Philips PH805: pohodová bezdrátová sluchátka s potlačením hluku za rozumnou cenu [test]

11. března 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • komfort
 • zvuk
 • výdrž
 • obal
 • cena

Minusy

 • dotykové ovládání
 • pouze SBC kodek
 • méně efektivní ANC
8/10
Hodnocení

Velké uzavřené mušle, pohodlné polstrované náušníky, bezdrátové i kabelové připojení, výdrž na baterii kolem 20 hodin a zejména aktivní potlačení okolního hluku – takovou charakteristiku sluchátek dnes najdete u každého většího výrobce.

Rozhodně se však nejedná vždy o srovnatelné modely, i když jejich základní charakteristika je stejná. Rozdíly jsou patrné ve třech kategoriích – zvuk, výdrž a ovládání a také účinnost potlačení hluku. Zejména v poslední kategorii mají někteří výrobci výraznější náskok (Sony, Bose, B&O, Sennheiser), kdežto ostatní se s technologií pro aktivní potlačení hluku seznámili nedávno a ještě sbírají zpětnou vazbu od svých zákazníků.

To je i případ sluchátek Philips 8000 Series s modelovým označením PH805, která jsou první svého druhu v nabídce výrobce. V minulosti sice Philips uvedl model BH305, avšak ten je konstrukčně odlišný (supraaurální bez možnosti kabelového připojení).

Konstrukce a zpracování

Podíváme-li se na konstrukci sluchátek, nutno uznat, že zde se to povedlo. Velké mušle circumaurálního modelu mají z vnější strany matný povrch s jemnou strukturou, zevnitř jsou pak obloženy masivními polstrovanými náušníky z kombinace paměťové pěny a umělé kůže.

Podobně je na tom hlavový most, kde je však použita odlišná (měkčí) výplň, jeho šířka je dostatečná a nastavení velikosti zajišťuje kovový pásek podlepený plastem, takže by měl něco vydržet. Mušle jsou otočné v rozsahu cca 120° a při odložení kolem krku směřují dolů, takže nepřekážejí pod bradou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Skládaní konstrukce také potěší, mušli je možno zlomit směrem dovnitř hlavového mostu, obě dvě pak otočit o 90° a vložit do skořepinového pouzdra. V něm je na suchém zipu pásek z jemné tkaniny, který chrání boční část mušlí a hlavový most před vzájemným třením a poškrábáním, malá síťovaná kapsička pak ukrývá USB kabel, audiokabel a redukci pro připojení sluchátek v letadle. Pouzdro je při zavření kompaktní a zejména je příjemně štíhlé, srovnáme-li s konkurencí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Design je velmi jednoduchý až konzervativní a připomíná první modely velkých sluchátek, které bývaly vždy velmi podobné. Cením oválný tvar náušníků, které tak lépe obepnou ucho a už samy o sobě velmi dobře pasivně izolují.

Tovární zpracování je na velmi vysoké úrovni, vše perfektně lícuje, nejsou zde zbytečné vůle, vysouvání hlavového mostu jde hladce, ale zároveň má dostatečný odpor, aby se samovolně nepovoloval.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Komfort a ovládání

Ačkoli působí sluchátka poměrně masivním dojmem a mají srovnatelné rozměry s konkurencí, jejich váha je na hlavě velmi dobře rozložena, takže ani po delším poslechu necítíte z nošení únavu, natož aby vás někde něco tlačilo.

Pohodlné usazení je prakticky na první dobrou. Z pohledu pohodlí při nošení patří Philips PH805 k tomu nejlepšímu co na trhu najdete, samozřejmě pomineme-li lehké otevřené modely pro domácí poslech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zato ovládání je zde krapet překombinované a skládá se z dotykové plochy na vnější straně pravé mušle, dále je na boku pravé mušle kolébkové tlačítko, které má zároveň funkci hlavního tlačítka, hned vedle najdete dvojici diod a o kousek dál je pak konektor 2,5 mm pro audiokabel. Na okraji levé mušle se pak usadil napájecí microUSB konektor.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zapnutí a vypnutí je možní dlouhým (3s) stiskem, kolébkou se pak můžete posouvat mezi skladbami. Úprava hlasitosti se děje potažením prstu nahoru /dolů po dotykové ploše pravé mušle. Poklepáním na tuto plošku se pak přepínáte mezi zapnutým ANC / vypnutým ANC / režimem příposlechu (Awareness). Pokud dotykovou plchu přikryjete na 2 sekundy, aktivujete hlasového asistenta.

