Philips novými sluchátky Fidelio X3 míří na náročnější posluchače a audiofily

22. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Řada produktů Fidelio patřila vždy k prémiovým produktům s velmi kvalitním zvukem, nyní ji chce Philips vrátit zpět. První na řadě jsou nová Hi-Fi sluchátka Fidelio X3. Předpokládaná cena je 349 Euro (zhruba 8 500 Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Novinka míří na náročné posluchače a audiofily, tomu budou odpovídat vlastnosti sluchátek. Fidelio X3 jsou velká circumaurální sluchátka (okolo uší) s otevřenou konstrukcí pro domácí použití. O zvuk se starají vícevrstevné 50mm měniče, ty jsou nakloněny o 15 stupňů, aby směřovaly přirozeně k uchu. Frekvenční rozsah je 5 Hz až 40 000 Hz, plní tedy podmínky pro reprodukci Hi-Res zvuku. Sluchátka mají odnímatelný kabel, posluchač může tak zvolit buď klasický kabel a běžný jack 3,5 mm (či 6,3 mm), nebo raději zvolit symetrické propojení. 

Philips už tradičně klade velký důraz nejen na pohodlí a komfort při celodenním poslechu, ale také na kvalitní materiály od evropských dodavatelů. Náušníky jsou kožené od společnosti Muirhead, povrch je pak potažen akusticky transparentní látkou od dánské společnosti Kvadrat.

Po zvukové stránce Philips slibuje neutrální zvuk s rychlými basy, teplými středy a čistými výškami. Dle výrobce mají sluchátka nabídnout excelentní separaci kanálů, jasný, čistý a detailní zvuk. 

První dojmy

Při představení sluchátek jsme si mohli nová Fidelia X3 vyzkoušet a poslechnout. Po stránce zpracování a materiálů jsou sluchátka velmi kvalitní, přes velké rozměry působí lehce a pohodlně, přítlak je zcela neutrální, nic netlačí, sluchátka jsou velmi stabilní, velký podíl na tom má široký, pružný hlavový most.

Klepněte pro větší obrázek

První dojmy z poslechu potvrzují velmi široký, vzdušný a detailní prostor, který dokážou sluchátka vytvořit. Basy jsou velmi rychlé, konkrétní a přesně definované. Podání středů i výšek odpovídá ceně a předpokládanému posluchači, očekáváme však ještě další posun po rozehrání sluchátek. Dva zdroje signálu zatím naznačily, že půjde o sluchátka náročnější na zdroj, že zkrátka smartphone nedokáže rozhýbat velké měniče, zvuk pak nemá očekávanou energii a dynamiku. 

Novinka zkrátka vypadá velmi zajímavě, zvukově se nepodbízí a náročný posluchač si přijde na své. Philips je třeba také pochválit, že cenově nemíří do astronomických výšek, kam zamířila v posledních letech sluchátka pro náročné. 

Témata článku: Sluchátka, Novinky, Hi-Res Audio, Philips

Určitě si přečtěte

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

6 Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

85 Jaromír Puk

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

11 Marek Čech