Philips Performance: vylepšená řada 4K HDR LCD LED televizorů pro rok 2021

6. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Už několikátý rok za sebou Philips nabízí svojí řadu televizorů s názvem Performance. V rámci nabídky firmy mají nabídnout optimální poměr cena/výkon, tedy maximum funkcí spolu s kvalitním obrazem a zvukem. 

Letošní řada Performance Series zahrnuje modely 8506, 8536, 8546 a 8556. Ty mají nabídnout "nejlepší televizní technologie za atraktivní cenu". Samozřejmostí je firemní specialitka, 3stranný Ambilight. Tedy variabilní barevné podsvícení celého televizoru, které tak subjektivně rozšiřuje obraz a tím pádem i divácký zážitek.

Klepněte pro větší obrázek

Na výběr je z úhlopříček 43, 50, 58, 65, 70 a 75 palců. 4K UHD LCD televizory mají přímé zadním podsvícení a lokální řízení jasu Micro Dimming se stará o vylepšení kontrastu. Co se zpracování obrazu týče, tak o ten se stará firemní obrazový procesor Philips P5, který vylepšuje obraz a zajišťuje také vylepšení pohybu. Televizory Philips Performance podporují všechny standardně používané HDR formáty (vysokého dynamického rozsahu), tedy HDR10, HDR10+, Dolby Vision a HLG (Hybrid Log Gamma).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Co se systému týče, tak i letos Philips má operační systém Android TV 10. Oblíbený Android kromě uživatelsky vstřícného prostředí nabízí přes 5 000 aplikací, kterými lze vlastnosti televizoru dále doplňovat.

Novinkou pro tento rok je rozšíření o funkce funkce HDMI 2.1. Jedná se o e-ARC (Enhanced Audio Return Channel), tedy zpětný audiokanál pro soundbary a externí ozvučení, které nyní podporuje HD audioformáty a má například automatickou synchronizaci zvuku s obrazem.

Klepněte pro větší obrázek

Pro hráče je přidána podpora režimu VRR (Variable Refresh Rate – variabilní obnovovací frekvence). Ten doplňuje už loni přidanou funkci Automatic Low Latency Mode (ALLM). Modely Performance Series disponují samozřejmě herním režimem, který při připojení herní konzole zvolí nejkratší reakční dobu.

Samozřejmostí je také podpora zvuku Dolby Atmos. Tradičně kvalitní zvukový systém má výkon 20 W a podobně jako loni i letos televizoru podporují DTS Play-Fi – Hi-Res zvuk ve více pokojích (multiroom).

Evropský design

Už tradičně design televizorú Philips vzniká v Evropě, tenký televizor má světle stříbrný nebo antracitový úzký rámeček z kartáčovaného hliníku. Vzhledem k různým rozměrům jsou také u různých velikostí zvoleny různé podstavce. U modelů 43", 50", 58" je světle stříbrný, tenký středový otočný stojan ve tvaru písmene T. Model s úhlopříčkou 65" má pevný středový stojan. A nakonec největší obrazovky 70" a 75" dostaly stříbrné kovové lichoběžníkové nožky. Samozřejmě jsou všechny modely připraveny i pro instalaci přímo na stěnu.

Nové televizory řady Performance Series se už prodávají, cena začíná oficiálně na částce 18 999 Kč.

Zdroj: Philips

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Android TV, eARC, Philips, Ambilight, Televize, HDR10 Plus, LED, Dolby Vison, UHD, Televize na Heureka.cz