Dotykové ovládání je u sluchátek vždy černobílé – buďto uživateli vyhovuje nebo nevyhovuje. Osobně s ním až takový problém nemám, pokud funguje tak jak má a je chytře navržené. Častým problémem bývá záměna typu dotyku – typicky je to potažení a klepnutí, což byl problém u prvních modelů B&O.

Klepněte pro větší obrázek

V případě Philipsu se mi nestalo, že bych při změně hlasitosti přepnul ANC nebo naopak. Problém ale je, že při sundávání nebo nasazování sluchátek se často dotknete nevědomky mušle a změníte si tak nastavení ANC, čili po nasazení se musíte „proklepat“ k původnímu nastavení. Teoretickým možným řešením by bylo použití dvojitého doteku pro změnu nastavení namísto jednoho doteku, zde by zřejmě byla četnost nevědomého přepnutí nižší.

Hudební projev

Projev sluchátek je mírně odlišný při zapnutém a vypnutém ANC a kupodivu je v tomto případě o něco lepší s deaktivovaným ANC. Při jeho zapnutí přijdete o trošku výšek, které jsou s ANC krapet zastřenější. I tak by prospělo sluchátkům větší množství vyšších kmitočtů, celkově by byl zvuk světlejší a otevřenější.

Basů je zde dostatečné množství a u některých skladeb vás sluchátka překvapí tím, jak hluboko zvládnou hrát – v případě soundtracku z Black Hawk Down posílá Hans Zimmer měniče sluchátek do limitu až při poměrně vysoké hlasitosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na druhou stranu se však zejména u elektronické hudby můžete setkat s až nadměrnou úderností basů – ne že by jich bylo moc a zahltily tak zbytek pásma, jejich síla ale dokáže pomalu vytlouct mozek z hlavy.

Střední pásmo je velmi mírně potlačené, což poznáte pouze u náročnějších skladeb s širším ansámblem. Výšky zde jsou, ale jak bylo řečeno, zasloužily by si větší bohatost a čistší projev, který najdeme u dražší konkurence, naštěstí se zde nesetkáte se syntetickými agresivními sykavkami.

Mluvení slovo je velmi dobře srozumitelné, i když posazené hlouběji než je potřeba. Posun zvuku při sledování videa je zde velmi velmi malý, při sledování filmu nijak neruší, při pozornějším sledování však zpoždění můžete zaznamenat.

Celkově je možné zvuk charakterizovat jako celkem bohatý se spíše zábavnějším laděním a mírně temnějším přednesem, který je o něco čistší s vypnutým ANC, dynamika sluchátek je spíše průměrná.

Potlačení okolního hluku má na starosti čtveřice mikrofonů umístěných na obou mušlích a pracuje průměrně. Při aktivaci odfiltruje zejména nižší kmitočty, které jsou typické pro hromadnou dopravu, nicméně nejedná se o nijak zásadní změnu v propouštění hluku s aktivním a neaktivním ANC.

Verdikt

Sluchátka Philips PH805 můžete pořídit za cenu lehce přesahující 4500 Kč, což je de facto polovina toho, co stojí vlajkové lodě ostatních výrobců ve stejném segmentu (circumaurální model s ANC). 

S přihlédnutím k ceně není sluchátkům prakticky co vytknout, jsou nadprůměrně pohodlná, zvládnou přehrát prakticky cokoli a jejich zvukový projev je pouhých pár krůčků za lídry v segmentu, rozhodně nepatří mezi plně zábavné a nabasované modely určené pro teenagery, spíše je to model pro pohodový poslech na cestách nebo doma určený rozvážnému uživateli středního věku.

Pokud trváte na co nejlepším ANC, pak je vhodné se poohlédnout u konkurence. Na druhou stranu můžete koupit model Philips PH802, který je totožný, jen nemá ANC a cena je přibližně o 1500 Kč nižší. 

Philips PH805BK

Cena: od 4 699 Kč

 • konstrukce: circumaurální sluchátka uzavřené konstrukce s ANC
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 7 – 40 000 Hz
 • impedance: 16 Ohm
 • napájení: baterie Li-Pol 680 mAh– 2 h nabíjení, cca 30 h přehrávání, 25 hodin s aktivním ANC
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů, aktivní potlačení hluku
 • hmotnost: 140 g
 • barva: černá
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel, audiokabel, redukce do letadla, skořepinový obal

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, Philips, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět