium a G-Sync. Uváděná latence 4 ms je nejnižší ze všech řad OLED 2021. Co se systému týče, tak Philips zůstává věrný Androidu, zde bude ve verzi 10, nechybí Google Assistant a integovaný Chromecast. 

Všechny OLEDy dostanou soundbar od Bowers & Wilkins s Dolby Atmos. Zároveň Philips oznámil kompatibilitu s bezdrátovým multiroom systémem DTS Play-Fi s novou funkcí Home Theater, integovaný soundbar lze tedy bezdrátově rozšířit o zadní efektové bedny, nebo o subwoofer. 

Model OLED+936 bude k dispozici v 48, 55 a 65 palcích a OLED+986 v 65 palcích. Doporučená cena má být 49 999 Kč.

Zdroj: Philips

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud