Philips novými sluchátky Fidelio X3 míří na náročnější posluchače a audiofily

22. ledna 2020
TWEET SDÍLET

Řada produktů Fidelio patřila vždy k prémiovým produktům s velmi kvalitním zvukem, nyní ji chce Philips vrátit zpět. První na řadě jsou nová Hi-Fi sluchátka Fidelio X3. Předpokládaná cena je 349 Euro (zhruba 8 500 Kč).

Klepněte pro větší obrázek

Novinka míří na náročné posluchače a audiofily, tomu budou odpovídat vlastnosti sluchátek. Fidelio X3 jsou velká circumaurální sluchátka (okolo uší) s otevřenou konstrukcí pro domácí použití. O zvuk se starají vícevrstevné 50mm měniče, ty jsou nakloněny o 15 stupňů, aby směřovaly přirozeně k uchu. Frekvenční rozsah je 5 Hz až 40 000 Hz, plní tedy podmínky pro reprodukci Hi-Res zvuku. Sluchátka mají odnímatelný kabel, posluchač může tak zvolit buď klasický kabel a běžný jack 3,5 mm (či 6,3 mm), nebo raději zvolit symetrické propojení. 

Philips už tradičně klade velký důraz nejen na pohodlí a komfort při celodenním poslechu, ale také na kvalitní materiály od evropských dodavatelů. Náušníky jsou kožené od společnosti Muirhead, povrch je pak potažen akusticky transparentní látkou od dánské společnosti Kvadrat.

Po zvukové stránce Philips slibuje neutrální zvuk s rychlými basy, teplými středy a čistými výškami. Dle výrobce mají sluchátka nabídnout excelentní separaci kanálů, jasný, čistý a detailní zvuk. 

První dojmy

Při představení sluchátek jsme si mohli nová Fidelia X3 vyzkoušet a poslechnout. Po stránce zpracování a materiálů jsou sluchátka velmi kvalitní, přes velké rozměry působí lehce a pohodlně, přítlak je zcela neutrální, nic netlačí, sluchátka jsou velmi stabilní, velký podíl na tom má široký, pružný hlavový most.

Klepněte pro větší obrázek

První dojmy z poslechu potvrzují velmi široký, vzdušný a detailní prostor, který dokážou sluchátka vytvořit. Basy jsou velmi rychlé, konkrétní a přesně definované. Podání středů i výšek odpovídá ceně a předpokládanému posluchači, očekáváme však ještě další posun po rozehrání sluchátek. Dva zdroje signálu zatím naznačily, že půjde o sluchátka náročnější na zdroj, že zkrátka smartphone nedokáže rozhýbat velké měniče, zvuk pak nemá očekávanou energii a dynamiku. 

Novinka zkrátka vypadá velmi zajímavě, zvukově se nepodbízí a náročný posluchač si přijde na své. Philips je třeba také pochválit, že cenově nemíří do astronomických výšek, kam zamířila v posledních letech sluchátka pro náročné. 

Témata článku: Sluchátka, Novinky, Philips, Hi-Res Audio

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

23 Jaromír Puk

Pro-Ject T1: skvělý základ pro ty, kdo chtějí dostupný a kvalitní gramofon [test]

Pro-Ject T1: skvělý základ pro ty, kdo chtějí dostupný a kvalitní gramofon [test]

Pro-Ject T1 je základem firemní nabídky, patří k tomu nejlepšímu, co si ve třídě "pod 10", můžete koupit. Není to klasicky audiofilský nástroj, ale rozhodně je to gramofon, který důstojně vypadá, díky odolnému skleněnému talíři překvapivě dobře odolává vibracím a navzdory velmi jednoduché přenosce prostě dokáže důstojně hrát. Navíc je i ve verzi s Bluetooth.

19 Daniel Březina

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Jaké technické parametry sluchátek jsou důležité?

Které pojmy popisují vlastnosti sluchátek? Jejich pochopení vám pomůže s výběrem i prokouknutím marketingových blafů.

AVmania.cz

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Daniel Craig v hravé, chytré a zábavné variaci na poirotovské nebo holmesovské příběhy s excentrickými detektivy s geniálními deduktivními schopnostmi.

7 Marek Čech

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

Nikdy neodvracej zrak, Irčan, Joker, Sbohem, synu, Poslední večery na Zemi, Le Mans '66, Bolest a sláva, Narušitel systému. Čtvrté ohlédnutí za nejlepšími snímky, které se letos objevily v našich kinech nebo na streamovacích platformách.

4 Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Oscar 2020: přehled vítězných filmů

Oscar 2020: přehled vítězných filmů

Nejočekávanější filmová událost je za námi. Ocenění Akademie filmového umění jsou rozdány, podívejme se na přehled filmů, které obdržely ocenění.

4 Jaromír Puk

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

Levná přenosná sluchátka nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od stokoruny do 1200 Kč.

19 Jaromír Puk