Philips MCi8080: Hudba, kam se podíváš (test)

15. srpna 2011
TWEET SDÍLET
Philips MCi8080: Hudba, kam se podíváš (test)
Co vše Philips umí? Kvalitním zvukem to nekončí. K přehrávání hudby a filmů přidejte připojení k internetu i možnost spolupracovat s dalšími jednotkami v různých místnostech.

Samostatný satelit NP3700 funguje prakticky stejně, jak bylo popsáno výše. Krom internetových rádií a obsahu sdíleného v rámci domácí sítě umí ještě jednu věc - tou je tzv. multiroom music. Podmínkou pro využívání této služby je připojení obou zařízení do domácí sítě výhradně bezdrátově. Jakmile tak učiníte a hlavní jednotku i satelit připojíte k síti, najdete při přehrávání na displeji v hlavní nabídce novou položku multiroom music.

Klepněte pro větší obrázek

Při její aktivaci budete muset chvíli vyčkat, než se obě jednotky spárují, nicméně poté začnou obě dvě hrát totéž – jediným omezením je v tomto případě nutnost přehrávat hudbu z dodávaného pevného disku, respektive z jiného disku, připojeného prostřednictvím USB rozhraní. Využitelnost této funkce je jasná především v okamžiku, kdy chcete ozvučit více místností anebo když máte hlavní jednotku v obýváku a na terasu umístíte pouze satelit.

Rozvibrujte okenní tabulky

Podívejme se nejprve na menší satelit NP3700, jeho specifikem je to, že v malém těle ukrývá krom dvojice širokopásmových měničů také zesilovač a síťové rozhraní. Ačkoliv jsem si při prvním vybalení z krabice říkal, že tahle malá věc rozhodně nebude reprodukovat zvuk na přijatelné úrovni. Opak je ale pravdou – pokud zvukovému projevu trošku pomůžeme drobným nastavením, odmění se satelit velmi příjemným zvukovým podáním ve všech pásmech a prakticky při jakémkoliv hudebním žánru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Dokonce ani mohutnější basy a vyšší hlasitost nejsou pro satelitní jednotku problém, v obou případech podává zvuk čistý bez slyšitelného zkreslení až do velmi vysoké úrovně hlasitosti. Samozřejmě při maximálních hodnotách hlasitosti dochází ke zkreslení, ovšem hladina hluku je v takovém případě velmi vysoká a poslech je prakticky nemožný.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Reproduktory dodávané jako součást hlavní jednotky jsou na tom samozřejmě ještě o poznání lépe. Kombinace širokopásmového měniče o velikosti 5,25“ a výškového měniče o velikosti 1“ doplněná výrazným bassreflexem hraje velmi dobře. Při průřezu hudebními žánry si poradí prakticky se vším, zvuk je z reproduktorů čistý, basy jsou oproti satelitu mohutnější a plnější, avšak čisté a krátké bez zbytečného dunění či záznějů. Výšky jsou zastoupeny akorát, nikde zbytečně nevyčnívají a velmi dobře doplňují zvukové spektrum.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

V rámci nastavení zvuku je možné aplikovat několik filtrů – direct sound slouží k přehrávání bez jakýchkoliv zásahů do zvuku. Další možností je tzv. full sound, kdy se přístroj snaží o obnovení informací ztracených při komprimaci mp3 skladeb. V praxi to vypadá tak, že je mírně navýšena hlasitost a také poměr basů a výšek.Nejlepších výsledků je možné dosáhnout individuálním přidáním basů a výšek cca o třetinu disponibilního rozsahu, poté zvuk dostane lepší barvu a celkově je více čitelný.

Závěr

Primárně je mikrosystém určen pro přehrávání a poslech hudby, tomu odpovídá jak celková koncepce, tak i naladění reproduktorů. Samostatný přehrávač disků však zvládne krom klasického DVD formátu přehrávat také DivX filmy, obrázky ve formátu JPEG a komprimovanou hudbu (MP3, WMA). Zamrzí snad jen podpora přehrávání HD filmů a možnost přehrávat filmy z USB disku či ze sdíleného umístění, to Philips bohužel neumí. V opačném případě by ale zřejmě nebylo co kritizovat a kde hledat prostor pro vylepšení další generace.

Mikrosystém Philips MCi8080 ať už samostatně či s doplňkem v podobě síťového přehrávače NP3700 je ideálním zařízením do větších i menších bytů či domů, jejichž obyvatelé požadují kvalitní zvukový přednes a možnost přehrávat hudbu nejen z CD či DVD. Možnost připojení k internetu a k domácí síti je velmi praktická a bude velmi často využívána, jako primární zdroj hudebního signálu.

Jestliže je požadavkem uživatele ozvučení více místností najednou, pak je kombinace mikrosystému společně se síťovým přehrávačem NP3700 (jedním či více) ideálním řešením. Tato jednotka je navíc použitelná i samostatně, což zvyšuje její užitnou hodnotu. Když se k tomu přidají kvalitní reproduktory samotného mikrosystému, které zvládají s přehledem všechny žánry, povedené ovládání obou přístrojů, tak celek musíme pochválit.

mikrosystém s WiFi Philips MCi8080

 • cena orientační: 17 680 Kč vč. DPH
 • přehrávané média: Audio CD, CD-R/RW, DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, VCD, SVCD,
 • podporované formáty: DivX, MP3, WMA, AAC, PCM, Flac, OGG
 • výstupy: sluchátka, HDMI, video out, reproduktory
 • vstupy: dock in, line in 1×, USB 2.0, aux in
 • připojení: wifi 802.11 b/g/n, LAN - RJ-45
 • tuner: FM, předvolba 60 stanic, RDS
 • ovládání: dotykový LCD 3,5“
 • spotřeba: 45 W / 0,9 W (standby)
 • zvukový výkon: 50 W + 60 W (8 Ohm, 1 kHz)
 • rozměry (š × v × h): 251 × 251 × 142 mm
 • hmotnost (celkem i s reproduktory): 12,54 kg
 • příslušenství: dálkový ovladač, FM anténa, originální návod, propojovací kabely, pevný disk

reproduktory

 • měniče: 1× 5,25“ basový, 1× 1“ tweeter
 • impedance: 8 ohm
 • maximální výkon: 50 W
 • frekvenční rozsah: 75 Hz – 20 000 Hz
 • rozměry (š × v × h): 180 × 283 × 295 mm

síťový přehrávač NP3700

 • cena orientační: 6 760 Kč vč. DPH
 • podporované formáty: MP3, WMA, AAC, PCM, Flac, OGG
 • výstupy: sluchátka
 • vstupy: dock in, line in
 • připojení: wifi 802.11 b/g/n, LAN - RJ-45
 • ovládání: dotykový LCD 3,5“
 • spotřeba: 25 W / 0,7 W (standby)
 • zvukový výkon: 6 W + 6 W (8 Ohm, 1 kHz)
 • rozměry (š × v × h): 292 × 147 × 152 mm
 • hmotnost (celkem i s reproduktory): 1,47 kg
 • příslušenství: dálkový ovladač, originální návod, síťový adaptér

Zapůjčil

 • Philips
 • záruka 2 roky

AVmania hodnotí
design a zpracování 9
zvuk CD 9
funkce MP3 9
ovládání a funkce 9

Témata článku: Testy, Hi-Fi, Mikrosystémy, Test, Philips

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

39 Jaromír Puk

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Ad Astra: Brad Pitt ve sci-fi o cestě k vnějšímu okraji sluneční soustavy [recenze filmu]

Inteligentní sci-fi o vzdálenostech mezi planetami i lidmi, v níž režisér James Gray umně propojuje osobní, psychologickou linii vyprávění s tou žánrovou, epickou.

2 Marek Čech